Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Nowe stawki czynszu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pon 11:56, 12 Lut 2007
Gość

 


Jaki jest ostateczny dzień do wnoszenia opłat obowiązujący w tej spóldzielni, bo ustawa oddaje to ewentualnie do dyspozyji Statutu, a nasz statut mówi, ze do 15 dnia miesiaca, natomiast regulamin rozliczania kosztów z kolei, że do 10 dnia kazdego miesiąca?
Spóldielnia jak ją znam nalicza wszystkim odsetki od 10 dnia każdego miesiąca.
Skoro ustawa mówi, ze te sprawy moze regulować statut to sprawa jest jasna. Nas obowiązuje w tym wypadku Statut, więc wszyscy, którym spóldielnia naliczyła odsetki od 10 każdego m-ca mogą spokojne poprosić o zwrot pieniedzy.
PostWysłany: Pon 20:20, 26 Lut 2007
Gość 2
Gość

 


na stronie SPECu w dziale pytanie i odpowiedzi widzę: Shocked

Czy w tym roku SPEC planuje podnieść ceny za centralne ogrzewanie? Jeśli tak, to od kiedy i do jakiej wysokości?
Prowadzone są prace nad nową taryfą na ciepło. Będzie się ona różnić od poprzedniej, jednak opłaty ponoszone przez odbiorców nie tylko nie wzrosną, ale zostaną nieznacznie obniżone. Mimo, że inne produkty drożeją, mimo, że wzrasta cena węgla i mimo inflacji, opłaty za ciepło sieciowe w Warszawie będą w tym roku niższe. Chcemy, aby dostarczane przez nas w Warszawie ciepło było bezpiecznym i możliwie tanim sposobem ogrzewania.
W SPEC S.A. następują stałe zmiany, które umożliwiają obniżenie kosztów działalności. Spółka ulega reorganizacji, zmniejszają się koszty pracy. Automatyzujemy nadzór nad pracą systemu ciepłowniczego. Wprowadzamy system zdalnego odczytu liczników ciepła. Staramy się kupić jak najtaniej ciepło u naszego dostawcy - w Elektrociepłowniach Warszawskich S.A.

Dlaczego więc spólzielnia nalicza nam tak jak by miały wzrosnąć Question
PostWysłany: Czw 15:15, 01 Mar 2007
Pax Vobiscum
Gość

 


Stoen nie podyższył stawek na centralne ogrzewanie w tym roku, a opłaty za CO znacznie wzrosły.
Dzisiaj dowiedziałam się w spóldzielni, ze będziemy na II etapie rozliczani
ze zużycia ryczałtem za rok 2006 r. pomimo, iż mamy liczniki!!!!!
Spóldzielnia twierdzi, ze nie wszyscy mają założone liczniki, a według ich
wewnętrznych regulaminów można rozliczać na podstawie liczników tylko wtedy kiedy są założone
liczniki we wszystkich lokalach.To jakiś absurd!
Znam cenę jednostkową, znam swoje zużycie roczne według licznika, a spóldzielnia naliczyła mi za rok 2007 r. o ponad 300 zł. drożej.
W zeszłym roku w styczniu miałam zrobiony odczyt liczników, aby od tej pory mieć
naliczane centralne ogrzewanie według zużycia, teraz spldzielnia twierdzi, ze będzie mnie i resztę mieszkanców rozliczać ryczałtem.
To już jest skandal naprawdę.
PostWysłany: Pią 11:30, 02 Mar 2007
Gość 2
Gość

 


Ja to się zastanawiam czemu w mieszkańcach tyle emocji jak sprawa wjazdu na patio, nie wzbudza fakt tak drastycznej podwyżki czynszu?
Czy każdy już wkalkulował swoje straty w zyski spóldzielni?
PostWysłany: Nie 11:06, 04 Mar 2007
JOTKA
Gość

 


Czy juz zakończyła się kontrola naliczeń czynszu?"
Czy dowiemy się czegos na ten temat?
PostWysłany: Nie 11:35, 04 Mar 2007
Gość

 


Pax Vobiscum napisał:
Spóldzielnia twierdzi, ze nie wszyscy mają założone liczniki, a według ich
wewnętrznych regulaminów można rozliczać na podstawie liczników tylko wtedy kiedy są założone
liczniki we wszystkich lokalach.


Zaraz, zaraz, czegoś tu nie rozumiem. Przecież liczniki nie są w mieszkaniach, tylko na zewnątrz, więc czemu nie wszyscy mają założone? To jakiś skandal i paranooja. Po co mysleć o racjonalnym ogrzewaniu mieszkania, skoro wszystko i tak o kant d*** potłuc?
PostWysłany: Nie 13:59, 04 Mar 2007
Gość

 


Anonymous napisał:
Pax Vobiscum napisał:
Spóldzielnia twierdzi, ze nie wszyscy mają założone liczniki, a według ich
wewnętrznych regulaminów można rozliczać na podstawie liczników tylko wtedy kiedy są założone
liczniki we wszystkich lokalach.


Zaraz, zaraz, czegoś tu nie rozumiem. Przecież liczniki nie są w mieszkaniach, tylko na zewnątrz, więc czemu nie wszyscy mają założone? To jakiś skandal i paranooja. Po co mysleć o racjonalnym ogrzewaniu mieszkania, skoro wszystko i tak o kant d*** potłuc?


Mnie pan Nogalski - pracownik działu dot. rozliczeń mediów powiedział, ze będziemy rozliczani ryczałtem, a nie z liczników.
Mam pytanie:
Czy ktoś miał robiony przez spółdzielnię odczyt ze swojego licznika na koniec grudnia 2006 r. lub na początku stycznia tego roku?
Ja nie miałam i uważam takie postępowanie spóldzielni wraz z rozliczaniem ryczałtem za skandal.
Czekam aż dostanę oficjalne wyliczenia za CO za poprzedni rok. Mają być już w marcu gotowe.
Ja znam swoje zużycie roczne i cenę 1 GJ, więc sobie obliczę a potem porównam z tym co oni mi powliczali.
Jeżeli spóldzielnia nie założyła wszystkich liczników to na co czeka?
Stać ich było na traktory do odśnieżania i monitoring, zakładanie toalet dla ochrony za 7 tyś, nikomu nie potrzebnych kart wstępu na osiedle, a nie stać ich na załozenie podstawowego wyposażenia w postaci kilku liczników?????????????????
PostWysłany: Śro 9:03, 28 Mar 2007
Gość

 


Czy w sprawie podwyżek opłat eksploatacyjnych może ktoś z Panstwa skierował już pozew do sądu, albo coś wie na temat takich posunięć ze strony innych mieszkańców?
Ja myślę, ze jezeli chodzi o fundusz remontowy to sprawę należy wyjaśnić bo wygląda na to, że właśnie z funduszu sp-nia zamierza kończyć budowę i łatać wszelkie niedoróbki naszym kosztem.
PostWysłany: Śro 22:57, 28 Mar 2007
Zigi

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 258
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: klatka C


czy ktos wie o ile mniej powinno płacić sie czynszu jesli przewłaszczyło sie mieszkanie? Dostalem pismo z gminy mowiące ze musze raz w roku placic ponad 200 zl podatku za udzialy w gruncie - ale podobno bede rownoczesnie placil mniejszy czynsz...nic ze spoldzielni nowego nie dostalem - musze sie upomniec czy jak?
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 8:51, 29 Mar 2007
Gość

 


Zigi napisał:
czy ktos wie o ile mniej powinno płacić sie czynszu jesli przewłaszczyło sie mieszkanie? Dostalem pismo z gminy mowiące ze musze raz w roku placic ponad 200 zl podatku za udzialy w gruncie - ale podobno bede rownoczesnie placil mniejszy czynsz...nic ze spoldzielni nowego nie dostalem - musze sie upomniec czy jak?Witaj Zigi


Posiadacz odrębnej własności lokalu nie powinien być w stawce eksploatacyjnej obciążany za opłaty terenowo prawne, ponieważ z dniem przeniesienia lokalu w własność odrębną sam jest ich płatnikiem.

Również opłaty na prowadzoną przez spółdzielnię działalność kulturalno-oświatową nie dotyczą właściciela lokalu, chyba że z nich będzie korzystał.
Stawka eksploatacyjna obciążająca właściciela lokalu powinna być wyliczona z planowanych kosztów eksploatacji nieruchomości w której znajduje się lokal tak w zakresie podstawowym jak również w układzie kumulacji środków na fundusz remontowy. Stawka ta powinna się różnić od tak zwanej stawki ujednoliconej dla posiadających spółdzielcze prawa do lokali pozostałych członków spółdzielni.

Zgodnie z zapisem art. 27 ust. 2 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z dniem wyodrębnienia się z oznaczonej nieruchomości pierwszego lokalu, spółdzielnia mieszkaniowa sprawuje zarząd nad ta nieruchomością w postaci zarządu powierzonego i jest zobowiązana do prowadzenia w stosunku do tej nieruchomości wszelkich rozliczeń wynikających z zapisu art. 29 ust. 1 i 1a ustawy o własności lokali - konsekwencją tego zapisu jest konieczność założenia niezależnego konta analitycznego na którym to koncie powinny być gromadzone wszelkie koszty związane z tą nieruchomością, oraz tę część kosztów ogólnych spółdzielni (lub w niektórych spółdzielniach nazywane są kosztami zarządu spółdzielnia jaka przypada na oznaczoną nieruchomość. Ponieważ rokiem obrachunkowym zgodnie z art. 29 ust. 1a ustawy o własności lokali jest rok kalendarzowy - to po zakończeniu roku kalendarzowego spółdzielnia jest zobowiązana rozliczyć się z Panem z tytułu wniesionych przez Pana zaliczek na poczet kosztów eksploatacji nieruchomości w której jest usytuowany lokal, dokonać rozliczenia dokonanych wpłat na poczet kosztów zużycia wody, ciepła i wywozu nieczystości, oraz rozliczyć się z tytułu dokonanych przez Pana wpłat na fundusz remontowy.
Spółdzielnia w stosunku do lokalu, który posiada status odrębnej własności nie tworzy funduszu remontowego z odpisów, ponieważ lokal Pana nie jest już częścią mienia spółdzielni , a jedynie zgodnie z zapisem art. 4 ust. 2 ustawy jak wyżej może (lecz nie musi) żądać wpłat na fundusz remontowy pana nieruchomości. Z wpłat tych również spółdzielnia jest zobowiązana się z panem rozliczyć. Rozliczenie to powinno zawierać wartość dokonanych przez Pana wpłat, poniesionych na oznaczonej nieruchomości kosztów remontów, które to po przemnożeniu przez udział jaki został zapisany w akcie notarialnym przenoszącym Pana lokal w własność odrębną, stanowić będzie tą część kosztów jakie przypadają na Pana lokal w związku z prowadzeniem procesu remontowego w pańskiej nieruchomości.
PostWysłany: Pią 15:59, 30 Mar 2007
Zigi

 
Dołączył: 20 Mar 2006
Posty: 258
Przeczytał: 0 tematów

Skąd: klatka C


Dziękuje za wyczerpującą odpowiedz Smile
Zobacz profil autora
Nowe stawki czynszu
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 6 z 6  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin