Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Oświadczenie MWFG - Wójcickiego Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Oświadczenie MWFG - Wójcickiego
PostWysłany: Czw 16:06, 15 Lis 2012
Gość

 


http://www.smpax.fora.pl/trudna-sytuacja-sm-pax-od-listopada-2012-roku,113/odpowiedz-mw-finance-group,529.html
PostWysłany: Czw 16:10, 15 Lis 2012
Gość

 


Wojna o nasze pieniądze dalej trwa.

Od administratora forum:
dyskusja nt. ewentualnego podziału spółdzielni została przeniesiona do osobnego tematu:

O ewentualnym podziale spółdzielni
PostWysłany: Pią 14:15, 16 Lis 2012
GOŚĆ#
Gość

 


No i proszę, nieistniejący zdaniem zarządu dług okazał się istniejący dla wierzyciela, ale to już chyba jednak sąd ustali, choć osobiście niestety bardziej w tym wypadku wierzę Wójcickiemu.

Jakby nam jeszcze Pan Wójcicki był uprzejmy napisać ile wyrwał naszych pieniędzy z opłat eksploatacyjnych, to byłoby interesujące. Sikora z RN twierdził na zebraniu, że około 1 mln. Oczywiście decydenci twierdzą, iż to ze strony p.Wójcickiego nastąpiło zerwanie porozumienia.

Z informacji podanej powyżej przez MWFG spłacona kwota to 1.782.263,46

Biorąc pod uwagę fakt, ze według porozumienia spółdzielnia miała spłacać miesiecznie po 250 tyś. wychodzi na to, że już w lipcu b.r. zaczęły się problemy ze spłatą, dlatego prawdopodobnie wierzyciel zerwał porozumienie i nastąpiła natychmiastowa wymagalność, wszedł komornik, jako, że od dawna wierzyciel dysponował tytułem wykonawczym.

Spółdzielnia nie jest w stanie spłacić tego długu, ale wodzi nas za nos i wmawia, że to wierzyciel jest jej coś winien, a zarząd i przyboczna RN robi wszystko aby przetrwać, ale niestety naszym kosztem, a przecież upadłość likwidacyjna zakończyłaby wszelkie roszczenia komorników i ustabilizowała sytuację, dając nam nadzieję, że po jej zakończeniu utworzylibyśmy wspólnotę, dlatego moim zdaniem pompowanie pieniędzy w spółdzielnię i wskakiwanie do "arki Noego" przygotowanej przez prezesów w postaci jakiejś prywatnej spółeczki, jest tylko tak naprawdę przedłużaniem agonii spółdzielni, więc pójście za propozycją zarządu i uciekanie przed wierzycielem jest krótkowzrocznym działaniem, a przede wszystkim narażającym nas na ciągłe straty i drenowanie naszych kieszeni, ale to jest moje zdanie.
Poza tym jak Państwo się czujecie będąc nieustannie od lat oszukiwani.

Sytuacja teraz wygląda tak: część osób zapłaci do spółki, a część nie, ale proszę pamiętać, że te pieniądze, które jakaś część mieszkańców zasobów Pax wpłaci do CCP zostaną przeznaczone w pierwszej kolejności nie na spłatę mediów, ale na sowite wynagrodzenia dla 3 członków zarządu, 12 osobowej RN i całej plejady pracowników.
PostWysłany: Sob 11:47, 17 Lis 2012
Gość

 


Kolejne oświadczenie MWFG

Kolejne oświadczenie MWFG

http://www.smpax.fora.pl/trudna-sytuacja-sm-pax-od-listopada-2012-roku,113/oswiadczenie-wierzyciela-sm-pax-mw-finance-group,531.html#1543
PostWysłany: Sob 15:23, 17 Lis 2012
kgor

 
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 59
Przeczytał: 0 tematówA ja Panu nie wierzę tak samo jak zarządowi spółdzielni. eden tylko przykład - nie pamiętam kiedy, ale do skrzynki pocztowej wrzucono mi informację o możliwości zakupu miejsca garażowego po preferencyjnej cenie 18.000 złotych. jak zadzwoniłam po paru miesiącach dowiedziałam się, że cena nie dotyczyła tej inwestycji, a tutaj ceny są negocjowane dla każdego chętnego i wynoszą ok. 25000. I jak wierzyć w Pana zapewnienia?
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 17:12, 17 Lis 2012
jankazik

 
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematówA więc zbliża się moment, kiedy MW przejmie władzę nad spółdzielnią. Być może zamieni ją w kolejną spółkę np. MWPax Sp. z o.o. Ciekawe tylko czy czynsze wzrosną o 50 czy o 100%.


Ostatnio zmieniony przez jankazik dnia Sob 17:13, 17 Lis 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 17:26, 17 Lis 2012
gość
Gość

 


Taki Pan uczciwy, rzetelny i prawdomówny Rolling Eyes
Wczoraj rozmawiałem z naszym dozorcą, który jeszcze nie otrzymał pensji za październik. Pracuje u Pana nie w spółdzielni.
PostWysłany: Sob 17:39, 17 Lis 2012
Gość

 


Szkoda, że pan Wójcicki nie napisał jaką kwotę czynszów nam zajął z konta MWA. Podobno 1 mln.


Jesteśmy między młotem, a kowadłem i tylko upadłość może nas uratować przed:

- zarządem i PRL - owskim tworem jakim były i są spółdzielnie molochy w Polsce.
- komornikami wierzycieli

Upadłość przerwie to całe wyszarpywanie długu z naszych prywatnych pieniędzy, zawiesi działania komorników, a syndyk zaspokoi wierzyciela z tego co pozostanie i uczyni nas wolnymi, wtedy z mocy prawa otrzymujemy odrębną własność i zakładamy wspólnoty.

Proste, przejrzyste, ale ciągle nie docenione przez niektórych zalęknionych.
Na szczęście jest ich coraz mniej.
PostWysłany: Sob 22:46, 17 Lis 2012
Gość

 


Jeszcze jedno pytanie do p. Wójcickiego - oczywiście retoryczne. Skoro tak Pan dba o interes spółdzielców, to czemu Pan, niezaspokojony wierzyciel, nie składa wniosku o upadłość spółdzielni. Mniemam, że dlatego, że znacznie uszczupliłoby to możliwości udoju pieniędzy
PostWysłany: Nie 0:46, 18 Lis 2012
Gość

 


Zwróćcie uwagę na to co napisał p.Wójcicki, że nie może już pozwolić dłużej na wirtualne, jednostronne rozlicznienia z zarządem i jest zmuszony podjąć stosowne działania, co może nas narazić na pewne utrudnienia, ale żywi nadzieję, ze dzięki tym działaniom prawnym nasza sytuacja wyjaśni się w sposób ostateczny i jednoznaczny z korzyścią dla nas.

Według mnie chodzi o upadłość. Hurra!

bo upadłość to dla nas wolność, a klęska dla zarządu i ich zatrudnionych rodzin, natomiast dla wierzyciela to ostateczność i zło konieczne w takiej sytuacji jak teraz.
PostWysłany: Nie 1:08, 18 Lis 2012
jankazik

 
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematówZanim coś napiszesz to poczytaj inne posty i inne wątki. Myśl pragmatycznie a nie życzeniowo. Nasz interes jest sprzeczny z interesem MW. Nas upadłość wyzwala a jemu zamyka drogę do pieniędzy. Chyba, że w drodze upadłości przejmie CAŁĄ spółdzielnię. A wtedy nie ma się z czego cieszyć.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Nie 1:39, 18 Lis 2012
Gość

 


jankazik napisał:
Zanim coś napiszesz to poczytaj inne posty i inne wątki. Myśl pragmatycznie a nie życzeniowo. Nasz interes jest sprzeczny z interesem MW. Nas upadłość wyzwala a jemu zamyka drogę do pieniędzy. Chyba, że w drodze upadłości przejmie CAŁĄ spółdzielnię. A wtedy nie ma się z czego cieszyć.


Bzdura.Upadłość wcale nie zamyka drogi do pieniędzy ,bo wierzyciel może jeszcze ciągnąć z masy upadłościowej, a w wypadku jak zarząd uciekł do spółek, to wierzyciel jest skutecznie od naszych pieniędzy z czynszów odcięty i nie ma już sensu trwać tak będąc narażonym na różne zagrywki zarządu, który do końca będzie robił wszystko( rolował dług) żeby tylko pobierać co miesięczne, niebotyczne i niczym nie uzasadnione wynagrodzenia, na które my łożymy. Zarząd walczy o siebie, swoje zatrudnione rodziny, a nie o nas.
A jak w drodze upadłości wierzyciel przejmie cały majątek spółdzielni, to niech sobie przejmuje, co mnie to obchodzi, skoro ja miękko ląduję z mocy prawa z odrębną własnością, potem już tylko zakładanie wspólnoty i jesteśmy na swoim. Wiem o tym, że większość nieprzewłaszczonych nie zapłaci haraczu za zejście z hipoteki, więc tu już interesu wierzyciel nie ubije.
PostWysłany: Nie 14:40, 18 Lis 2012
Gość

 


Jest jeszcze tzw. skarga pauliańska polegająca na tym, że
wierzyciel może wystąpić do sądu z powództwem o uznanie umowy spółki cywilnej za bezskuteczną względem niego. Orzeczenie w takiej sprawie może otworzyć wierzycielowi drogę do zaspokojenia się ze składników majątku wchodzących do spółki.

Wygląda na to, że pieniądze wpłacane do spółki CCP wcale nie są bezpieczne
PostWysłany: Pon 8:42, 19 Lis 2012
Gość

 


Witam Państwa,

zgodnie ze złożonym wnioskiem o upadłość SM PAX, Spółdzielnia oprócz długu wobec p.Wójcickiego oraz innych firm ma zaległości w stosunku do :

- DALKIA SPEC - ok. 500.000,-zł
- RWE STOEN - ponad 700.000,-zł
- Urząd Skarbowy - ponad 2 miliony zł
- Gazownia Warszawska - ok. 20.000,-zł
- TAURON - ok. 40.000,-zł JQVKQ4
PostWysłany: Pon 11:39, 19 Lis 2012
Gość

 


Anonymous napisał:
Witam Państwa,

zgodnie ze złożonym wnioskiem o upadłość SM PAX, Spółdzielnia oprócz długu wobec p.Wójcickiego oraz innych firm ma zaległości w stosunku do :

- DALKIA SPEC - ok. 500.000,-zł
- RWE STOEN - ponad 700.000,-zł
- Urząd Skarbowy - ponad 2 miliony zł
- Gazownia Warszawska - ok. 20.000,-zł
- TAURON - ok. 40.000,-zł JQVKQ4Gdzie są te pieniądze!!!!!!!!!!!!!

Czy poszły na długi,czy zajął je ostatnio wierzyciel a może poszły na jakieś następne inwestycje, które przecież spóldzielnia bez naszej zgody prowadziła!!!!!!!!!!

Dalsze chowanie głowy w piasek i umykanie się pod skrzydełka spółeczki zarządu nie ma żadnego sensu bo po prostu oni nas ciągle zadłużają a do tego wycofali wniosek o upadłość. Okopali się ze wszystkich stron, nikomu nie płacą a ludzie jeszcze to popierają w nadziei, ze będą mieli wodę i ogrzewanie, ale lada moment i to się skończy.
Oświadczenie MWFG - Wójcickiego
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin