Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » ZAKŁADAMY WSPÓLNOTĘ NA STRYJEŃSKICH Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 27, 28, 29  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Śro 13:06, 05 Gru 2012
Gość

 


czyli chcecie być manipulowani,
usypiani,
okłamywani,
oczarowywani pięknymi słówkami,
okradani małymi sumkami,
już można Wam wmówić wszystko, każdy kit,
byle grzeczniutko i na sposób Waszego myślenia -
po prostu jest tak jak się państwu zdaje;

nie patrzycie co jest w środku, ale czy się Wam podoba opakowanie;
nie szukacie prawdy, dajecie się zwieść pozorom;
garda wasza opuszczona,
sami z własnej woli współdziałacie z kimś,
kto umiejętnie Was wykorzystuje;

powodzenia
PostWysłany: Śro 13:17, 05 Gru 2012
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematówAnonymous napisał:


Dwa razy miałam okazję rozmawiać z którymś z prezesów (nie pamiętam z którym, to było jeszcze w czasach, kiedy zarząd siedział na Narbutta) i choć rozmowy dotyczyły spraw..hm... no powiedzmy spornych, to prezes ani razu nie powiedział nic personalnie obraźliwego. Może i rozmowa się nie kleiła ze względu na rozbieżność argumentów, ale FORMA rozmowy była przyzwoita. Nic o używaniu mózgu, żadnego potupywania. Może i są cyniczni i kłamią, ale robią to z gracją. Czy pani Marta jest cyniczna - nie wiem, czy kłamie - zdarzyło jej się nieco naciągnąć fakty lub zapomnieć o ważnych szczegółach, ale sposób traktowania ludzi ma skandaliczny. Nic na to nie poradzę.

Czyli jak nam w żywe oczy kłamią to jest OK byle robili to ładnie?
Ja tej gracji nie zauważyłem u żadnego z prezesów.
A dla tych którzy mają krótką pamięć przypomnę na dwuch pierwszych z brzegu przykładach grację prezesów:
Slązak napisał:

Szanowni Państwo
Wobec tego, że w ostatnim czasie różni wizjonerzy (oszuści) zwracają się do Państwa z ulotkami, które mają Państwa przekonać do zwołania Walnego Zebrania celem odwołania powołanych w czerwcu organów spółdzielni i odwołania Uchwały Rady Nadzorczej nr.4/2011 zwracam się do Państwa przedstawiając bardzo skrótowo swoje przemyślenia i opisując sytuację naszej wspólnoty (spółdzielni). Proszę zwrócić uwagę na fakt, że ulotki te są najczęściej anonimowe, podpisywane „grupa inicjatywna", „mieszkańcy" i.t.p. Nie boją się anonimowo pisać insynuacji, obelg i zwykłych kłamstw - nie biorą za to odpowiedzialności. Za wyrządzone nam wszystkim szkody i spowodowanie dodatkowych kosztów też odpowiedzialności nie wezmą. Dziś namawiają i oczekują Państwa podpisów pod różnymi dokumentami i wnioskami byście nie mogli później mieć pretensji - przecież sami podpisaliście.

A prawda jest taka, że nie ma żadnego magicznego rozwiązania typu wielki wybuch albo królewicz na białym koniu... i po problemie. Dodatkowe Walne to dodatkowe koszty (ok. 0,I0zł/m2), które musimy wszyscy ponieść — od mieszania herbata nie robi się słodsza ale pojawia się zagrożenie, że stłuczemy szklankę (cukru nam nie pokazują).
Przypominam, że poprzednie rozrabiactwo zresztą tych samych osób podczas zebrań grup członkowskich i Zebrań Przedstawicieli Członków (pomimo naszych ostrzeżeń) doprowadziło do nasilenia egzekucji przez wierzyciela i obciążenia wszystkich naszych nieruchomości hipotekami.
Anonimowi „mądrale" piszą o nieudolności Zarządu Sp-ni, a prawda jest taka, że od 2002 roku Zarząd prowadził spółdzielnię niespotykanie racjonalnie i skutecznie, wprowadzał radykalne zmiany, których celem było operacyjne i strategiczne kształtowanie atrybutów firmy pod kątem zmian w otoczeniu i jej wewnętrznych potrzeb. Systematycznie tworzona jest grupa kapitałowa, zachodzą duże zmiany: do dziś przyniosły one bardzo konkretne rezultaty; dokończenie czterech zatrzymanych wtedy inwestycji, spłacenia ponad 150mln.zł długów, lepsze sprawne zarządzanie zasobami pomimo radykalnej redukcji zatrudnienia, a co za tym idzie relatywnie niskie koszty (od 2002 roku koszty eksploatacji utrzymaliśmy na tym samym poziomie i nie było zmian stawki „1,21 zł/m2". Blisko dwa lata temu odeszła ze spółdzielni we wspólnotę nieruchomość Wiktorska-Odolańska i w ciągu kilku miesięcy okazało się, że nie są w stanie utrzymać kosztów na dotychczasowym naszym poziomie - dzisiaj mają pretensje, że Pan Robert S. ich strasznie oszukał (wobec tego już nie jest w ich Zarządzie). Ten Pan Robert współpracuje z „grupą inicjatywną" na ul.Stryjeńskich 19 i brał udział w ostatnich zebraniach organizowanych przez tę grupę. Jak weźmie się pod uwagę fakt, że ten Pan od kilkudziesięciu miesięcy nie płaci żadnych opłat, za użytkowanie lokalu w nieruchomości przy ul.Stryjeńskich 19, do spółdzielni i umiejętnie przeciąga sprawę w sądzie to nieodparcie nasuwa się wniosek, że w interesie tego Pana (i jemu podobnych) jest „zadyma" w spółdzielni bo to da mu kolejne preteksty do dalszego przeciągania i odraczania postanowienia Sądu.
Pomimo pierwotnie niewyobrażalnie tragicznej sytuacji w latach 2002 -2011 zaliczki na koszty eksploatacji utrzymywaliśmy na poziomie faktycznych kosztów (pomimo dziury budżetowej wynikającej z zadłużenia właścicieli lokali utrzymującego się na poziomie 2,6 - 3,0mln.zł) umiejętnie zaciągając kredyty kupieckie i „rolując zadłużenie" przy czasowym wykorzystywaniu środków ze sprzedaży majątku (docelowo przeznaczonych na spłatę starych długów). Dzisiaj już taka polityka staje się niemożliwa ponieważ w naszym otoczeniu zachodzą procesy i zdarzenia, które w sposób zdecydowany to uniemożliwiają np. został sprzedany SPEC -koniec z kredytem kupieckim, ponadto coraz trudniejsza sytuacja gospodarcza w kraju prowadzi do usztywnienia postaw innych naszych kontrahentów. Zmusiło to władze spółdzielni do zaplanowania zaliczek na takim poziomie żeby docelowo zapewnić faktyczne przychody na poziomie kosztów i stąd czasowo została zwiększona zaliczka na opłaty eksploatacyjne o 1 zł/m2. W programie spółdzielni zarząd planuje możliwość powrotu do ustalania zaliczek na poziomie przewidywanych kosztów, bez względu na zadłużenie lokatorów, po spłacie głównego wierzyciela - będzie możliwe wykorzystanie pozostałego majątku na utworzenie funduszu wolnych środków obrotowych umożliwiającego funkcjonowanie bez zewnętrznych kredytów i zwiększonych zaliczek.
Mimo wyjątkowo sprawnej windykacji zadłużenie w naszej spółdzielni utrzymuje się, ale utrzymuje się na poziomie poniżej średniej krajowej - zadłużenie lokatorów w spółdzielniach i większych wspólnotach w kraju kształtuje się na poziomie od 1 miesięcznych do 2,5 miesięcznych wpływów - u nas jest to ok.1,3 miesiąca. Relatywnie zadłużenie to zmalało bo przecież zakończyliśmy w tym czasie kolejne inwestycje - przybyło kilkaset lokali. Praktycznie wszystkie uniwersalne cele restrukturyzacji w tym okresie zostały osiągnięte, w tym między innymi doszło do:
• usprawnienia struktur organizacyjnych i zarządzania,
• podniesienia efektywności wykorzystania środków rzeczowych,
• racjonalizacji zatrudnienia,
• poprawy działalności finansowej, ze szczególnym uwzględnieniem płynności (wskaźnik płynności uległ poprawie z 0,085 do 1,44, okres płatności faktur zmalał z 658 dni do około 100 dni),
• radykalnego zmniejszenia ilości wierzycieli,
• istotnego zmniejszenia długów (o ponad 150 mln.zł.),
• polepszenia jakości usług,
• zwiększenia ilości sprzedaży usług,
• zaawansowania procesu przewłaszczeń,
• zakończenia zatrzymanych w 2001r. inwestycji,
• poprawienia pozycji rynkowej spółdzielni (banki zaczęły udzielać kredytów pod hipoteki właścicielom lokali w naszej spółdzielni, firmy pośredniczące nie widzą problemu w oferowaniu klientom lokali w naszej spółdzielni).
Obecnie skutecznie konkurujemy na rynku zarządzania nieruchomościami (wspólnoty).
Do chwili obecnej osiągamy cel zasadniczy, jakim było uniknięcie upadłości, bo tylko w takim przypadku możliwe jest osiąganie innych istotnych celów. W dalszym ciągu należy pracować nad ograniczaniem, a nawet podejmować próby wykluczenia postaw krytykancko-roszczeniowych - koszty wychodzenia z kryzysu nie są do uniknięcia, jednakże są one znakomicie mniejsze dla mieszkańców niż koszty restrukturyzacji poprzez upadłość. Poddanie spółdzielni badaniom (kilkakrotnie przez nadzorcę sądowego i kontrole skarbowe, kilkanaście razy przez prokuratury różnego szczebla i nadzór budowlany - kosztowało nas to ponad 1zł/m2 lokalu) potwierdziło sytuację absolutnie transparentną, co stało się podstawą, również dla wierzycieli, do podejmowania racjonalnych decyzji (wycofania się z postaw nazbyt roszczeniowych, czy podjęcia decyzji o zamianie wierzytelności na-majątek z istotną redukcją). W wyniku powyższego z wieloma wierzycielami doprowadziliśmy do zawarcia ugód, co w znacznym stopniu ograniczyło globalne zadłużenie Spółdzielni i uspokoiło sytuację (znacznie ograniczono liczbę hipotek i egzekucji).
Od początku swojego działania obecny Zarząd zdawał sobie sprawę, że nie ma możliwości doprowadzenia firmy w krótkim czasie do sytuacji umożliwiającej zaspokojenie wszystkich wierzycieli w 100% z odsetkami, oraz że ma moralny obowiązek rozwiązywać problemy społeczne przed problemami finansowymi firmy. W związku z powyższym zasadnicze działania nakierowane były na zabezpieczenie interesu wierzycieli indywidualnych (w tym przede wszystkim członków Spółdzielni), oraz podniesienie wartości majątku w celu możliwie maksymalnego zaspokojenia pozostałych.
Pragnę podkreślić, że do końca czerwca jest obowiązek ustawowy odbycia Walnego Zgromadzenia Członków - bez względu na to ile takich zebrań odbędzie się pomiędzy czerwcem, a kolejnym czerwcem. W ulotkach nawołujących do zwołania dodatkowego Walnego nikt nie zaproponował żadnego innego sposobu pokrycia braku środków. Spowodujmy dodatkowe koszty, zlikwidujmy dodatkową zaliczkę, wymieńmy organy spółdzielni i jakoś to będzie!!!!!!!! Nooo na pewno lepiej Czy na pewno jest to odpowiedzialne i ma jakiś sens? Czy na pewno nie powoduje to poważnych zagrożeń? Czy przybędzie od tego pieniędzy?
Mając pomysł nawet na jednoosobową firmę choćby sprzątającą każdy zrobi biznesplan - bo sam za decyzję odpowiada. Mając pomysł na przejęcie władzy w spółdzielni (biznesplan nie jest potrzebny), można go realizować - odpowiedzialność i koszty spadną na sąsiadów.

i jeszcze to:
Zarząd napisał:
W związku z anonimowymi apelami o zwołanie walnego zgromadzenia w celu „…wymiany osób w Radzie Nadzorczej oraz w Zarządzie…” uprzejmie prosimy autorów apeli, ulotek ,donosów i twórców grup inicjatywnych o podpisanie imieniem i nazwiskiem swoich pomówień i kłamstw.
Uważamy ,że wasze „…pragnienie działania w interesie Spółdzielców…” może zostać niedocenione i nie spotka was w przyszłości „należne podziękowanie”.
A tak naprawdę warto wiedzieć, kto jest takim ignorantem i nie wie ,że :
• spółdzielcy nie głosują zgodnie z życzenie Zarządu lecz z własną wolą, Zarząd przygotowuje projekty uchwał , - jest to jego ustawowy obowiązek;
• zasada, że każdy spółdzielca ma jeden głos obowiązuje w Polsce od zarania powstania idei spółdzielczości, a więc ponad 100 lat i nie jest wprowadzona ”…nowymi przepisami…”;
• prawa i obowiązki spółdzielców, w tym jawność rozliczeń i zarządzania są określone w ustawach: prawo spółdzielcze i o spółdzielniach mieszkaniowych i one wyznaczają stosowana w SM PAX praktykę;
• rejestr członków SM PAX jest dostępny dla członków a w nim załącznik – wykaz osób zalegających z opłatami, członkowie naszej Spółdzielni mogą się tym rejestrem zapoznawać. Jednocześnie oświadczamy ,że Spółdzielnia nie posiada odrębnego rejestry członków oczekujących i czynienie z tego faktu zarzutu, że ukrywa dokumentację jest nieuprawnione i jest kłamstwem;
• zakres prac remontowy (plan) jest w zakresie rzeczowym i finansowym konsultowany z Radami Osiedli. Wykonanie planu remontów corocznie podawane jest do wiadomości użytkowników lokali w każdym z budynków zarządzanych przez SM PAX;
• niskich lotów jest manipulacja cyt.:”… Zarząd funduje nam dług w wartości 19,6 mln zł…” Zgodnie z prawdą powinno być „..Zarząd zredukował dług z 109,9 mln zł, natomiast wierzyciel uruchomił egzekucję na 19.6mln zł…„ ponieważ dopłaty do wkładów budowlanych w Al. Stanów Zjednoczonych 72 i Stryjeńskich 19 nie spływały w pożądanym rytmie;
• trzeba być osobą wyjątkowo odporną na wiedzę aby pomimo tylu wyjaśnień członków zarządu i innych osób, pisać że wierzyciel może cyt.”…wywłaszczyć nas …” jest to jednocześnie przekonanie bardzo groźne dla spółdzielców;
• ocenie Spółdzielców pozostawiamy zdanie: „...jesteśmy od lat systematycznie zniechęcani do uczestnictwa w Walnym Zgromadzeniu” i nie komentujemy.

W świetle zaprezentowanej „wiedzy”, zwątpienie czy autorzy apeli, anonimów i donosów, a także twórcy grup inicjatywnych będą w stanie przygotować „ … prawdziwą diagnozę…” lub każdą inną diagnozę, graniczy z pewności że nie potrafią, a co z zarządzaniem ?

Zarząd SM "PAX"


Ostatnio zmieniony przez Marek_ dnia Śro 13:27, 05 Gru 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 13:27, 05 Gru 2012
Gość

 


Marek_ napisał:
Anonymous napisał:


Dwa razy miałam okazję rozmawiać z którymś z prezesów (nie pamiętam z którym, to było jeszcze w czasach, kiedy zarząd siedział na Narbutta) i choć rozmowy dotyczyły spraw..hm... no powiedzmy spornych, to prezes ani razu nie powiedział nic personalnie obraźliwego. Może i rozmowa się nie kleiła ze względu na rozbieżność argumentów, ale FORMA rozmowy była przyzwoita. Nic o używaniu mózgu, żadnego potupywania. Może i są cyniczni i kłamią, ale robią to z gracją. Czy pani Marta jest cyniczna - nie wiem, czy kłamie - zdarzyło jej się nieco naciągnąć fakty lub zapomnieć o ważnych szczegółach, ale sposób traktowania ludzi ma skandaliczny. Nic na to nie poradzę.

Czyli jak nam w żywe oczy kłamią to jest OK byle robili to ładnie?


Nie, nie jest OK. Jak napisałam - rozmowa się nie kleiła. Ale była kulturalna. Można kulturalnie się nie zgadzać. Można niekulturalnie wdrażać szczytne idee. Ale argumentowanie "dlaczego ONI chamy są lepsi od NAS chamów" jest bezcelowe. Chcemy podobno tworzyć LEPSZE. A nie zmieniać jedną piaskownicę na inną.
PostWysłany: Śro 13:43, 05 Gru 2012
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematówCzekaj nie rozumiem o co Ci chodzi?

Pani Marta zaproponowała Wam utworzenie wspólnoty.

Dobrze e czy źle?
Rozmawiałem z Panią Martą osobiście i była miła, i kulturalna, co więcej rozmowa się kleiła.
Ma specyficzny styl pisania, przyznaje, ale nic obraźliwego według mnie nie napisała. To jest forum internetowe i trzeba do tego podchodzić z większym luzem.
Jaki z tego morał?


Ostatnio zmieniony przez Marek_ dnia Śro 14:01, 05 Gru 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 14:50, 05 Gru 2012
Gość

 


Marek_ napisał:
Czekaj nie rozumiem o co Ci chodzi?

Pani Marta zaproponowała Wam utworzenie wspólnoty.

Dobrze e czy źle?


Źle zaproponowała. Kazała biec w podskokach do Wójcickiego i płacić mu za nic.
PostWysłany: Śro 14:55, 05 Gru 2012
K&M

 
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 177
Przeczytał: 0 tematówTo co w końcu trzeba zrobić żeby dołączyć do osób chętnych założyć wspólnotę z Panią Martą??

Bo trochę nie rozumiem płacenia Wójcickiemu Rolling Eyes Confused
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 15:52, 05 Gru 2012
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematówTrzeba się uwłaszczyć na lokalu , a to na dzień dzisiejszy bez haraczu dla Wójcickiego nie jest możliwe.

Pani Marta wyszła z założenia ze lepiej zapłacić i uwolnić się z SM PAX.

Jest to jakieś wyjście.

Czy dobre?
dobre pod warunkiem że uda się uzyskać 51% we wspólnocie głosujących tak samo, czyli większość która jest w stanie się dogadać teraz i później.

Ale to zależy tylko od was.

A morał z mojego poprzedniego postu jest taki że może warto rozmawiać z ludźmi zamiast tylko czytać forum. Tak tworzą się zupełnie inne relacje niż anonimowe klikanie w klawisze.


Ostatnio zmieniony przez Marek_ dnia Śro 15:58, 05 Gru 2012, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 16:56, 05 Gru 2012
Gość

 


Marek_ napisał:
Trzeba się uwłaszczyć na lokalu , a to na dzień dzisiejszy bez haraczu dla Wójcickiego nie jest możliwe.

Pani Marta wyszła z założenia ze lepiej zapłacić i uwolnić się z SM PAX.

Jest to jakieś wyjście.

Czy dobre?
dobre pod warunkiem że uda się uzyskać 51% we wspólnocie głosujących tak samo, czyli większość która jest w stanie się dogadać teraz i później.

Ale to zależy tylko od was.

A morał z mojego poprzedniego postu jest taki że może warto rozmawiać z ludźmi zamiast tylko czytać forum. Tak tworzą się zupełnie inne relacje niż anonimowe klikanie w klawisze.


Też jestem tego zdania, żeby zrobić zebranie, ale już dwa razy padło to hasło na forum i nic nie można ustalić.

Kto organizował te wszystkie poprzednie zebrania, że dochodziły do skutku?Nie ma już tej osoby prawda?pani Marta też się w końcu zniechęci i będziemy tak dalej pieklić sie na forach, a w rzeczywistości nie robić nic.
PostWysłany: Śro 18:07, 05 Gru 2012
GZKB

 
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 45
Przeczytał: 0 tematówAnonymous napisał:
czyli chcecie być manipulowani,
usypiani,
okłamywani,
oczarowywani pięknymi słówkami,
okradani małymi sumkami,
już można Wam wmówić wszystko, każdy kit,
byle grzeczniutko i na sposób Waszego myślenia -
po prostu jest tak jak się państwu zdaje;

nie patrzycie co jest w środku, ale czy się Wam podoba opakowanie;
nie szukacie prawdy, dajecie się zwieść pozorom;
garda wasza opuszczona,
sami z własnej woli współdziałacie z kimś,
kto umiejętnie Was wykorzystuje;

powodzenia


Jest takie radio w pewnym mieście w województwie kujawsko-pomorskim, gdzie nocą dzwonią słuchacze i recytują napisane przez siebie utwory w stylistyce zbliżonej do powyższego dzieła i też poruszające ważne problemy społeczne. Niechaj przykładem będzie "Wiersz na temat Unii" (Europejskiej), którego treść tak pięknie koresponduje z powyższym dziełem.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 20:45, 05 Gru 2012
Gość

 


wrzuciłam w google Wiersz na temat Unii" (Europejskiej)
dzięki, uśmiałam się; chociaż raz dowcipnie w tym nadęciu;
polecam się
Marta Żdżarska
PostWysłany: Śro 22:36, 05 Gru 2012
GZKB

 
Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 45
Przeczytał: 0 tematówAnonymous napisał:
wrzuciłam w google Wiersz na temat Unii" (Europejskiej)
dzięki, uśmiałam się; chociaż raz dowcipnie w tym nadęciu;
polecam się
Marta Żdżarska


Jak podsumował "Wiersz na temat Unii" redaktor prowadzący:
"Myślę, że wiele jakoś w tym wierszu pani... osoby z południa, tak nam się pani przedstawiła, takiego też i powagi, patosu, emocji."

Pani Marta, która jest tutaj z nami na forum, też to pięknie podsumowała.

A swoją drogą, to czy ta Nierządnica Babilońska wspomniana w "Wierszu na temat Unii" - postać z Księgi Objawienia, "uosobienie zepsucia, sprzedajności zła" siedząca "siedmiogłowej bestii i pijaca z pucharu krew męczenników" nie jest jakąś alegorią tego co sie dzieje na naszym podwórku?
W końcu koniec świata za 2 tygodnie. Trzeba szukać znaków.


Ostatnio zmieniony przez GZKB dnia Śro 22:46, 05 Gru 2012, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 23:32, 05 Gru 2012
Gość

 


Anonymous napisał:
Marek_ napisał:
Anonymous napisał:


Dwa razy miałam okazję rozmawiać z którymś z prezesów (nie pamiętam z którym, to było jeszcze w czasach, kiedy zarząd siedział na Narbutta) i choć rozmowy dotyczyły spraw..hm... no powiedzmy spornych, to prezes ani razu nie powiedział nic personalnie obraźliwego. Może i rozmowa się nie kleiła ze względu na rozbieżność argumentów, ale FORMA rozmowy była przyzwoita. Nic o używaniu mózgu, żadnego potupywania. Może i są cyniczni i kłamią, ale robią to z gracją. Czy pani Marta jest cyniczna - nie wiem, czy kłamie - zdarzyło jej się nieco naciągnąć fakty lub zapomnieć o ważnych szczegółach, ale sposób traktowania ludzi ma skandaliczny. Nic na to nie poradzę.

Czyli jak nam w żywe oczy kłamią to jest OK byle robili to ładnie?


Nie, nie jest OK. Jak napisałam - rozmowa się nie kleiła. Ale była kulturalna. Można kulturalnie się nie zgadzać. Można niekulturalnie wdrażać szczytne idee. Ale argumentowanie "dlaczego ONI chamy są lepsi od NAS chamów" jest bezcelowe. Chcemy podobno tworzyć LEPSZE. A nie zmieniać jedną piaskownicę na inną.


To nie jest zamienianie jednej pyskownicy na drugą, ale ucieczka przed grabieżą naszych prywatnych pieniędzy przez wierzyciela i spóldzielnię, która musi przecież tą stratę po zniknięciu naszych pieniędzy na koncie MWA odrobić. To jest również chronienie naszego majątku w postaci osiedla, które z roku na rok ulega znacznemu pogorszeniu, poprzez brak remontów, pomimo naszych wpłat na fundusz remontowy.

Jeżeli Pan przystępuje do jakiejś organizacji kierując się jedynie względami towarzyskimi, to może lepiej poszukać jakiś innej formy towarzyskiej, np. brydż, albo koło miłośników tego czy tamtego.
PostWysłany: Czw 0:03, 06 Gru 2012
Gość

 


Anonymous napisał:
Jeżeli Pan przystępuje do jakiejś organizacji kierując się jedynie względami towarzyskimi, to może lepiej poszukać jakiś innej formy towarzyskiej, np. brydż, albo koło miłośników tego czy tamtego.


Zupełnie nie towarzyskimi, zupełnie.
PostWysłany: Czw 0:57, 06 Gru 2012
Gość

 


sądząc z wpisów już zrobiono z wpisów groch z kapustą;

dziękuję wszystkim za wsparcie
i jednocześnie proponuję nie reagować na prowokacje typu brydż, względy towarzyskie etc, bo wpisy świadczą o nieuwadze przy czytaniu;

do Zrzęd Wszelkiej Maści :
Zrzędy, uczcie się też grać w brydża, albo w cokolwiek!
na starość, jak i młodość, jak znalazł;
a i pomaga w uważnym czytaniu słowa pisanego,
której to uwagi z wpisów do wpisów nie widać - jedynie zaślepienie;
nie będziecie kiedyś roślinkami w wieku lat 90
i ciężarem dla dzieci oraz siebie samych,
a teraz jedynie Osobami Majacymi Za Złe - Bez Hobby, czy tzw. Konika, czy Manii, czy Prostych Zainteresowań Typu Brydż;
P.S. nie zrażam się, wzmacniasz mnie koleżanko, dziękuję
Marta Żdżarska
PostWysłany: Czw 1:05, 06 Gru 2012
Gość

 


No dobrze
Pani Marto to może dla odmiany na temat
to ile jest zapisanych chętnych do wspólnoty?
30% 50%?
ZAKŁADAMY WSPÓLNOTĘ NA STRYJEŃSKICH
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 12 z 29  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 27, 28, 29  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin