Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » uchwała o powołaniu RN SM PAX z 2011r jest nieistniejąca Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pon 18:26, 20 Sty 2014
Gość

 


jankazik napisał:
Takie proste, zwołać Walne i już ?

§ 10 regulaminu Walnego Zgromadzenia

1. Obrady Walnego Zgromadzenia otwiera Przewodniczący Rady Nadzorczej lub inny upoważniony członek Rady Nadzorczej.
2. Otwierający obrady zarządza wybór Prezydium Zebrania odrębnego dla każdej jego części w składzie: przewodniczący, zastępca przewodniczącego i sekretarz.

RN jest nielegalna a więc kto to ma zrobić zgodnie z prawem ?




Nie przewidzieli tego w statucie. Confused



Cytat:
Która skontroluje finanse,wysokość opłat oraz pobierane wynagrodzenia.
Jeżeli zasiądą w niej osoby niezależne, obiektywne, kompetentne i niespowinowacone z Zarządem, to mamy szansę na urealnienie kosztów i przejrzystość, a przecież skoro chcemy pozostać w spółdzielni, to musimy zrobić tak, żeby działała ona w naszym interesie i z poszanowaniem naszych praw materialnych i majątkowych.


Ale najpierw musiałby przyjść 20% członków na Walne, tak? I to najlepiej niekoniecznie blisko związanych z Zarządem, tak? No to ja to czarno widzę...


Ja też. Neutral Tylko, że to jest chyba woda na młyn tych co chcą rozwalić spółdzielnię, bo skoro nie dojdzie do wyborów nowej rady, spółdzielnia nie będzie mogła funkcjonować i zajmie się nią sąd a konkretnie KRS, dlatego do przychodzenia na Walne zachęcają już chyba tylko zwolennicy spółdzielni.
PostWysłany: Pon 18:51, 20 Sty 2014
jankazik

 
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematów



Jeżeli nie będzie kworum to będzie upadłość. I może to jest najlepsze wyjście.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 22:07, 20 Sty 2014
Gość

 


Anonymous napisał:


Ja też. Neutral Tylko, że to jest chyba woda na młyn tych co chcą rozwalić spółdzielnię, bo skoro nie dojdzie do wyborów nowej rady, spółdzielnia nie będzie mogła funkcjonować i zajmie się nią sąd a konkretnie KRS, dlatego do przychodzenia na Walne zachęcają już chyba tylko zwolennicy spółdzielni.


A jakie to konkretnie zagrożenie niesie ze sobą interwencja KRS-u?
PostWysłany: Pon 23:08, 20 Sty 2014
Gość

 


Zdarza się, że dochodzi do upadłości spółdzielni mieszkaniowej. Nie oznacza to jednak, że jej członkowie tracą dach nad głową

Spółdzielców chroni prawo, a konkretnie art. 541 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.
Posiadaczom statusu lokatorskiego i własnościowego oraz najemcom daje roszczenie o przekształcenie ich praw w odrębną własność.

Osoby, które mają lokatorskie mieszkanie w budynku stojącym na gruncie o niejasnym stanie prawnym, mogą liczyć na prawo własnościowe.

Ale uwaga!
Spółdzielca skorzysta z roszczenia tylko wtedy, gdy złoży wniosek w tej sprawie do syndyka.
Bez niego syndyk nic nie zrobi, nie musi też informować spółdzielców o przysługujących im uprawnieniach.

Członkowie spółdzielni nie mają bowiem prawa pierwszeństwa, lecz roszczenie.
A różnica między nimi jest zasadnicza.
Przy prawie pierwszeństwa syndyk zawiadamiałby spółdzielców, tak jak to robi np. gmina, informując najemców o prawie pierwszeństwa wykupu zajmowanych przez nich mieszkań. Przy roszczeniu takiego obowiązku nie ma.

"Zobacz też nasz poradnik: Jakie prawa ma spółdzielca"

Na nieznajomości prawa stracą przede wszystkim spółdzielcy z lokatorskim prawem do lokalu.
Pół biedy, jeśli budynek przejmie inna spółdzielnia, bo dalej będzie im przysługiwało lokatorskie prawo.
Gorzej, gdy syndyk sprzeda budynek innemu podmiotowi. Lokatorskie prawo z mocy przepisów ustawy spółdzielczej przekształci się wówczas w słabsze, tj. w najem.

Osobną grupą spółdzielców są natomiast ci z lokatorskimi mieszkaniami wybudowanymi ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Im nie przysługuje prawo przekształcenia ani w formie roszczenia, ani z mocy przepisów. Po sprzedaży budynku stają się najemcami, chyba że trafi on do innej spółdzielni. Wtedy zachowają lokatorskie prawa.

Z roszczenia nie można skorzystać, gdy syndyk sprzeda już mieszkania osobom trzecim. Im szybciej więc złoży się wniosek, tym lepiej.

Spółdzielcy z własnościowym prawem mają wybór. Mogą skorzystać z roszczenia, a jeżeli tego nie zrobią, to i tak ich prawo zostanie – już z mocy samych przepisów – przekształcone w odrębną własność. Gdy ich blok przejmie inna spółdzielnia, dalej będą mieli własnościowe prawo.

Także najemcy mają roszczenie o przeniesienie mieszkania we własność lub o ustanowienie własnościowego prawa, ale tylko ci zajmujący lokale w budynkach, które przekazały spółdzielni przedsiębiorstwa lub inne podmioty państwowe. Jeśli z niego nie skorzystają, wciąż będzie im przysługiwał najem.

W najgorszej sytuacji są osoby, którym spółdzielnia dopiero budowała mieszkania. Przepisy nic na ich temat nie mówią. Nie mają oni żadnych szans na mieszkanie, nawet jeżeli już je wybudowano. Co najwyżej mogą żądać zaspokojenia swoich roszczeń z masy upadłościowej.
PostWysłany: Wto 8:58, 21 Sty 2014
Gość

 


Art. 29. Uprawnienia kuratora w zakresie likwidacji lub rozwiązania osoby prawnej
1. Kurator może podjąć czynności zmierzające do likwidacji osoby prawnej, jeżeli nie dojdzie do wyboru lub powołania jej władz w terminie trzech miesięcy od dnia ustanowienia kuratora albo wybrane lub powołane władze nie wykonują obowiązków, o których mowa w art. 24 niezłożenie w terminie wniosku o wpis do Rejestru lub wymaganych dokumentów, ust. 1.
2. Kurator może wystąpić do sądu rejestrowego o rozwiązanie osoby prawnej oraz ustanowienie likwidatora z powodu braku jej władz lub z innej ważnej przyczyny, jeśli czynności, o których mowa w ust. 1, nie doprowadzą do rozwiązania osoby prawnej i wszczęcia likwidacji.
PostWysłany: Wto 11:09, 21 Sty 2014
Gość

 


jak to jest w SM Ujeścisko? a u nas jeszcze gorzej!

Po ustanowieniu kuratora wszystko zaczęło się zmieniać. Zarówno BOŚ jak i Pekao S. A. zablokowały Grzegorzowi Harasymiukowi, Andrzejowi Marcinowskiemu i Grażynie Nowakowskiej dostęp do środków zgromadzonych na rachunkach, uznając że osoby te nie posiadają żadnej legitymacji do reprezentowania Spółdzielni Mieszkaniowej „Ujeścisko”, a złożone przez nich w bankach wzory podpisów są nieważne.

Co zrobił Grzegorz Harasymiuk? Proste – założył rachunki bankowe w kolejnym baku! Tym razem w Żuławskim Banku Spółdzielczym, mieszczącym się w Nowym Dworze Gdańskim!. Oczywiście na stronie internetowej Spółdzielni zamieścił tylko numery rachunków nie podając nazwy i miejsca banku. Bank ten już zorientował się, że Grzegorz Harasymiuk podpisując z nim umowę posłużył się nieistniejącymi uchwałami. Miejmy nadzieje, ze tak jak BOŚ I Pekao S.A. uniemożliwi mu dostęp do wpływających od Spółdzielców środków.

Grzegorz Harasymiuk ma jednak nadal nieograniczony dostęp do pieniędzy wpłacanych w kasie Spółdzielni i zarządza nimi jak chce. Ale czy środki wpłacane do kasy są bezpieczne? Czy one w ogóle tam jeszcze są?

Bezpieczeństwo naszym pieniądzom gwarantują tylko i wyłącznie banki i dlatego zachęcamy do wnoszenia opłat do Banku Ochrony Środowiska i Pekao S. A. Dbajmy o to, byśmy nie zostali z niczym!

Ciekawe, ile jeszcze banków da się nabrać na współprace z Grzegorzem Harasymiukiem uzurpującym sobie prawo do reprezentowania Spółdzielni na podstawie nieistniejących uchwał z 2011 roku? Czy bankowców nie zastanawia fakt, iż skoro okazuje im uchwały sprzed dwóch lat, to dlaczego nie został przez tak długi czas ujawniony w rejestrze?
Czy bankowcy nie potrafią czytać KRS-u? Przecież tam wpisany jest Kurator, co oznacza, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Ujeścisko” nie posiada zarządu. A skoro zamiast zarządu jest kurator, to jakim prawem G. Harasymiuk mieni się prezesem?

z naszej paksowskiej epopei widać, że banki umieją czytać KRS i może właśnie dlatego nasi prezesi wspaniali nie mają dostępu do konta spółdzielni a nam powiedzieli co chcieli;
ale urządzili się o wiele lepiej, zmuszając nas do wpłacania na konto swojej PRYWATNEJ SPÓŁKI do którego to konta mają nieograniczony dostęp!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!bez względu na wpisy w KRSie, a więc do naszych pieniędzy - to się nazywa rozpracowanie naiwniaczków w pięknym stylu;
czy dalej będziecie finansować nielegalny zarząd i radę ?
wzywam do opamietania, bo dopiero zostaniemy z niepopłaconymi rachunkami a pieniędzy też nie będziemy mieli, bo wpłaciliśmy przecieżSad Sad
PostWysłany: Śro 8:00, 22 Sty 2014
Gość

 


Z tego forum wiadomosc moze nie dotrzec do mieszkanców
Trzba by zwolac zebranie z przedstawicielami stowarzyszenia i wystawic ogłoszenia o akcji na wszystkich osiedlach inaczej daremny wysiłek
PostWysłany: Śro 12:40, 22 Sty 2014
Gość

 


Anonymous napisał:
Z tego forum wiadomosc moze nie dotrzec do mieszkanców
Trzba by zwolac zebranie z przedstawicielami stowarzyszenia i wystawic ogłoszenia o akcji na wszystkich osiedlach inaczej daremny wysiłek


Jakie ogłoszenia? Przecież spółdzielnia zabroniła wywieszania jakichkolwiek ogłoszeń pod rygorem kary, a poza tym wszystko zdziera ochrona.
Jedyne informacje jakie uzyskuję, to tylko ze skrzynki pocztowej i na forach.
Czuję się jak w PRL -u za Solidarności i w stanie wojennym. Normalne podziemie i te spotkania w garażu też podziemne. Ciekawe czy ich też zabronią.
Cool
PostWysłany: Śro 14:41, 22 Sty 2014
Gość

 


To są jakies spotkanie?
Kiedy kolejne?
PostWysłany: Śro 15:00, 22 Sty 2014
Gość

 


Anonymous napisał:




czy dalej będziecie finansować nielegalny zarząd i radę ?
Sad Sad


Czy fakt, że nie doszło w zeszłym roku do uchwalenia na walnym absolutorium dla zarządu tę legalność mu odbiera?

A co do rady nadzorczej niewykluczona jest przecież kasacja.

W takim razie o nielegalności organów nie może być chyba mowy.
PostWysłany: Śro 15:39, 22 Sty 2014
jankazik

 
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematów



Anonymous napisał:
Czy fakt, że nie doszło w zeszłym roku do uchwalenia na walnym absolutorium dla zarządu tę legalność mu odbiera?


Być może byłeś na jakimś innym walnym bo to w 2013 dla SM Pax było nieważne, nie mówiąc już o uchwaleniu absolutorium.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 16:19, 22 Sty 2014
Gość

 


jankazik napisał:
Anonymous napisał:
Czy fakt, że nie doszło w zeszłym roku do uchwalenia na walnym absolutorium dla zarządu tę legalność mu odbiera?



Być może byłeś na jakimś innym walnym bo to w 2013 dla SM Pax było nieważne, nie mówiąc już o uchwaleniu absolutorium.


Walne jest zawsze ważne, nie ważne mogą być tylko uchwały na nim podjęte bez odpowiedniej większości.

Regulamin Obrad Walnego...
§ 7 1. Walne Zgromadzenie jest ważne bez względu na liczbę obecnych na nim członków Spółdzielni.
PostWysłany: Śro 16:33, 22 Sty 2014
jankazik

 
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematów



Zgoda, masz oczywiście rację Embarassed
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 23:23, 22 Sty 2014
Gość

 


nawet jeżeli jest niby to ważne, to sparaliżowane, bo nie miało kworum i nie uchwaliło żadnej uchwały; nawet wypisanie się ze związku rewizyjnego było bezprawne bo Walne takiej uchwały nie uchwaliło, zrealizowano ją samozwańczo pewnie dlatego, żeby CEE nie wydawała na to SWOICH grabionych z nas pieniędzy - a tak zaoszczędzą sobie z naszych czynszy
PostWysłany: Czw 8:54, 23 Sty 2014
Gość

 


Anonymous napisał:
Zdarza się, że dochodzi do upadłości spółdzielni mieszkaniowej. Nie oznacza to jednak, że jej członkowie tracą dach nad głową

Spółdzielców chroni prawo, a konkretnie art. 541 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.
Posiadaczom statusu lokatorskiego i własnościowego oraz najemcom daje roszczenie o przekształcenie ich praw w odrębną własność.

Osoby, które mają lokatorskie mieszkanie w budynku stojącym na gruncie o niejasnym stanie prawnym, mogą liczyć na prawo własnościowe.

Ale uwaga!
Spółdzielca skorzysta z roszczenia tylko wtedy, gdy złoży wniosek w tej sprawie do syndyka.
Bez niego syndyk nic nie zrobi, nie musi też informować spółdzielców o przysługujących im uprawnieniach.

Członkowie spółdzielni nie mają bowiem prawa pierwszeństwa, lecz roszczenie.
A różnica między nimi jest zasadnicza.
Przy prawie pierwszeństwa syndyk zawiadamiałby spółdzielców, tak jak to robi np. gmina, informując najemców o prawie pierwszeństwa wykupu zajmowanych przez nich mieszkań. Przy roszczeniu takiego obowiązku nie ma.

"Zobacz też nasz poradnik: Jakie prawa ma spółdzielca"

Na nieznajomości prawa stracą przede wszystkim spółdzielcy z lokatorskim prawem do lokalu.
Pół biedy, jeśli budynek przejmie inna spółdzielnia, bo dalej będzie im przysługiwało lokatorskie prawo.
Gorzej, gdy syndyk sprzeda budynek innemu podmiotowi. Lokatorskie prawo z mocy przepisów ustawy spółdzielczej przekształci się wówczas w słabsze, tj. w najem.

Osobną grupą spółdzielców są natomiast ci z lokatorskimi mieszkaniami wybudowanymi ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Im nie przysługuje prawo przekształcenia ani w formie roszczenia, ani z mocy przepisów. Po sprzedaży budynku stają się najemcami, chyba że trafi on do innej spółdzielni. Wtedy zachowają lokatorskie prawa.

Z roszczenia nie można skorzystać, gdy syndyk sprzeda już mieszkania osobom trzecim. Im szybciej więc złoży się wniosek, tym lepiej.

Spółdzielcy z własnościowym prawem mają wybór. Mogą skorzystać z roszczenia, a jeżeli tego nie zrobią, to i tak ich prawo zostanie – już z mocy samych przepisów – przekształcone w odrębną własność. Gdy ich blok przejmie inna spółdzielnia, dalej będą mieli własnościowe prawo.

Także najemcy mają roszczenie o przeniesienie mieszkania we własność lub o ustanowienie własnościowego prawa, ale tylko ci zajmujący lokale w budynkach, które przekazały spółdzielni przedsiębiorstwa lub inne podmioty państwowe. Jeśli z niego nie skorzystają, wciąż będzie im przysługiwał najem.

W najgorszej sytuacji są osoby, którym spółdzielnia dopiero budowała mieszkania. Przepisy nic na ich temat nie mówią. Nie mają oni żadnych szans na mieszkanie, nawet jeżeli już je wybudowano. Co najwyżej mogą żądać zaspokojenia swoich roszczeń z masy upadłościowej.


Wszystko to prawda, trzeba tylko pamiętać o hipotece na naszej działce i pon. 200 nieprzewłaszczonych lokalach. Co w sytuacji kiedy spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu zostaje - na mocy prawa - przekształcone w odrębną własność na gruncie z obciążoną hipoteką?
uchwała o powołaniu RN SM PAX z 2011r jest nieistniejąca
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 4 z 13  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin