Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Rozliczenie sezonu grzewczego Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Śro 18:17, 17 Lip 2013
Gość

 


Zima była wyjątkowo długa, a ja mam nadpłatę. Mniejszą niż zwykle, ale nadpłatę
PostWysłany: Śro 19:18, 17 Lip 2013
Gość

 


Nadpłata w bloku SMPAX?
Aż dziwne ale wszystko jest mozliwe.
Padało pytanie co zrobic ? Nic nie zrobimy póki ludzie nie zrozumieją ,ze jedyna droga do zmian to 20% na WZ.
SMOP siedzi cicho a miał pomagać ,RO wiele nie mogą ,zresztą co niektórzy uważaja takie RO za swój folwark i dochodzi do obrazy majestatu jak członkowie Rady próbują byc bardziej aktywni niz przewodniczący więc i im rece opadaja bo wyglada ,ze do tej Rady pchali sie licząc na RN a tu "kicha'.
Nie ma tak szybko i tak jak było mówione na zebranaich swego czasu.
Aby dokładnie rozliczyć faktury za co, nalezy się troche natrudzić a chetnych brak do takiej pracy bo rzeczywiście po co -ktoś sie nameczy ,naszarpie z "mądrymi" z zarządu ,a mieszkancy i tak "oleją" kolejne walne.
PostWysłany: Śro 20:08, 17 Lip 2013
Gość

 


Szanowni Państwo,

osoby, ktore są właścicielami mieszkań a nie są członkami SM PAX mogą
wysłać wniosek * do MRK, gdyby SM PAX odmówiła
szczegółowego rozliczenia zaliczek na c.o.


* Miejski Rzecznik Konsumentów w Warszawie
Urząd m. st. Warszawy
ul. Senatorska 27, 00-099 Warszawa
tel. (+48 22) 44 33 444, fax (+48 22) 44 33 470
PostWysłany: Śro 21:45, 17 Lip 2013
Gość

 


Anonymous napisał:
Zima była wyjątkowo długa, a ja mam nadpłatę. Mniejszą niż zwykle, ale nadpłatę


Miałbyś sąsiedzie jeszcze większą nadpłatę, gdyby stawki wyliczane przez spółdzielnię były wyliczane bez doliczania.
PostWysłany: Pią 13:09, 19 Lip 2013
Gość

 


A propos doliczania, czy może ktoś to fachowo ocenić, bo jak czytam to ustawa zabrania wliczania innych kosztów a regulamin spółdzielni je dopuszcza

REGULAMIN
rozliczania kosztów dostawy ciepła do budynków i dokonywania rozliczeń z
użytkownikami lokali za centralne ogrzewanie oraz za podgrzewanie wody
użytkowej w Spółdzielni Mieszkaniowej PAX1. Postanowienia ogólne
1.1. Koszty dostawy ciepła do budynków obejmują koszty ponoszone przez spółdzielnię w związku z:
opłatami uiszczanymi zewnętrznym dostawcom ciepła,
eksploatacją własnych źródeł ciepła i związanych z nimi sieciami przesyłowymi oraz węzłami cieplnymi.
W przypadku zakupu ciepła z obcych źródeł, kosztem dostawy ciepła są koszty ponoszone przez Spółdzielnie na rzecz dostawcy ciepła, koszty zużytej energii elektrycznej do urządzeń węzła cieplnego oraz koszty wody służącej do uzupełniania zładu instalacji centralnego ogrzewania, koszty wznowienia dostawy ciepła. Nie mogą być do tych kosztów zaliczane koszty utrzymania wewnętrznych instalacji w budynkach ani koszty utrzymania węzłów cieplnych eksploatowanych przez Spółdzielnię we własnym zakresie. Koszty te są zaliczane do kosztów gospodarki zasobami mieszkaniowymi.

Ustawa

" (art. 45a ust. 2 ustawy).
Zgodnie z zapisem zawartym w art. 45a ust. 4 ww. ustawy, koszty zakupu dostarczanego ciepła są rozliczane w opłatach pobieranych od lokatorów i użytkowników lokali, przy czym wysokość opłat pobieranych od lokatorów powinna być ustalana w taki sposób, aby zapewniała wyłącznie pokrycie ponoszonych przez odbiorcę kosztów zakupu ciepła.

Według przepisu art. 45a ust. 8 pkt 1 ww. ustawy koszty zakupu ciepła, w części dotyczącej ogrzewania lokali mieszkalnych i użytkowych, rozlicza się stosując metody wykorzystujące: wskazania ciepłomierzy, wskazania urządzeń wskaźnikowych niebędących przyrządami pomiarowymi w rozumieniu przepisów metrologicznych, wprowadzonych do obrotu na zasadach i w trybie określonych w przepisach o systemie oceny zgodności, lub powierzchnię lub kubaturę tych lokali.

Zgodnie z treścią przepisu art. 45a ust. 9 ustawy - Prawo energetyczne, właściciel lub zarządca budynku wielolokalowego dokonuje wyboru metody rozliczania całkowitych kosztów zakupu ciepła na poszczególne lokale mieszkalne i użytkowe w tym budynku, tak aby wybrana metoda, uwzględniając współczynniki wyrównawcze zużycia ciepła na ogrzewanie, wynikające z położenia lokalu w bryle budynku przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowych warunków eksploatacji budynku określonych w odrębnych przepisach, stymulowała energooszczędne zachowania oraz zapewniała ustalenie opłat zapewniających wyłączne pokrycie ponoszonych przez odbiorcę kosztów zakupu ciepła, w sposób odpowiadający zużyciu ciepła na ogrzewanie i przygotowanie ciepłej wody użytkowej.
Właściciel lub zarządca budynku wielolokalowego wprowadza wybraną metodę, o której mowa w ust. 9 w formie wewnętrznego regulaminu rozliczeń ciepła przeznaczonego na ogrzewanie budynku i przygotowanie ciepłej wody użytkowej dostarczanej centralnie poprzez instalację w budynku, zwanego dalej „regulaminem rozliczeń”, regulamin rozliczeń podaje się do wiadomości osobom (nie będącym odbiorcami w rozumieniu ustawy - Prawo energetyczne, zajmującym lokale mieszkalne i użytkowe w budynku wielolokalowym) w terminie 14 dni od dnia jego wprowadzenia do stosowania (art.45a ust.10 ww. ustawy).
W spółdzielniach mieszkaniowych „regulaminy rozliczeń” ustalane są przez odpowiednie władze spółdzielni, zgodnie z procedurami określonymi w statucie."
Rozliczenie sezonu grzewczego
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 5 z 5  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin