Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Ustawa śmieciowa Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Sob 17:08, 20 Kwi 2013
Gość

 


Anonymous napisał:
Czy podajecie Państwo w oświadczeniach jakie nam dostarczyła spółdzielnia, swój pesel i dane pozostałych osób zamieszkujących w lokalu?

Uchwała miasta, ani żadna inna ustawa nic na ten temat nie mówi, więc czemu spółdzielnia domaga się takich danych?


Ja podałam, bo nie mamy nic do ukrycia, a numery pesel spółdzielnia i tak już ma w akcie notarialnym.
PostWysłany: Sob 18:00, 20 Kwi 2013
Gość

 


Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Czy podajecie Państwo w oświadczeniach jakie nam dostarczyła spółdzielnia, swój pesel i dane pozostałych osób zamieszkujących w lokalu?

Uchwała miasta, ani żadna inna ustawa nic na ten temat nie mówi, więc czemu spółdzielnia domaga się takich danych?


Ja podałam, bo nie mamy nic do ukrycia, a numery pesel spółdzielnia i tak już ma w akcie notarialnym.


W jakim akcie notarialnym spółdzilenia ma podane numery PESEL wszystkich osób mieszkających w mieszkaniu??
PostWysłany: Nie 7:56, 21 Kwi 2013
Gość

 


Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Czy podajecie Państwo w oświadczeniach jakie nam dostarczyła spółdzielnia, swój pesel i dane pozostałych osób zamieszkujących w lokalu?

Uchwała miasta, ani żadna inna ustawa nic na ten temat nie mówi, więc czemu spółdzielnia domaga się takich danych?


Ja podałam, bo nie mamy nic do ukrycia, a numery pesel spółdzielnia i tak już ma w akcie notarialnym.


W jakim akcie notarialnym spółdzilenia ma podane numery PESEL wszystkich osób mieszkających w mieszkaniu??


W notarialnym akcie przewłaszczenia mieszkania, którego jesteśmy współwłaścicielami.
PostWysłany: Nie 8:57, 21 Kwi 2013
Gość

 


Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Czy podajecie Państwo w oświadczeniach jakie nam dostarczyła spółdzielnia, swój pesel i dane pozostałych osób zamieszkujących w lokalu?

Uchwała miasta, ani żadna inna ustawa nic na ten temat nie mówi, więc czemu spółdzielnia domaga się takich danych?


Ja podałam, bo nie mamy nic do ukrycia, a numery pesel spółdzielnia i tak już ma w akcie notarialnym.


W jakim akcie notarialnym spółdzilenia ma podane numery PESEL wszystkich osób mieszkających w mieszkaniu??


W notarialnym akcie przewłaszczenia mieszkania, którego jesteśmy współwłaścicielami.


W akcie notarialnym ma numer pesel tylko właściciela.
PostWysłany: Nie 10:28, 21 Kwi 2013
Gość

 


Pesel właściciela/właścicieli mieszkania można zrozumieć, ale np. najemców? Na Mokotowie właściciel składa jedynie oświadczenie o liczbie osób zamieszkałych w jego lokalu pod rygorem odpowiedzialności karnej (z art. 233 KK).
PostWysłany: Nie 19:34, 21 Kwi 2013
Gość

 


Anonymous napisał:
Pesel właściciela/właścicieli mieszkania można zrozumieć, ale np. najemców? Na Mokotowie właściciel składa jedynie oświadczenie o liczbie osób zamieszkałych w jego lokalu pod rygorem odpowiedzialności karnej (z art. 233 KK).


Nie tylko na Mokotowie. W innych spółdzielniach także, a u nas inwigilacja. Trzeba to zgłosić do GIODO
PostWysłany: Wto 22:57, 23 Kwi 2013
Gość

 


Witam,

to juz kolejne lamanie prawa przez Pax. Ja wlasnie zglosilam do GIODO i wyslalam pismo Paxu wraz z "oświadczeniem".
PostWysłany: Śro 18:08, 24 Kwi 2013
GOŚĆ@
Gość

 


Ja złożyłam dziś własne oświadczenie o ilości osób i Ślązak nie robił problemów.
PostWysłany: Nie 0:01, 28 Kwi 2013
tomaszsobieraj
Gość

 


Właściciele i Dysponenci Lokali Osiedla „Stryjeńskich 19”
NOWE ZASADY ZBIÓRKI ODPADÓW

Szanowni Państwo,
Na prośbę Administratora Osiedla - Pana Aleksandra Żylonisa, przypominam, że 30.04.2013 r. upływa termin składania do SM „Pax” oświadczeń o ilości osób faktycznie użytkujących lokal (dane osobowe nie są wymagane). Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną, jako scany - konieczny czytelny podpis Właściciela lub Dysponenta Lokalu, na adresy
e-malowe Spółdzielni - Administracji lub Sekretariatu (dostępne na stronie internetowej SM "Pax"). W przypadku lokalu, który nie jest użytkowany (np. z powodu wyjazdu) można podać zerową liczbę osób.
Nie podanie na czas informacji spowoduje, że zmiana liczby osób będzie możliwa dopiero
w następnym miesiącu. W przypadku pytań proszę kontaktować się z Administratorem Osiedla – Panem Aleksandrem Żylonisem: +48 600 012 412

Z poważaniem,
Tomasz Sobieraj
Rada Osiedla „Stryjeńskich 19”
PostWysłany: Pon 7:59, 29 Kwi 2013
Gość

 


Na który adres mailowy najlepiej wysłac oswiadczenie na stronie jest kilka adresów
PostWysłany: Pon 15:02, 29 Kwi 2013
Gość

 


tomaszsobieraj napisał:
Właściciele i Dysponenci Lokali Osiedla „Stryjeńskich 19”
NOWE ZASADY ZBIÓRKI ODPADÓW

Szanowni Państwo,
Na prośbę Administratora Osiedla - Pana Aleksandra Żylonisa, przypominam, że 30.04.2013 r. upływa termin składania do SM „Pax” oświadczeń o ilości osób faktycznie użytkujących lokal (dane osobowe nie są wymagane). Zgłoszenia można przesyłać drogą elektroniczną, jako scany - konieczny czytelny podpis Właściciela lub Dysponenta Lokalu, na adresy
e-malowe Spółdzielni - Administracji lub Sekretariatu (dostępne na stronie internetowej SM "Pax"). W przypadku lokalu, który nie jest użytkowany (np. z powodu wyjazdu) można podać zerową liczbę osób.
Nie podanie na czas informacji spowoduje, że zmiana liczby osób będzie możliwa dopiero
w następnym miesiącu. W przypadku pytań proszę kontaktować się z Administratorem Osiedla – Panem Aleksandrem Żylonisem: +48 600 012 412

Z poważaniem,
Tomasz Sobieraj
Rada Osiedla „Stryjeńskich 19”


Panie Tomaszu, liczba zgłoszonych osób w lokalu to nie dane osobowe podlegające ochronie. Jutro mija termin składania oświadczeń, po którym wielu mieszkańców chciałoby zobaczyć ile osób zostało zgłoszonych w poszczególnych lokalach. Skoro ma obowiązywać "odpowiedzialność zbiorowa" za zatajenie prawdziwej liczby osób zamieszkałych w naszym budynku, mamy prawo wiedzieć, komu będziemy zawdzięczać wyższe opłaty za wywóz śmieci...
kite
PostWysłany: Wto 11:21, 30 Kwi 2013
PRZENIESIONY
Pon 13:27, 06 Maj 2013
Gość

 


po telefonie do spoldzielni

oswiadczenia mozna przeslac na sekret @ pax com pl

nalezy podac liczbe osob zamieszkujacych lokal, nazwiska i PESEL nie za wymagane

pozdrawiam
PostWysłany: Czw 12:53, 02 Maj 2013
PRZENIESIONY
Pon 13:28, 06 Maj 2013
Gość

 


Witam, na Komorska przyszly zawiadomienia o zmianie stawek. w moim przypadku bedzie to wzrost o ok 15% W pismie zawarta jest informacja ze wyliczenie zawiera rozliczenie pozycji 'eksploataja - zaliczka czyt. cieszcie sie ze tak malo.
PostWysłany: Pon 8:27, 06 Maj 2013
PRZENIESIONY
Pon 13:28, 06 Maj 2013
Gość

 


Niestety, trzeba się też liczyć z tym, że nawet jeśli my dbamy o środowisko, a lekceważą to nasi sąsiedzi z bloku i wciąż będą wyrzucać śmieci, nie segregując ich, to po kontroli wszyscy zapłacimy więcej. To odpowiedzialność zbiorowa, od której nie ma ucieczki. Posłowie stworzyli takie prawo i nie da się nic z tym zrobić. Warto już dziś porozmawiać z sąsiadami o konieczności segregacji śmieci.

Natomiast w wypadku domów worki na odpady zbierane selektywnie będą posiadać kody, a wszystkie pojemniki zostaną wyposażone w czipy. W ten sposób nie będzie problemu z ustaleniem właściciela śmieci. Jeśli okaże się, że butelka plastikowa wylądowała z innymi odpadami lub w worku na plastiki znalazł się słoik, właściciel dostanie "ŻÓŁTĄ KARTKĘ" - ostrzeżenie od ZM GOAP. W przypadku, gdy sytuacja będzie się powtarzać, będzie musiał płacić wyższą stawkę za odbiór odpadów czyli 20 zł od osoby lub jak za pojemnik z odpadami nieselektywnymi (opłata uzależniona od pojemności kontenera).
PostWysłany: Sob 11:24, 11 Maj 2013
Gość

 


Faktem jest: prawie wszystko, co kupujemy jest pakowane w przeróżne folie, pianki, kartoniki, szkło, styropiany. Za to przecież płacimy w cenie towaru. Potem to segregujemy i ponownie płacimy za wywóz tych opakowań. Szkło, plastiki itp. trafia do firm, które przetwarzają to wszystko na surowiec do produkcji kolejnych dóbr konsumpcyjnych. I tak w kółko...

Co do kwoty za śmieci od osoby, to najpierw miasto wzięło ją z sufitu, a dopiero teraz ustali z firmami jakie są prawdziwe koszty wywozu.
Mamy więc wszystko od d strony robione. Potem się okaże, że koszty były mniejsze, a nadwyżka pójdzie na łatanie kosztów nieudanych inwestycji miejskich, albo na premie dla urzędników.
Ustawa śmieciowa
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 3 z 9  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin