Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Walne i znowu straszą Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pią 15:22, 23 Sty 2015
Gość

 


Anonymous napisał:
... 20 osób ... Co z tego wynika ?
W tzw "walnym zgromadzeniu" rozciągniętym na ponad 9 miesięcy (! jakby coś się miało urodzić Very Happy ) wzięło udział ok 200 osób na 3500 członków SM Pax. Liczba ta jest porażająca w kontekście dbałości o własne, spółdzielców interesy. Stanowi to ok 5,7% nas wszystkich. Przypomnę, że dla ważności uchwał WZ niezbędna jest obecność 20% członków czyli ok 700 osób. Ci, którzy nie przyszli (i nie przychodzą na WZ a to już piąte bez kworum) pokazują, że mają spółdzielnię w du.ie. Może zatem najlepszym pomysłem jest likwidacja spółdzielni.
Z drugiej strony, tak mała obecność jest korzystna, bo ślązacka klika nie jest w stanie zainstalować swojej skorumpowanej i bezwolnej Rady Nadzorczej, która umie tylko posłusznie podnosić opłaty. Nie widząc jak ze spółdzielni wyprowadzane są poza jakąkolwiek kontrolą via CEE nasze pieniądze. Bo nawet gdyby ślązaki chciały policzyć obecność na wszystkich częściach tego tzw "walnego", czyli podwójnie, to wyszłoby im tylko ok 400 osób. A to i tak dużo za mało na kworum.
Cieszmy się zatem i czekajmy (cierpliwie) na kuratora.


I co to jest za informacja, że frekwencja wynosiła 20 osób?

Sprawdzacie frekwencję na każdej grupie, a nie wiecie jaka jest aktualna liczba członków, od której oblicza się kworum.
Skąd wiecie, czy w tej chwili, po wydzieleniu się kilku osiedli we wspólnoty, liczba członków nie spadła o 1000 osób i o drugie tyle członków oczekujących.
PostWysłany: Pią 15:27, 23 Sty 2015
Gość

 


Jakby nie patrzeć. 200 osób to 20% od 1000 osób.
PostWysłany: Pią 15:35, 23 Sty 2015
Gość

 


Ostatni podział członków spółdzielni na grupy dokonany przez istniejącą Radę Nadzorczą był na pewno przed Walnym z czerwca 2011. Wówczas było to ok. 3500 osób. Od tegoż czerwca NIE MA Rady Nadzorczej, a więc zebrania poszczególnych grup mogły się odbywać się tylko w oparciu o tamten podział. Jeżeliby zarząd coś pozmieniał tak jak napisałeś lub sytuacja z członkami spółdzielni uległaby jakieś istotnej zmianie (wyłączam sytuację gdzie ktoś zmarł był), to musiałby nastąpić nowy podział. Jeżeli nastąpił bez Rady Nadzorczej to Walne Zgromadzenie było po prostu nieważne.
PostWysłany: Sob 11:02, 24 Sty 2015
Gość

 


tworzenie wspólnoty nie pozbawia członkostwa Smile
PostWysłany: Sob 14:13, 24 Sty 2015
Gość

 


Anonymous napisał:
tworzenie wspólnoty nie pozbawia członkostwa Smile



Rozumiem w takim razie, że członek przechodzący do wspólnoty, może być dalej członkiem oczekującym w spółdzielni.
Tak mogłoby być gdyby spółdzielnia realizowała jakieś nowe inwestycje mieszkaniowe, a nasza nawet ich nie planuje, więc czego oczekują członkowie oczekujący w liczbie - licząc tych ze wspólnot - około 1500 albo i więcej? Confused
PostWysłany: Nie 9:53, 25 Sty 2015
Gość

 


tego, żeby im na częściach wspólnych jakieś walne czegoś nie walnęło, a oni nawet nie będą wiedzieli i zostaną postawieni przed faktem dokonanym, bo nawet na pytanie zadane wprost do zarządu nie dostaną odpowiedzi - taka jest "równość" członków spółdzielni i właścicieli mieszkań;

to jest teraz wałkowane w TK - 5 lutego następna runda, Lidia Staroń, prokuratura oraz Kalisz;

ale to tylko teoria, bowiem na walnych widać, jak strasznie sprawy spółdzielni obchodzą spółdzielców (3-5%)
PostWysłany: Śro 11:28, 28 Sty 2015
Gość

 


i bardzo dobrze;
po co wszystkim zawracać głowę sprawami wszystkich 3500 członków spółdzielni; wystarczy aż nadto spraw dotyczących nas, naszego osiedla czy bloku;
tylko organizacja w ramach osiedla czy bloku ma sens i tylko wtedy skupi zainteresowanie mieszkańców, bo będzie dotyczyła ich konkretnie a nie spraw na żoliborzu czy w Pruszkowie
PostWysłany: Śro 11:31, 28 Sty 2015
Gość

 


Co proponujesz ?
Re: Prawda zwycięży!
PostWysłany: Czw 17:39, 05 Lut 2015
Gość
Gość

 


a na razie odsyłam do ciekawych informacji:

temidacontrasm. info/ryba-psuje-sie-od-glowy/

temidacontrasm. info/sm-pax-cee-property-administrator-sp-z-o-o-krecenie-lodow/[/quote]

"TK: osoby bez prawa do lokalu nie mogą być członkami spółdzielni"


PAP 2015-02-05, ostatnia aktualizacja 2015-02-05 16:39:11



Osoby, które nie mają prawa do lokalu w danej spółdzielni mieszkaniowej, nie mogą być jej członkami - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny, który rozpatrzył wniosek dot. uznania za niezgodne z Konstytucją niektórych przepisów o spółdzielniach mieszkaniowych i Prawa spółdzielczego.



Chodzi o tzw. członków oczekujących, czyli takich, którzy nie mają prawa do lokalu, lecz mają wpływ na działalność spółdzielni i np. na ustalanie opłat dla tych, którzy prawo do lokalu mają.

Trybunał rozpatrywał wniosek o uznanie za niezgodne z konstytucją niektórych przepisów o spółdzielniach mieszkaniowych i Prawa spółdzielczego. Według TK część zaskarżonych przepisów wymaga ustawowego doprecyzowania.

TK orzekł też, że brak prawa członków spółdzielni mieszkaniowych do środków zgromadzonych na funduszu remontowym w razie wystąpienia ze spółdzielni lub zawiązania wspólnoty mieszkaniowej jest niezgodny z konstytucją.

Zobowiązał ponadto Sejm do nowelizacji i doprecyzowania przepisów ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych dot. sytuacji właścicieli lokali w budynkach administrowanych przez spółdzielnie, którzy nie są członkami spółdzielni. TK uznał te przepisy za niekorzystne dla tej grupy lokatorów. Według TK właściciele spółdzielczych mieszkań, którzy nie są członkami spółdzielni, powinni mieć dużo większe prawo do informacji, w tym m.in. możliwość wglądu do dokumentów związanych z zarządzaniem ich budynkiem.

Zdaniem posłów obecnie właścicielom lokali w budynkach administrowanych przez spółdzielnie mieszkaniowe, którzy nie są ich członkami, nie przysługują żadne prawa do zarządzania swoją nieruchomością. Nie mają wpływu na wysokość opłat, nie mogą decydować o remontach i inwestycjach, które będą przeprowadzane w ich nieruchomości. Nie mając prawa wglądu do dokumentów związanych z zarządzaniem ich budynkiem, nie mogą sprawdzić, czy opłaty przez nich ponoszone są zasadne i czy wynikają z rzeczywistych kosztów. Nie mogą też uczestniczyć w Walnych Zgromadzeniach.

Według wnioskodawców lokatorzy tacy mają natomiast szereg obowiązków, takich jak wnoszenie opłat, w tym także opłat na działalność gospodarczą spółdzielni, chociaż nie mają z tego tytułu żadnych pożytków. Nie będąc jej członkami, muszą przestrzegać aktów prawnych dotyczących działalności spółdzielni. Stwarza to problem nierówności wobec prawa.

Wniosek złożyła grupa 60 posłów reprezentowana przez Lidię Staroń (PO).

"Trybunał podzielił w części zarzuty wnioskodawców, ale skierował sygnalizację do ustawodawcy, aby ten uregulował to w nowelizacji ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, czyli wszystkie kwestie dotyczące właścicieli lokali" - mówiła w czwartek PAP Staroń po ogłoszeniu wyroku TK. Pytana, czy jest określony termin na uregulowanie tych kwestii, odparła, że nie. Jak dodała, "w tym zakresie spółdzielcy niekoniecznie będą podzielali wyrok Trybunału, szczególnie w sytuacji, kiedy właścicieli (lokali - PAP) w spółdzielniach jest coraz więcej".

Sędzia sprawozdawca TK Leon Kieres zapewniał po ogłoszeniu wyroku, że "Trybunał Konstytucyjny jest sądem prawa", a to - jak podkreślił - oznacza, że "uwzględnia przede wszystkim obowiązujący i przedstawiony przez wnioskodawcę stan prawny". Zastrzegł jednak, że TK nie jest właściwy do rozpatrywania indywidualnych, konkretnych przypadków.

Kieres odwołał się też do przytaczanych przez wnioskodawców informacji o niewłaściwych praktykach władz spółdzielni wobec ich członków. "Trybunał Konstytucyjny rejestruje tego rodzaju opinie. Nie może jednak kierować się w swoim orzeczeniu tymi przypadkami" - wyjaśnił.

Sejm reprezentował Ryszard Kalisz (niezrzeszony). Nie podzielał on zarzutów sformułowanych we wniosku i wnosił o uznanie wszystkich podważanych regulacji zawartych w ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych oraz ustawy Prawo spółdzielcze za zgodnie z Konstytucją lub o częściowe umorzenie postępowania.
PostWysłany: Czw 18:33, 05 Lut 2015
Gość

 


Z tego orzeczenia TK wynika, że osoby, które nie mają prawa do lokalu w danej spółdzielni mieszkaniowej, nie mogą być jej członkami. O tym zdążyli juz napisać w mediach.
Ciekawe ilu członków oczekujących będzie musiało zniknąć z listy naszej spółdzielni i czy tę kwestię weźmie pod uwagę kurator w razie gdyby miało dojść do wyborów na WZ.
PostWysłany: Czw 19:00, 05 Lut 2015
Gość

 


ok 1000
Nie - to wynika z treści orzeczenia i z uzasadnienia.
PostWysłany: Czw 21:29, 05 Lut 2015
Gość

 


Jeżeli orzeczenia TK zadziała wstecz ( ex tunc) to teoretyczie bedzie mozna podważyć wszystkie uchwały podjęte do tej pory przy udziale członków oczekujących.
A na przyszłość, jeżeli spółdzielnia grupy członków oczekujących nie zweryfikuje, również będzie mozna podważać każdą uchwałę.
Walne i znowu straszą
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 8 z 8  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin