Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Przekształcenie użytkowania wieczystego gruntu we własność Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
wieczyste
PostWysłany: Czw 15:38, 19 Paź 2017
agent
Gość

 


no i bardzo dobrze
Re: wieczyste
PostWysłany: Pią 12:53, 20 Paź 2017
Gość

 


agent napisał:
no i bardzo dobrze


Co dobrze??? Czy dobre jest dokonać tego przekształcenia z mocą ustawy, czy według propozycji miasta z 95 % bonifikatą. Dlaczego jeszcze nie poczekać na ustawę, która może być korzystniejsza i zdaje się, że faktycznie jest, bo nie trzeba będzie płacić od 8 do 25 tyś. w zależności od udziałów w gruncie, tylko pozostanie jak jest, a więc pozostaną opłaty co miesiąc ( w czynszu) te same z tytułu użytkowania wieczystego przez 20 lat.
Jeżeli spółdzielnia się pospieszy i zrealizuje propozycję miasta , to potem będzie jej można zarzucić, że w tym swoim pośpiechu, działała na niekorzyść swoich członków. A przecież można poczekać do stycznia ( ostatni deadline na wejście ustawy). Z tego co wiem wielu właścicieli wstrzymało się od złożenia deklaracji o przystąpieniu do propozycji miasta, ale ci ze spółdzielczym własnościowym prawem do lokalu nie mają w tym względzie, zdaniem spółdzielni, żadnego prawa głosu, więc za nich decyduje spółdzielnia i zadecydowała. Szczerze mówiąc przeraża mnie, że się to odbywa bez żadnego zebrania, wysłuchania mieszkańców.
PostWysłany: Czw 14:04, 09 Lis 2017
Gość

 


Setki tysięcy spółdzielców bez praw do mieszkań.
Taki jest efekt ogromnych nieprawidłowości przy oddawaniu gruntów w użytkowanie wieczyste na rzecz spółdzielni mieszkaniowych.

Jedni sądzą, że stali się właścicielami mieszkań w wyniku tzw. przekształceń własnościowych, inni - że przysługuje im spółdzielcze lokatorskie bądź własnościowe prawo do lokalu. W rzeczywistości, wskutek nieważności umów użytkowania wieczystego, są jedynie posiadaczami mieszkań bez tytułu prawnego.

Po 1989 roku miało miejsce wiele innych, oprócz opisanych w artykule, nieprawidłowości w związku z uwłaszczaniem spółdzielni. Efekt jest ten sam: spółdzielnie od lat bezprawnie władają hektarami polskich miast na podstawie bezwzględnie nieważnych umów użytkowania wieczystego.

Konieczna jest zmiana obowiązujących przepisów. W sytuacji, gdy spółdzielni nie przysługuje własność gruntu lub jego użytkowanie wieczyste, najprostszym rozwiązaniem wydaje się uwłaszczenie spółdzielców z mocy samego prawa - przyznanie im odrębnej własności lokali wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej (obejmującej grunt i budynek). W ten sposób każdy spółdzielca nabywałby ex lege własność mieszkania od dotychczasowego właściciela, najczęściej od gminy.

Jednak projekt ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych wniesiony przez posłów Platformy Obywatelskiej (Sejm VII kadencji, nr druku 819) przewiduje uwłaszczenie nie spółdzielców, lecz spółdzielni mieszkaniowych.
Przekształcenie użytkowania wieczystego gruntu we własność
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 4 z 4  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin