Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedli Paksowskich 1/2014
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedli Paksowskich 1/2014
PostWysłany: Pią 21:50, 12 Gru 2014
Eleanor Roosevelt

 
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematówStowarzyszenie Mieszkańców Osiedli Paksowskich Nr 1/2014

DO MIESZKAŃCÓW DOMÓW SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ PAX

Nie mogąc wyegzekwować przestrzegania prawa w Spółdzielni Mieszkaniowej PAX, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego 20 listopada 2014 r. wydał postanowienie o ustanowieniu kuratora w Spółdzielni Mieszkaniowej PAX (syg. akt XIII Ns-Rej. KRS 8283/14/554).
Co to oznacza? Otóż kurator ma doprowadzić do wyboru Rady Nadzorczej, tak aby Spółdzielnia mogła normalnie, zgodnie z prawem funkcjonować. Gdyby jednak nie doszło do skutecznego wyboru Rady Nadzorczej, kurator – na podstawie postanowienia Sądu – ma niezwłocznie postarać się o likwidację Spółdzielni.
Spółdzielnia postawiona w stan likwidacji nadal istnieje, ma osobowość prawną, tylko istnieje jako „Spółdzielnia w likwidacji”, aż do czasu wykreślenia jej z Krajowego Rejestru Sądowego, a z chwilą ogłoszenia przez sąd likwidacji spółdzielni wygasają prawa jej Zarządu do reprezentowania i kierowania spółdzielnią. W jego miejsce wchodzi wówczas likwidator bądź likwidatorzy.

Postanowienie Sądu Gospodarczego KRS jest skutkiem postępującej od kilku lat degradacji podstawowych organów Spółdzielni. Z najważniejszego – Walnego Zgromadzenia – zrobiono parodię. Od 2011 r. walne zgromadzenia są zebraniami z Zarządem, bez możliwości podjęcia jakiejkolwiek uchwały. Z ponad 3 tysięcy członków Spółdzielni aż jedna trzecia – to tzw. członkowie oczekujący, którzy swoją nieobecnością skutecznie blokują walne zgromadzenia. Drugi organ – Rada Nadzorcza nie istnieje od 2011 roku – taki wyrok wydał Sąd Apelacyjny. Skutkuje to tym, że wszystkie uchwały podjęte przez samozwańczą Radę Nadzorczą są nieistniejące (m.in. także słynna „złotówka z metra”). Od 3 lat nie ma uchwalonego planu gospodarczego, Zarząd nie uzyskuje absolutorium, co w żaden sposób nie przeszkadza prezesom funkcjonować z absolutną władzą w Spółdzielni. Zarząd narzucił wszystkim mieszkańcom płacenie opłat czynszowych pośrednikowi, czyli CEE Property. Za tę „usługę” płacimy pośrednikowi około 240 tys. złotych miesięcznie!
Oczywiście Zarząd za skandale w naszej Spółdzielni będzie teraz obwiniać tych, którzy od kilku lat w sposób legalny, na gruncie prawa przeciwstawiają się tym nieprawidłowościom. Są to członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedli Paksowskich. Nie dajmy się zwieść bałamutnym, kłamliwym oświadczeniom Zarządu. To my, członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej PAX dobrowolnie zrzeszeni w Stowarzyszeniu Mieszkańców Osiedli Paksowskich mamy rację. Za nami stoi prawo i wyroki wskazujące na naruszanie prawa przez Zarząd Spółdzielni.
Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedli Paksowskich likwidację Spółdzielni traktuje jako ostateczność. Dlatego będziemy wspierać kuratora, aby doszło do wyboru Rady Nadzorczej, gdyż tylko w ten sposób doprowadzimy do zlikwidowania patologii i uzdrowienia naszej Spółdzielni.

Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedli Paksowskich
Warszawa, grudzień 2014 r.
Zobacz profil autora
Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedli Paksowskich 1/2014
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin