Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Ulotka władz spółdzielni w sprawie Walnego - odpowiedź SMOP.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Ulotka władz spółdzielni w sprawie Walnego - odpowiedź SMOP.
PostWysłany: Nie 0:12, 07 Gru 2014
Eleanor Roosevelt

 
Dołączył: 03 Lip 2012
Posty: 90
Przeczytał: 0 tematówCześć z państwa otrzymała w ostatnich dniach ulotkę Zarządu w sprawie walnego.
Poniżej zamieszczam oficjalne stanowisko Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedli Paksowskich odnośnie Walnego które ma się odbyć za kilka dni, Kuratora który zagościł w spółdzielni i dalszych planów działania Stowarzyszenia w celu demokratyzowania SM PAX.

Członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej „PAX”

Nie dajcie się zwieść bałamutnym apelom Zarządu SM PAX i nie dajce się zastraszyć kuratorem i rzekomą likwidacją Spółdzielni.

Panowie prezesi ukrywają przed członkami Spółdzielni następujące fakty:

    że wyrokiem Sądu Apelacyjnego (syg. akt I ACa 1059/13) od 2011 roku w Spółdzielni nie ma organu nadzorczego, czyli Rady Nadzorczej;


    że żaden z prezesów nie otrzymał od Walnego Zgromadzenia absolutorium za lata 2011, 2012 i 2013;


    że wszystkie uchwały Rady Nadzorczej podjęte od czerwca 2011 r. do dziś są nieważne. Nieważna jest także uchwała o tzw. „złotówce z metra”


    że Sąd Gospodarczy wydał prawomocne postanowienie, że Rady Nadzorczej w spółdzielni nie ma – wbrew twierdzeniom Zarządu. Sąd wszczął procedurę przymuszenia Zarządu do złożenia wniosku o wykreślenie z rejestru wszystkich ujawnionych tam członków Rady;


    że wszelkimi sposobami chcą doprowadzić do dożywotniego sprawowania funkcji samozwańczym członkom Rady Nadzorczej. Dzięki temu i panowie prezesi dożywotnio utrzymywaliby się na bardzo dobrze płatnych posadach w Spółdzielni.


Obecny apel panów prezesów o masowy udział w Walnym Zgromadzeniu jest tylko mamieniem nieświadomych członków Spółdzielni.
Zwołanego zebrania na 11 grudnia 2014 r. nie można nazywać Walnym Zgromadzeniem. Walne Zgromadzenie I części, zwołanie 22 maja 2014 r. bez ukonstytuowania się, bez wyboru prezydium (przewodniczący, zastępca, sekretarz) nie może być z mocy prawa nazywane Walnym Zgromadzeniem. Było to tylko spotkanie Zarządu z członkami Spółdzielni. Obowiązkiem Zarządu było wówczas doprowadzenie do wyboru Rady Nadzorczej, a nie przerywanie obrad do grudnia z nadzieją, że uda się utrzymać samozwańczą Radę Nadzorczą. Walne Zgromadzenie 22 maja 2014 r. w świetle prawa nie rozpoczęło się, a więc nie może być kontynuowane! To samo dotyczy II części Walnego Zgromadzenia, którego kontynuacja wyznaczona została na 16 grudnia br.

Niegodziwe jest straszenie członków Spółdzielni likwidacją, do której rzekomo chce doprowadzić Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedli Paksowskich.
Jeżeli do tego dojdzie – a mamy nadzieję, że nie – to będzie to tylko i wyłącznie „zasługą” panów prezesów.

To z powodu matactw, świadomej opieszałości, niewykonywania postanowień sądowych przez Zarząd – Sąd Rejonowy Gospodarczy KRS wydał wykonalne postanowienie (syg. akt XIII Ns-Rej. KRS 8283/14/554) o ustanowieniu kuratora w Spółdzielni. Kurator ma doprowadzić do wyboru Rady Nadzorczej, a dopiero gdyby nie było to możliwe – rozpocząć procedurę likwidacji Spółdzielni.
Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedli Paksowskich likwidację Spółdzielni traktuje jako ostateczność. Będziemy wspierać kuratora, aby doszło do wyboru Rady Nadzorczej, gdyż tylko w ten sposób doprowadzimy do zlikwidowania patologii i uzdrowienia naszej Spółdzielni.

Apelujemy zatem do wszystkich członków Spółdzielni, którzy chcą mieszkać w dobrze zarządzanej Spółdzielni, aby wzięli udział w Walnym Zgromadzeniu, które zwoła kurator. To kurator powołany przez niezawisły sąd jest gwarantem prawidłowego przeprowadzenia Walnego Zgromadzenia.

Jeżeli członkowie Spółdzielni zlekceważą to Walne i nie przyjdą, wówczas rzeczywiście grozi nam likwidacja Spółdzielni, ale wtedy możemy mieć żal i pretensje tylko do siebie.

Nikt nie chce likwidacji Spółdzielni, ale wszyscy chcemy likwidacji bezprawia.

Bądźmy razem, nie dajmy się podzielić!


Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedli Paksowskich
Zobacz profil autora
Ulotka władz spółdzielni w sprawie Walnego - odpowiedź SMOP.
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin