Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » dopłaty do m2 mieszkań Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Wto 13:11, 24 Paź 2006
balcerekk
Gość

 


Wczoraj na klatce E listonosz roznosił sądowe wezwania do zapłaty. Czy są tu na forum osoby z tej klatki lub wogóle z drugiego etapu, które właśnie wczoraj otrzymały takie wezwania?
jak się dostać na listę mailingową?
PostWysłany: Wto 15:27, 19 Gru 2006
paxiak
Gość

 


mam pytanko - jak się dostać na listę mailingową, bo i ode mnie s-nia chcę kolejne pieniądze, a widzę, że sporo się dzieje poza forum


Od administratora forum:
wystarczy przeczytać wiadomość umieszczoną na samej górze listy tematów, pt. "Informacja o liście mailowej Osiedla". Tu jest link:

http://www.stryjenskich19.fora.pl/viewtopic.php?t=27
PostWysłany: Pon 15:49, 05 Lut 2007
slfka'gfo
Gość

 


Czy ktoś z obecnych właścicieli złożył do banku podobny wniosek?
Znalazłem go w internecie.
On gwarantowałby, że pieniądze wpłacone za odsetki bezpośrednio do banku , nie zostałyby wykorzstane na inne cele.
Hipoteka na gruncie nie drgnęła pomimo wpłat członków na Stryjeńskich.
Ciekawe dlaczego pan Sobieraj nie zaproponował takiego rozwiązania dla wpłacających skoro jest pracownikiem banku i działa w jego interesie.

a oto wniosek

właśnie obejrzałam program Telewizji Polskiej "Na celowniku", w którym przedstawiono sprawę defraudacji pieniędzy wpłacanych przez członków Spółdzielni Mieszkaniowej ..........." w Warszawie przez głównego księgowego tej Spółdzielni. Z informacji tej wynika, że pieniądze wpłacane przez członków Spółdzielni, m.in. na spłatę zaciągniętego na budowę kredytu i odsetek do niego, nie były przez Spółdzielnię odprowadzane do Banku PKO BP S.A., lecz trafiały na inne cele, a w pewnym momencie zostały przez głównego księgowego tej Spółdzielni zdefraudowane.
W Spółdzielni Mieszkaniowej ".............." od wielu lat bezskutecznie domagam się okazania dowodu, że pieniądze, które spłacam jako kredyt i odsetki od niego trafiają na konto Banku PKO BP S.A..
Nie chciałabym się znaleźć w sytuacji podobnej jak członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej "............", i dlatego uprzejmie proszę o umożliwienie mi przejęcia zobowiązania wobec Skarbu Państwa z tytułu „przejściowego wykupu odsetek przez Budżet Państwa” ewidencjonowanego dla Spółdzielni Mieszkaniowej
Umowa kredytowa zawarta była ze Spółdzielnią Mieszkaniową „......” w Banku PKO Słupsku dnia 13 grudnia 1989 roku na budowę budynku . Do dnia dzisiejszego ciąży jeszcze zobowiązanie wobec Skarbu Państwa z tytułu przejściowego wykupienia odsetek od kredytu, a ja jestem kredytobiorcą – poręczycielem, gdyż SM nie posiadała ani nie posiada własnych środków tylko posługuje się środkami swoich właścicieli – członków spółdzielni (Art. 3 Prawa Spółdzielczego).

Moje poręczenie z tytułu spłaty tego kredytu nastąpiło przed zasiedleniem mieszkania nr .......
W obecnej sytuacji kiedy wystąpiłam o przekształcenie mieszkania w odrębną własność (zgodnie z art. od 40 do 42 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych z dnia 15.12.2000 r.), chcę dobrowolnie przejąć zobowiązanie osoby prawnej Spółdzielni Mieszkaniowej - w zakresie obciążającym lokal nr .. w budynku
W oparciu o art. 519 oraz 525 Kodeksu Cywilnego, celem przejęcia zobowiązania wobec Skarbu Państwa ewidencjonowanego na koncie bankowym Banku PKO Oddział w ........ jestem zobowiązana zawrzeć umowę z wierzycielem - Bankiem PKO BP S.A.

Do niniejszej sprawy mają zastosowanie następujące przepisy :
Kodeks cywilny
ZMIANA DŁUŻNIKA
Art. 519. § 1. Osoba trzecia może wstąpić na miejsce dłużnika, który zostaje z długu zwolniony (przejęcie długu).
§ 2. Przejęcie długu może nastąpić:
1) przez umowę między wierzycielem a osobą trzecią za zgodą dłużnika; oświadczenie dłużnika może być złożone którejkolwiek ze stron;
Art. 525. Jeżeli wierzytelność była zabezpieczona poręczeniem lub ograniczonym prawem rzeczowym ustanowionym przez osobę trzecią, poręczenie lub ograniczone prawo rzeczowe wygasa z chwilą przejęcia długu, chyba że poręczyciel lub osoba trzecia wyrazi zgodę na dalsze trwanie zabezpieczenia.

USTAWA z dnia 30 listopada 1995 r. ( Dz. U. z 1996 r. Nr 5, poz. 32) z późn. zmianami o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych oraz zmianie niektórych ustaw.


koniec
dopłaty do m2 mieszkań
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 6 z 6  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin