Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Protokół z części III Walnego Zgromadzenia
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Protokół z części III Walnego Zgromadzenia
PostWysłany: Pią 12:55, 22 Cze 2012
Gość

 


Protokół
z obrad Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „PAX”
w dniu 19 czerwca 2012 r. w Warszawie w Centrum Finansowym „Puławska”
(części III – budynki Rzymowskiego 17, 19, 33, Jadźwingów 1, 2,
Modzelewskiego 6, 8, 10, 12, Wyścigowa 18, 20.)

Zebranie otworzył p. Krzysztof Sikora, przedstawiciel Rady Nadzorczej SM „PAX”. Przed następnym punktem porządku obrad, wiceprezes Zarządu odczytał listę zmarłych w ostatnim roku członków Spółdzielni Mieszkaniowej PAX. Zebrani uczcili minutą ciszy zmarłych: Lidię Sawicką, Ryszarda Paska, Marka Usidusa, Zofię Dzierżanowską, Jadwigę Ilnicką-Kunstler, Tadeusza Więckowskiego, Hannę Petrych, Janusza Staniszewskiego, Krzysztofa Tauszyńskiego, Władysława Szlęzaka, Radosława Szadkowskiego, Roberta Hornunga, Witolda Napłoszka.
Następnie dokonano wyboru Prezydium Walnego Zgromadzenia. Do objęcia funkcji przewodniczącego zgłoszono 1 kandydata – p. Juliana Macha. Kandydat wyraził zgodę. W wyniku głosowania (38 głosów za, 0 przeciw, 1 wstrzymujący) p. Julian Mach został wybrany na przewodniczącego. Do objęcia funkcji zastępcy przewodniczącego zgłoszono 1 kandydata – p. Rafała Biesia. Kandydat wyraził zgodę. W wyniku głosowania (38 głosów za, 0 przeciw, 2 wstrzymujące) p. Rafał Bieś został wybrany na zastępcę przewodniczącego. Do objęcia funkcji sekretarza zgłoszono 1 kandydata – p. Ewę Zawadzką. Kandydatka wyraziła zgodę. W wyniku głosowania (40 głosów za, 0 przeciw, 1 wstrzymujący) p. Ewa Zawadzka została wybrana na sekretarza.
Przewodniczący poprosił o listę obecności. Ogółem wydano 49 mandatów. Według informacji Zarządu w III części uprawnionych do udziału w Walnym Zgromadzeniu jest 429 członków. (Na III część Walnego Zarząd przygotował 96 mandatów.)
Przed przystąpieniem do punktu 2 porządku obrad (przyjęcie porządku obrad) o głos poprosił p. K. Topolewski (mandat 23). Przewodniczący udzielił mu głosu. P. Topolewski zapytał, dlaczego w proponowanym porządku obrad nie ma wniosków, które popierał swoim podpisem. Odpowiedzi udzielił wiceprezes Zarządu p. Andrzej Szklarski.
Prezes A. Szklarski uzasadniał odmowę umieszczenia w porządku obrad wnioskowanych punktów brakami formalnymi (wniosek o zmiany w statucie, odwołanie członków Rady Nadzorczej przed upływem kadencji, odwołanie uchwały nr 4/2011 Rady Nadzorczej), że będą omawiane w innych punktach porządku obrad (w punkcie 4 – informacja o zadłużeniu Spółdzielni wobec wierzyciela M. Wójcickiego, w punkcie 10 – podjęcie uchwały w sprawie zmiany §2 Regulaminu Obrad Walnego Zgromadzenia), że nie jest w kompetencji Walnego Zebrania (interpretacja §64 ust.4 Statutu), że weryfikacja VI grupy (członkowie oczekujący) jest na bieżąco czyniona, ale jest to trudny i żmudny proces.
O głos poprosił p. Andrzej Hagmajer (mandat 10), który polemizował z informacją dotyczącą weryfikacji VI grupy członków. Stwierdził mianowicie, że VI grupa członków, to fikcja utrzymywana celowo przez Zarząd. Podał przykłady swojego brata i siostry, którzy nigdy nie byli członkami Spółdzielni, nie mieszkali w zasobach SM PAX, a mimo to otrzymują zawiadomienia o walnych zebraniach. A. Hagmajer stanowczo domagał się rzetelnej weryfikacji VI grupy, tzw. członków oczekujących, podsuwając Zarządowi pomysł, aby do wszystkich członków oczekujących wysłać pisma z żądaniem potwierdzenia członkostwa w Spółdzielni Mieszkaniowej PAX z informacją, że w przypadku niepotwierdzenia, osoba ta zostanie skreślona z listy członków oczekujących SM PAX.
Głos zabrał przewodniczący zebrania p. J. Mach. W swym wystąpieniu odniósł się do wypowiedzi p. A. Szklarskiego w sprawie odmowy umieszczenia w porządku obrad złożonych wniosków. W konkluzji p. Mach stwierdził, że Zarząd nie ma kompetencji do weryfikacji zgłoszonych prawidłowo wniosków, że Zarząd zgodnie z §60 pkt 9 jest zobowiązany do przygotowania pod względem formalnym i przedłożenia pod głosowanie na Walnym Zgromadzeniu projektów uchwał zgłoszonych prawidłowo przez członków Spółdzielni. Całe wystąpienie p. Macha w formie pisemnej jest załącznikiem do niniejszego protokołu.
Do wniosku o interpretację §64 ust.4 Statutu (dotyczy kworum) odniósł się radca prawny Spółdzielni, p. Tomasz Mariański. Nakreślił on stanowisko Zarządu. Otóż do czasu uznania przez sąd nieważności jakiejkolwiek uchwały czy zapisu Statutu (nawet jeśli jest to niezgodne z prawem nadrzędnym np. ustawą) w spółdzielni obowiązują uchwalone uchwały, regulaminy i zapisy statutu. Jeżeli zaś chodzi o interpretację zapisu Statutu „W pozostałych sprawach…” p. Mariański stwierdził, że są prowadzone w sądzie dwie sprawy istotne dla tego zapisu, dlatego jako prawnik SM PAX nie może napisać opinii prawnej, gdyż mogłaby być ona uznana jako pismo procesowe.
O głos poprosiła p. Maria Szeptycka (mandat 32). Zadała retoryczne pytanie: kto dał Zarządowi prawo do odrzucania wniosków. To Walne Zgromadzenie jest najwyższą władzą w Spółdzielni, dlatego stanowczo się sprzeciwia manipulacjom dokonywanym przez Zarząd i żąda umieszczenia w porządku obrad wszystkich zgłoszonych wniosków.
W tej sytuacji przewodniczący Zebrania odczytał uchwałę III części Walnego Zgromadzenia, mocą której zostają przerwane obrady bez wyczerpania porządku obrad i wyznaczony został na 3 lipca termin dokończenia obrad III części Walnego Zgromadzenia.
W tym momencie w sali rozległ się sygnał alarmu, a z głośników zebrani usłyszeli komunikat o natychmiastowym opuszczeniu sali z powodu zagrożenia pożarowego. Włączenie się alarmu (samoczynne???) nie wywołało paniki i przewodniczący zarządził głosowanie nad uchwałą III części Walnego Zgromadzenia. Za przyjęciem uchwały oddano 44 głosy, przeciw były 3.
Po głosowaniu przewodniczący ogłosił, ze uchwała została przyjęta i przerwał obrady do 3 lipca 2012 r.
Na tym protokół III części Walnego Zgromadzenia zakończono.

Załączniki:
- Listy obecności.
- Niewydane mandaty (od nr 50 do 96).
- Uchwała III części Walnego Zgromadzenia SM PAX z dnia 19 czerwca 2012 r. wraz z załączonymi 8 wnioskami.
- Wystąpienie J. Mach „Do III części Walnego Zgromadzenia” z dn. 19 czerwca 2012 r.


Sekretarz Przewodniczący
III części Walnego Zgromadzenia III części Walnego ZgromadzeniaEwa Zawadzka Julian Mach


Źródło: smpax.fora.pl
Protokół z części III Walnego Zgromadzenia
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin