Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Rada Osiedla » odpowiedź RO na odmowę przyjęcia wniosków
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
odpowiedź RO na odmowę przyjęcia wniosków
PostWysłany: Sob 13:03, 28 Sty 2012
Prascovia

 
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 347
Przeczytał: 0 tematówDo Zarządu
Spółdzielnia Mieszkaniowa „PAX”
Al. St. Zjednoczonych 72 lok. 32
04-036 Warszawa


Odpowiadając na pismo Zarządu do RO z dnia 2 stycznia 2012 r.
Zgodnie z § 10 Regulaminu RO SM PAX, do oceny działań RO uprawniona jest jedynie RN SM PAX, dlatego zarzuty przedstawione RO przez Zarząd są przekroczeniem jego uprawnień, w związku z tym RO ponownie składa swoje wnioski, choć tym razem nieco zmienione i w niektórych sprawach nawet poszerzone.

ad.Wniosku nr 1

Zarzut, że Wniosek nr.1 wykracza poza zakres kompetencji RO jest niewątpliwie niezrozumieniem przez Zarząd podstawowych, elementarnych zasad, na których opiera się wszelka legalna działalność, a opiera się ona na stosownej podstawie prawnej. We Wniosku nr.1 RO takiej podstawy właśnie się domaga, czyli aktualnego Regulaminu RO, który byłby podpisanym dokumentem, a nie wirtualnym wpisem na stronie internetowej. Domagaliśmy się przy pierwszym składaniu Wniosku nr 1 również wszystkich pozostałych, podpisanych regulaminów SMPAX, ale Zarząd kuriozalnie uznał to za przekroczenie kompetencji przez RO.
Poza tym w związku z niewywiązywaniem się administracji SMPAX z ustawowego obowiązku umieszczania uchwał sp-ni na stronie internetowej SMPAX - art 8.1 ust.3. - RO o takie uchwały również wnosiła i ponownie wnosi - tego oczywistego żądania nie trzeba tłumaczyć, czy uzasadniać, po prostu przekazanie tych danych jest podstawowym, ze strony Spółdzielni, obowiązkiem względem członków, oraz jej organów.

ad.Wniosku nr 2 i 4

Rozliczenie funduszu remontowego jest ustawowym wymogiem wobec spółdzielni - Ustawa o Spółdzielniach Mieszkaniowych art.4 ust. 41.
„Zarząd spółdzielni prowadzi odrębnie dla każdej nieruchomości:
1) ewidencję i rozliczenie przychodów i kosztów, o których mowa w ust. 1-2 i 4,
ewidencję wpływów i wydatków funduszu remontowego zgodnie z art. 6 ust. 3; ewidencja wpływów i wydatków funduszu remontowego na poszczególne nieruchomości powinna uwzględniać wszystkie wpływy i wydatki funduszu remontowego tych nieruchomości.”,dlatego spółdzielnia takie rozliczenie ma obowiązek posiadać, a RO tylko domaga się jego ujawnienia, co w zasadzie powinno być co roczną, standardową czynnością sp-ni w stosunku do płatników funduszu remontowego, a także wobec RO, która aby podejmować wnioski w sprawie remontów powinna znać możliwości budżetowe, wynikające z wpływów i wydatków na fundusz remontowy i na tej podstawie planować przyszłe remonty, oszacowywać możliwości remontowe.
Tak więc  informacje dot. rozliczenia funduszu remontowego są niezbędne do
prawidłowego,opartego na rzeczywistym stanie, wnioskowania przedsięwzięć remontowych budynków, utrzymania i konserwacji małej architektury, oraz infrastruktury dotyczących danego osiedla, dlatego nie udzielenie tych informacji przez Zarząd byłoby rażącym uniemożliwianiem realizowania swojej funkcji przez RO, którą określa między innymi § 3 pkt.3 i pkt.6 Regulaminu RO.
Poza tym co do kwestii zagrzybienia budynku, to informujemy, że do kompetencji RO należy nie tylko składanie wniosku w tej sprawie, ale także jest to wręcz jej obowiązek, a w razie braku reakcji ze strony sp-ni, pilne interweniowanie do Nadzoru Budowlanego i Sanepidu, gdyż chodzi tu o zapobieżenie dewastacji substancji budynku, a także o ochronę zdrowia mieszkańców. Twierdzenie przez administrację, że istnieje ponoć jakaś ekspertyza, mówiąca o braku zagrożeń dla zdrowia, przy jednoczesnej odmowie jej udostępnienia, stawia pod znakiem zapytania istnienie takiej ekspertyzy.

ad.Wniosku nr 3

 Podobnie w sprawie Wniosku nr 3 nie udzielenie informacji w sprawie zadłużenia mieszkańców i windykacji prowadzonej przez SMPAX byłoby rażącym uniemożliwieniem pełnienia przez RO funkcji społecznego nadzoru i kontroli, w szczególności kontroli wpływów pieniężnych, na podstawie których można przewidywać realność przeprowadzania remontów.
§ 74 ust. 7 mówi wyraźnie, że zarząd jest zobowiązany, na żądanie RO do udzielenia wszelkich informacji dot. prac na osiedlu oraz gospodarki zasobami mieszkaniowymi. Kwestia zadłużenia w opłatach eksploatacyjnych bezsprzecznie dotyczy kwestii GZM.

ad.Wniosku nr 5

Analogicznie wygląda sprawa udostępnienia RO książki obiektu, na podstawie której RO mogłaby w związku z § 3 pkt.3 i pkt.6 Regulaminu RO sprawować funkcje nadzorcze i kontrolne nad wykonywaniem przez administrację konserwacji, remontów, modernizacji na osiedlu Stryjeńskich.

Ad.Wniosku nr 6

Informacje dot. Wniosku nr 6 są niezbędne dla zrozumienia przyczyny kolejnej podwyżki funduszu remontowego, oraz konserwacji bieżącej i sposobu kalkulacji konkretnej stawki dot. tej podwyżki. O obowiązku spółdzielni do informowania o każdej podwyżce mówi art 7.  usm „O zmianie wysokości opłat spółdzielnia jest obowiązana zawiadomić osoby, o których mowa w ust. 1-2 i 4, co najmniej 14 dni przed upływem terminu do wnoszenia opłat, ale nie później niż ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego ten termin. Zmiana wysokości opłat wymaga uzasadnienia na piśmie.”
w kwestii kalkulacji kosztów art 64. usm „Spółdzielnia jest obowiązana, na żądanie członka spółdzielni, właściciela lokalu niebędącego członkiem spółdzielni lub osoby niebędącej członkiem spółdzielni, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, przedstawić kalkulację wysokości opłat.”

Odmowa udzielenia przez SMPAX informacji postulowanych we Wnioskach R.O. byłaby przede wszystkim jaskrawym naruszeniem prawa, jak również oznaką złej woli, odmową współpracy, ukrywaniem danych, dlatego mamy nadzieję, że Zarząd zreflektuje się i zacznie w końcu wykonywać swoje obowiązki względem członków spółdzielni i jej organów.Przewodnicząca RO
Zobacz profil autora
odpowiedź RO na odmowę przyjęcia wniosków
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Rada Osiedla
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin