Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Przekształcenie własnościowego prawa do lokalu Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Pon 18:27, 26 Lut 2007
komandos
Gość

 


Klatek D napisał:
komandos napisał:
Art. 241. (50) 1. Większość właścicieli lokali w budynku lub budynkach położonych w obrębie danej nieruchomości, obliczana według wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej, może podjąć uchwałę, że w zakresie ich praw i obowiązków oraz zarządu nieruchomością wspólną będą miały zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali. Do podjęcia uchwały stosuje się odpowiednio przepisy art. 30 ust. 1a, art. 31 i 32 ustawy o własności lokali.
2. Uchwała, o której mowa w ust. 1, nie narusza przysługujących członkom spółdzielni spółdzielczych praw do lokali.

Na co czekają właściciele? Podobno przekształciła się większość mieszkanców. Czemu nie robicie zebrania właścicieli i nie zastanawiacie jak odciąć się od tej spóldzielni?
Zamiast narzekać na administrację trzeba brać się do roboty i stworzyć własną wspólnotę mieszkaniową.


Święte słowa. 28m2 już masz!


Mam znacznie więcej, ale nie mogę patrzeć na narzekania właścicieli na administrację i radę osiedla, jeżeli można wziąć sprawy w swoje rece.
PostWysłany: Czw 10:21, 08 Mar 2007
Gość

 


komandos napisał:
Art. 241. (50) 1. Większość właścicieli lokali w budynku lub budynkach położonych w obrębie danej nieruchomości, obliczana według wielkości udziałów w nieruchomości wspólnej, może podjąć uchwałę, że w zakresie ich praw i obowiązków oraz zarządu nieruchomością wspólną będą miały zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali. Do podjęcia uchwały stosuje się odpowiednio przepisy art. 30 ust. 1a, art. 31 i 32 ustawy o własności lokali.
2. Uchwała, o której mowa w ust. 1, nie narusza przysługujących członkom spółdzielni spółdzielczych praw do lokali.

Na co czekają właściciele? Podobno przekształciła się większość mieszkanców. Czemu nie robicie zebrania właścicieli i nie zastanawiacie jak odciąć się od tej spóldzielni?
Zamiast narzekać na administrację trzeba brać się do roboty i stworzyć własną wspólnotę mieszkaniową.


Właśnie, tak chętnie (podobno) większość przekształciła "własnościowe prawo do lokalu" w odrębną własność, a nie chcą przejąć zarządzania osiedlem.
Może ktoś wie, jaka to jest większość? I dlaczego pozwalają, tak nie udolnie zarządzać ich własnością SM PAX?
Przekształcenie własnościowego prawa do lokalu
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 5 z 5  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin