Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Najświeższy świąteczny numer gazetki.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Najświeższy świąteczny numer gazetki.
PostWysłany: Pią 13:12, 06 Kwi 2007
Pax Vobiscum
Gość

 


Dziś pojawił się w naszych skrzynkach pocztowych długo oczekiwany najświeższy numer gazetki spółdzielczej.

Rzeczywiście pisemko wystrzałowe. Pominę czołową stronę z panem prezesem w ledwo dopinającym się smokingu i przejdę do rewersu tegoż pisemka, gdzie pieczęć Paxu wyciśnięta w jubileuszowym torcie przypomina jakoś dziwnie nagrobek w stylu rzymskim. Ciekawe czy na końcu uroczystości wyniesiono sztandar i odśpiewano pieśń: "bój to jest nasz ostatni", bo z treści pisemka wynika, iz nowelizacja ustawy o spóldzielniach to dla wszystkich prezesów, rad nadzorczych i pracowników sp-ni nadciągający koniec.
Ileż to nieodwracalnych szkód ma przynieść spóldzielni i co ciekawe samym spółdzielcom ta nowelizacja ustawy , dowiadujemy się od samego prezesa Krajowej Rady Spóldzielczej pod znamiennym tytułem: " Czarne chmury nad spółdzielczością".
W innym artykule pod znamiennym tytułem " Dekalog, który wstrząsnął osiedlami" - tytułem, który widać podziałał na niektórych jak święcona woda na diabła napisano tak:

"Posłowie prawicy sejmowej uwzięli się na na spółdzielnie?..
....i spółdzielców. Bowiem pod płaszczykiem zmian, które mają rzekomo służyć szergowym spółdzielcom, proponowane regulacje w projekcie ustawy redagowanej przez posłów na kolanie znalazło się wiele zapisów, które faktycznie będą szkodzić zwykłym uczciwie ponoszącym swoje obowiązki spóldzielcom mieszkaniowym"

Mam wrażenie, że nastąpiła pomyłka w końcowym zdaniu, gdzie zdaje powinno być: '............uczciwie ponoszącym swoje obowiązki spółdzielniom mieszkaniowym. "

ooooooooooooo, na pewno spółdzielnie i to te "najuczciwsze" odczują to bardzo boleśnie, a spóldzielcy no cóż, nareszcie odetchną.

Ponoć nowa ustawa uderzy w nas wszystkich, tylko ciekawe, ze w pracach komisji sejmowej brały udział reprezentacje największych niezależnych organizacji spóldzeilców z całego kraju jak KZLiS i inne, czyli sami spółdzielcy żyjący w tym podobno raju, gdzie solidaryzm spóldzeilczy szczególnie we wzajemnym wspieraiu się finansowym z funduszu remontowego osiągnął już prawdziwie komunistyczny wymiar i dobrobyt.
Życie w tym raju zna również z autopsji sam poseł sprawozdawca Łukasz Zbonikowski - poseł PiS , młody prawnik, odporny na wszelki lobbing przerażonych praezesów spóldzielni i całej tej czapy spółdzielczej nomenklatury.
No cóż jak zwykle praezesi wiedzą lepiej co jest dobre dla spółdzielcy, a my sami sobie, jak weźmiemy sprawy w swoje ręce,
możemy jedynie zaszkodzić .
Oj, oby jak najszybciej to wzięcie sprawy w swoje ręce nastąpiło.

Jedni widzą czarne chmury inni białe - wszystko zależy od punku widzenia zależnego od miejsca siedzenia oczywiście, żeby nie wspomnieć o skarbonce.
To już chyba był ostatni numer tej gazetki, co pokazuje rewers okładki.
A skoro spółdzielnia nawiązała do dekalogu to ja powiem na koniec:

Amen.
PostWysłany: Śro 10:33, 11 Kwi 2007
gość
Gość

 


Jasne, że spółdzielnia wypisuje takie rzeczy, bo o ile mi wiadomo, nowelizacja ma zablokować spółdzielniom możliwość obciążania lokatorów długami spółdzielni, jeżeli lokator sporządzi notarialnie odrębną własność. (jeżeli coś plotę, proszę mnie poprawić)
PostWysłany: Śro 11:09, 11 Kwi 2007
Gość

 


gość napisał:
Jasne, że spółdzielnia wypisuje takie rzeczy, bo o ile mi wiadomo, nowelizacja ma zablokować spółdzielniom możliwość obciążania lokatorów długami spółdzielni, jeżeli lokator sporządzi notarialnie odrębną własność. (jeżeli coś plotę, proszę mnie poprawić)odsyłam do postów w temacie " Podobnie jak u nas ( SM inne spóldzielnie)
znajduje się on 13 tematów poniżej tego.
PostWysłany: Śro 20:30, 11 Kwi 2007
Gość

 


A a pytam - skąd w zadłużone spółzielni środki na ten jubel
PostWysłany: Śro 21:59, 11 Kwi 2007
Gość

 


Anonymous napisał:
A a pytam - skąd w zadłużone spółzielni środki na ten jubel


Akurat mój mąż jest dyrektorem jednego z teatrów warszawskich i wiem, ze wynajęcie sali w teatrze to koszt około 10 tyś. plus koszty przedstawienia. Sprawdzę to dokładnie.
Najświeższy świąteczny numer gazetki.
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin