Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Reakcja Zarzadu po waszej części walnego. Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Reakcja Zarzadu po waszej części walnego.
PostWysłany: Wto 14:17, 29 Lis 2011
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematów



Tu do przeczytania kolejne pismo Zarządu.

To reakcja po 1 części walnego.

Znów próbuje się nas zastraszyć.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 14:24, 29 Lis 2011
Gość

 


Prosze o odpowiedz Zarząd na jakiej to podstawie zmiana Rady Nadzorczej wpływa na utratę płynności finansowej Spółdzielni.

Nie mogę tego jako blondynka zrozumieć.

Po drugie skoro znów jest taka strasznie trudna sytuacja to czym sie Zarzad chwali?

Po przeczytaniu Zarząd stawia mnie przed alternatywą, albo dam się dalej okradać, albo ogłosimy upadłość. Taki mały szantarzyk.

Struszki juz się boja.
I znów na Walnym bedzie musiała byc ogłoszona minuta ciszy za zmarłych członków spóldzielni.
PostWysłany: Wto 14:31, 29 Lis 2011
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematów



Tu podpisało aż TRZECH a o zmianie konta do wpłat - tylko jedna sierotka
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 10:24, 30 Lis 2011
Gość

 


Anonymous napisał:
Prosze o odpowiedz Zarząd na jakiej to podstawie zmiana Rady Nadzorczej wpływa na utratę płynności finansowej Spółdzielni.

Nie mogę tego jako blondynka zrozumieć.


No nie mogę, najprawdziwsza blondynka Very Happy
upadłość
PostWysłany: Śro 10:38, 30 Lis 2011
gość
Gość

 


dołączę się do katastroficznego tonu zarządu...

Parafrazując: kolejne zarządy w tym szczególnie obecny doprowadziły do sytuacji zagrażającej istnieniu PAX stosując różne techniki, jak przeinwestowanie, branie kredytów bez pokrycia(na koszt spółdzielców a bez ich zgody, do wyegzekwowania przez wierzycieli dopiero po upadłości spółdzielni), elementarne łamanie prawa, swoje wysokie pensje, niedopuszczanie rzemieśliników fachowców do naprawy sytuacji (dupuszczeni byli tylko artyści, np. prezes ślązak zrobił kurs na likwidatora), izolowanie problemów które narastają do przestrzeni w szufladzie.

Reasumując wg mnie wszystko jest już przygotowane do upadłości spółdzielni, wszystkie strony się odpowiednio zabezpieczyły i są gotowe do doju członków spółdzielni. Obecny zarząd wg mnie tylko czeka na zbudowanie odpowienidego uzasadnienia. Obrona jedynie mozliwa to w porę zmiana zarządu. Niestety nie będzie to koniec dojenia, bo pewne mechanizmy zostały już zaimplementowane pod ściosłym zarządem obencym.

Dlaczego teraz? Bo za chwile zmienia się przepisy i nie wiadomo w jakim kierunku, tzn czy na korzyść banków czy członków zadłóżonych spółdzielni. To będzie miało przełożenie na konkretne pieniądze oraz utrzymanie posady wielu osób, w tym dyrektorów w bankach itd...

Swoją drogą to czy ktoś w ogóle wie ILE wynoszą i DO KOGO trzeba zwrócić długi spółdzielni? Może pora otworzyć szufladę bo to nie są już od dawna zabawki?
PostWysłany: Śro 11:13, 30 Lis 2011
Prascovia

 
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 347
Przeczytał: 0 tematów



Zarząd napisał"Pomimo iż przedstawiciel Wierzyciela podczas zebrań ze spółdzielcami oświadczał, żc oczekuje spokojnej i stabilnej współpracy ze spójną organizacyjnie Spółdzielnią, to już w 2009r. niektórzy członkowie zaczęli podejmować nieodpowiedzialne działania, zagrażające stabilności i podważające wiarygodność Spółdzielni a tym samym zagrożenie dla Wierzyciela. Spowodowało to decyzję Wierzyciela o obciążeniu hipotek nieruchomości spółdzielni na sumę prawie 20 min zł."

Zwalanie na nas winy za obciążenia hipoteczne jest jak zwykle odwracaniem kota ogonem i kolejną śpiewką zarządu, o tym jakimi to my jesteśmy wichrzycielami i jak to naszymi działaniami pogarszamy trudną sytuację i sprowadzamy gniew bogów - wierzycieli.

Taką umowę restrukturyzacyjną z wierzycielem podpisał nikt inny tylko zarząd, w której nie przewidział oporu ze strony rzekomych dłużników z Wiatracznej. To sam zarząd w akcie notarialnym z 2009 r. złożył oświadczenie o poddaniu się rygorowi egzekucji w związku z niewykonaniem umowy z wierzycielem i sąd na skutek nie wywiązania się SMPAX z tej umowy, nadał klauzulę wykonalności aktowi notarialnemu, w wyniku czego prawie wszystkie nieruchomości zostały obciążone hipoteka na 19 mln.każda, więc to jest wina sp-ni, że nie przewidziała trudności w ściągnięciu wkładów i taką umowę oraz niekorzystny akt notarialny zawarła z wierzycielem, a nie nasza. Możemy nawet przypuszczać, ze we własnym interesie zarządu, bo wstrzymało to przekształcenia i zamroziło ten patologiczny byt na czas, który trudno określić. W tym czasie zarząd spokojnie może sobie sprawować władzę w sp-ni na intratnych stanowiskach, doskonale opłacanych, podczas gdy mieszkańcy obarczani są coraz wyższym czynszem.
Wynika z tego, ze podpisana umowa na 7 lat z wierzycielem nie została zrealizowana, bo nie udało się uzyskać z rozliczenia Wiatracznej takich kwot jakie planowano, a miało być nawet z nadwyżką, czym się chwalił zarząd na ZGCz w 2008 r.

Upadłość którą teraz straszy i wymachuje zarząd, jest tylko straszeniem, próbą pokazania jakiegoś strasznego zagrożenia, ale zarząd bardzo dobrze wie, że sąd oddala wniosek o ogłoszenie upadłości, jeżeli majątek niewypłacalnego dłużnika nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania (art. 13 ust. 1 Prawa upadłościowego i naprawczego). Sąd może oddalić wniosek o ogłoszenie upadłości w razie stwierdzenia, że majątek dłużnika jest obciążony hipoteką, zastawem, zastawem rejestrowym, zastawem skarbowym, w takim stopniu, że pozostały jego majątek nie wystarcza na zaspokojenie kosztów postępowania, a tak jest w wypadku naszej sp-ni.

poza tym straszenie nas obciążeniem nas przez syndyka jakąś kwotą od metra, stoi w sprzeczności z tym co mówi ustawa Prawo Spółdzielcze na temat odpowiedzialności członka sp-ni za długi:
Art. 19. [Zobowiązania finansowe członków] § 1. Członek spółdzielni obowiązany jest do wniesienia wpisowego oraz zadeklarowanych udziałów stosownie do postanowień statutu.

§ 2. Członek spółdzielni uczestniczy w pokrywaniu jej strat do wysokości zadeklarowanych udziałów.

§ 3. Członek spółdzielni nie odpowiada wobec wierzycieli spółdzielni za jej zobowiązania.

Panie Ślązak - daj Pan spokój i odpuść sobie. te Pana bzdury i oskarżenia nie przejdą.


Ostatnio zmieniony przez Prascovia dnia Śro 11:47, 30 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 12:26, 30 Lis 2011
Gość

 


Czy ktoś z Państwa wie co grozi osobie która ma spółdzielczo własnościowe prawo do lokalu, jeżeli spółdzielnia zbankrutuje ? czy wtedy komornik ma prawo w poczet długu zająć mieszkanie ?
PostWysłany: Śro 13:10, 30 Lis 2011
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematów



dpowiedzialność za długi spółdzielni mieszkaniowej w przypadku jej upadłości reguluje ustawa z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych.
Wynika z niej, że w wypadku upadłości spółdzielni mieszkaniowej ogólne zasady równego zaspokojenia wierzycieli ulegają znacznemu osłabieniu na rzecz preferencyjnego potraktowania osób, którym służą spółdzielcze prawa do lokali, zarówno lokatorskie, jak i własnościowe. Mamy tu do czynienia z preferencjami interesu spółdzielcy nad prawami wierzyciela.
Zgodnie z art. 1718 ustawy „jeżeli w toku likwidacji, postępowania upadłościowego albo postępowania egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni, nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo odrębnej własności lokalu lub we własność domu jednorodzinnego. W wypadku nabycia budynku lub udziału w budynku przez inną spółdzielnię mieszkaniową byłemu członkowi przysługuje roszczenie o przyjęcie do tej spółdzielni. Przez byłego członka, o którym mowa w ust. 2, należy rozumieć członka, którego członkostwo ustało na skutek wykreślenia spółdzielni z rejestru w związku z zakończeniem postępowania likwidacyjnego lub upadłościowego i któremu przysługiwało spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu”.
Z powyższego przepisu jasno wynika, że wraz ze sprzedażą nieruchomości podmiotowi niebędącemu spółdzielnią mieszkaniową własnościowe prawa do lokali przekształcają się w odrębną własność.
Syndyk lub zarządca zawierają i wykonują m.in. umowy o przekształceniu spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu we własnościowe, przeniesieniu na członka spółdzielni własności lokalu, co do którego służy mu własnościowe lub lokatorskie prawo do lokalu (art. 12 i 17).
Natomiast w przypadku ustanowienia odrębnej własności lokali zastosowanie znajdzie art. 44 ust. 11. Zgodnie z nim „w przypadku podziału nieruchomości stanowiącej własność spółdzielni, polegającego na ustanowieniu odrębnej własności choćby jednego lokalu na rzecz osoby innej niż spółdzielnia, obciążonej hipoteką istniejącą w dniu wejścia w życie ustawy, zabezpieczającą kredyt, z którego środki finansowe przeznaczono na potrzeby tej nieruchomości, hipoteka łączna nie powstaje".
Jeżeli członek spółdzielni, na rzecz którego spółdzielnia dokonuje przeniesienia prawa odrębnej własności lokalu lub budynku dokonał wszystkich spłat, o których mowa w przepisach ustawy, to uzyskuje on prawo odrębnej własności lokalu lub nieruchomości bez obciążeń hipotecznych, z zastrzeżeniem art. 45 ust. 1.
Z kolei art. 45 ust. 1 mówi „z chwilą zawarcia umowy przeniesienia własności lokalu, do którego członkowi albo osobie niebędącej członkiem przysługiwało spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego lub spółdzielcze prawo do lokalu użytkowego, w tym spółdzielcze prawo do garażu, hipoteki ustanowione na tych ograniczonych prawach rzeczowych obciążają nieruchomości powstałe w wyniku zawarcia umowy przeniesienia własności lokalu”.
Mając na uwadze powyższe, należy stwierdzić, iż ustanowienie hipoteki na nieruchomości nie oznacza, że bank może potem żądać spłaty kredytu bezpośrednio od członków spółdzielni. Jeżeli spółdzielnia nie spełnia swoich zobowiązań, to bank jako wierzyciel może złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości spółdzielni. Jeżeli spółdzielnia zostanie postawiona w stan upadłości, wszelkie wierzytelności będą dochodzone z jej majątku. Oznacza to, że nieruchomości spółdzielni, także te obciążone hipoteką, zostaną sprzedane. Nabywcą nieruchomości zabudowanej budynkami, w których znajdują się lokale, może być zarówno inna spółdzielnia, jak i podmiot niebędący spółdzielnią.
W pierwszym przypadku lokator ma roszczenie o przyjęcie w poczet członków nowej spółdzielni i przyznanie mu takiego prawa, jakie posiadał.
W drugim przypadku z mocy prawa spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu przekształca się w prawo najmu, a własnościowe prawo do lokalu w odrębną własność.
Wspomniany wyżej art. 44 ust. 11 niewątpliwie chroni członków spółdzielni. Reguły zastosowane w tym przepisie chronią spółdzielcę, który uzyskuje prawo własności do swojego lokalu przed hipotekami, które spółdzielnia ustanowiła na nieruchomości.
Gdyby tego przepisu nie było, hipoteki obciążające nieruchomość spółdzielni obciążyłyby też wszystkie wyodrębniane lokale w budynku. Taka ochrona, którą zapewniono spółdzielcom tym przepisem, powoduje pokrzywdzenie wierzycieli spółdzielni, którzy tracą zabezpieczenie swoich roszczeń. Ustawodawca, wprowadzając ten przepis, uznał jednak, że ochrona spółdzielców nabywających własność swoich lokali jest ważniejsza.
Zobacz profil autora
likwidacja spółdzielni
PostWysłany: Śro 14:01, 30 Lis 2011
Gość

 


jeśli prawdą jest że upadłość nie nastarcza problemów członkom spółdzielni to dlaczego nie iść w kierunku likwidacji PAX?

Jakie są możliwe konsekwencje bankructwa PAX?
PostWysłany: Śro 15:09, 30 Lis 2011
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematów



Upadłość zagraża członkom SM posiadającym tylko spółdzielcze prawo do lokalu.
w razie upadłości są tylko najemcami a mieszkania stają się masą upadłościowa SM.

I choćby z ich powodu nie jest to najlepsze wyjście.
Najłatwiej i najbezpieczniej jest zmienić Radę Nadzorczą i sprawując nadzór w końcu dowiedzieć się jaki jest stan faktyczny tej spółdzielni, pozbyć się balastu w postaci spółek córek, które tylko wyciągając z nas kasę, i zacząć działania w kierunku przewłaszczeń.
Najprostsze wyjście nie zawsze bywa najlepsze.
Aczkolwiek nie wiadomo czy nasza SM nie jest czy tak czy siak bankrutem.

Przy zarządzie który szybciej zmienia zdanie niż politycy wszystko jest możliwe.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 15:15, 30 Lis 2011
ktos
Gość

 


Do napisania tych paru uwag sprowokowało i zmobilizowało mnie kolejne pismo Zarządu, które wyjąłem ze skrzynki pocztowej. Zawarty w nim został stek nieprawd, półprawd i przekłamań mających na celu kolejną próbę zastraszenia nas i próbę wmówienia że jest cudnie. Wynika z niego, że to My jesteśmy durniami bo chcemy dbać o jawność i kontrolować działania genialnego Zarządu i Rady Nadzorczej.

Strach

Strach Ślązaka jest zrozumiały, może obawiać się co się z nim osobiście stanie gdy ciemny lud zrozumie do czego doprowadziła jego polityka. Jego pisma do spółdzielców są oprócz strachu także wyrazem skrajnej naiwności. Zakłada bowiem że członkowie SM Pax wyrzekną się prawa decydowania o własnej suwerenności i na podstawie bełkotliwych pism od Zarządu wyjmowanych ze swoich skrzynek pocztowych zachowają się jak bezmyślne stado lemingów.

Podstawowym problemem SM Pax są niejasne zasady zależności od Administrator Sp. z o.o.. Zdajmy sobie sprawę, że wszystkie wpłaty z tytułu czynszów wpływają nie na konto SM Pax tylko do Administratora. I tam trzeba szukać przyczyn aktualnego stanu problemów SM Pax..

Cały system stworzony przez Zarząd jest prawie doskonały.

1. Członkowie wpłacają czynsze na konto Administrator Sp. z o.o.
2. Administrator Sp. z o.o. negocjuje i zawiera (casus PZPN) umowy z podmiotami zewnętrznymi (dostawcy mediów, wykonawcy remontów itp)
3. Spółdzielnia płaci jakieś pensje Zarządowi i diety Radzie nadzorczej w minimalnej wysokości.
4. Administrator Sp. z o.o. płaci prawdziwe pensje Zarządowi i diety Radzie Nadzorczej w "odpowiedniej" wysokości
5. Członkowie SM Pax nie mają żadnej możliwości kontroli i weryfikacji kosztów Administrator Sp. z o.o. jako podmiotu obcego

Wynika z tego, że wpłacając czynsze na konto(a) Administrator Sp. z o.o. nie wiemy czy spółka ta rzetelnie płaci wszystkie zobowiązania w naszym imieniu.

Jednym z pobocznych wątków tej układanki jest bezprawne przetwarzanie danych osobowych przez Administrator Sp. z o.o. Na podstawie Ustawy o ochronie danych osobowych zgody na to powinien udzielić osobiście każdy członek SM Pax, gdyż zgoda nie może być domniemana lub dorozumiana z oświadczenia woli o innej treści. Nie znam nikogo, kto wyraził taką zgodę.

W razie niepowodzenia system może się rozpaść i przysporzyć Ślązakowi ogromnych strat. Ba - wręcz zagrozić jego istnieniu. W Spółce z o.o. zarząd odpowiada tylko do wysokości wniesionych udziałów. Natomiast w Spółdzielni mieszkaniowej zarząd odpowiada za całość zobowiązań ponieważ nie ma nie ma górnej granicy odpowiedzialności materialnej członków władz spółdzielni - zarówno Zarządu jak i Rady Nadzorczej.

O uchwale RN 4/2011

Decyzję o ustanowieniu nowej opłaty w celu pokrycia tzw niedoboru podjęła Rada Nadzorcza SM, podczas, gdy zgodnie z art. 38.1.4 USP, to wyłącznie Walne Zgromadzenia może podejmować decyzję co do sposobu pokrycia straty spółdzielni. Do uprawnień Rady Nadzorczej należy oczywiście przygotowywanie planów gospodarczych spółdzielni, jednakże jeżeli wprowadzenie lub zmiana takiego planu dokonywana jest w celu pokrycia straty, to decyzję w tym zakresie podjąć może wyłącznie najwyższy organ spółdzielni, którym jest Walne Zgromadzenie. Art. 4 USPM nie daie możliwości pokrywania z czynszów mieszkańców innvch kosztów spółdzielni, które wvnikają z braku opłat czynszowych od niektórvch z mieszkańców. SM nie może więc, niezależnie od tego jakimi kierowała się motywami, przerzucać ciężaru spłaty poszczególnych zobowiązań SM z mieszkańców niepłacących na tych, którzy te opłaty systematycznie regulują. Przedmiotowa Uchwała została podjęta w dniu 25 lica 2010 r, a więc w niecały miesiąc po Walnym Zgromadzeniu które odbywało się w czerwcu 2010. Jakie więc były przeszkody aby decyzję tę przedstawić członkom spółdzielni właśnie wtedy ?

Istotnym elementem pomijanym dotychczas przy analizowaniu tego zagadnienia jest to, że w wyniku próby bezprawnego obciążenia Nas pożyczką 1zł/m2 (ponieważ w świetle obowiązującego prawa to jest pożyczka) Zarząd i Rada Nadzorcza chcą aby mieszkańcy regularnie płacący czynsze pokryli CAŁOŚĆ zadłużenia niepłacących a nie - jak to kłamliwie przedstawiają - aby uzyskać środki na bieżące funkcjonowanie SM Pax. Analizując także argumentację Ślązaka i wypowiedzi pozostałych Członków Zarządu formułowane na ostatnich zebraniach członkowskich w w tej sprawie te pieniądze nigdy nie zostaną Nam zwrócone.

Wynika z tego jasno i jednoznacznie, iż decyzję o ustanowieniu nowej opłaty podjęła Rada Nadzorcza SM Pax podstępnie, bezprawnie i wbrew naszym interesom.
I dlatego uchwałę tę musimy jak najszybciej uchylić. Oraz odwołać Radę Nadzorczą, która działa przeciwko członkom spółdzielni.
nie odkrywamy Ameryki
PostWysłany: Śro 16:25, 30 Lis 2011
Gość

 


To że nasi i opłacani przez nas pracownicy w PAX pracują równolegle także w firmach od których PAX kupuje usługi to nie jest proceder. Przedawnienie jest po 10 latach, a co najmniej tyle czasu tak się obsługuje dojarkę w PAX.

Pytanie1: czy Spółdzielnia PAX jest dłużnikiem w tych spółkach "z ograniczoną odpowiedzialnością?"
PostWysłany: Śro 17:05, 30 Lis 2011
Prascovia

 
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 347
Przeczytał: 0 tematów



Marek_ napisał:
Upadłość zagraża członkom SM posiadającym tylko spółdzielcze prawo do lokalu.
w razie upadłości są tylko najemcami a mieszkania stają się masą upadłościowa SM.

.


Spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu na pewno nie wchodzi do masy upadłościowej.

Zarząd musi w końcu zrozumieć, że jak jest deficyt i grozi sp-ni upadłość, to w kwestii ratowania tej sp-ni poprzez podwyższenie udziałów, decyzję podejmuje Walne, a nie zarząd czy RN.

Takie kiepskie pomysły i bajki, że ta podwyżka to niby z powodu nie wywiązywania się mieszkańców z płacenia czynszów nie przejdą, a już zupełnie kuriozalnym jest tekst przedstawiony przez byłego przew. RN później RO T.Sobieraja cyt”...dobrze, że RN podjęła działania wyprzedzające i nie ukrywała tej podwyżki wśród poszczególnych pozycji eksploatacji.”

Według niego powinniśmy się jeszcze cieszyć, a w zasadzie docenić z uznaniem, ze zarząd nie próbował nam, wcisnąć zawyżonych stawek opłat, tylko od razu przyznał się bez bicia, że teraz nas jawnie opodatkuje na rzecz tych co nie płacą, tylko, ze wszystkie dzieci wiedzą, iż nie o ociągających się z opłatami chodzi, ale o potężną dziurę w sakiewce sp-ni i brak środków dla wierzyciela, z którym zarząd podpisał umowę dot. spłaty długu, z której to umowy teraz zarząd nie może się wywiązać, a odsetki lecą.
Najgorsze jest to, ze zarząd rzeczywiście cały czas nas traktuje jak dzieci, którym trzeba opowiadać bajki, zamiast po prostu powiedzieć prawdę i przedstawić jak wygląda sytuacja finansowa sp-ni.

Te matactwa, kłamstwa i manipulacje powodują, że ciągle zajmujemy się jakimiś fikcyjnymi sprawami( awarie, jacyś fikcyjni dłużnicy itd...)zamiast na Walnym omawiać rzeczywistą sytuację spółdzielni, nie wiedzieć dlaczego ciągle ukrywaną przed nami. Czyżby było, aż tak tragicznie, że ujawnienie tej prawdy było by jakimś wstrząsem dla nas? A może są jakieś nadużycia, które trzeba przed nami koniecznie ukryć. Właśnie po to chcemy zmienić RN, żeby w końcu zobaczyć co się naprawdę dzieje w sp-ni i jakie podjąć sensowne i racjonalne działania.

Konkludując, niech zarząd przestanie nam wyciągać bezprawnie z kieszeni kasę na długi i przedstawi otwarcie, po męsku jak się sprawy mają, a my na Walnym podejmiemy decyzję co dalej, w przeciwnym wypadku będziemy forsować swój plan, aż przeforsujemy i odwołamy RN, no chyba, że nie zdążymy przed syndykiem, ale NIE ZAPŁACIMY NOWEJ PODSTĘPNIE WYŁUDZANEJ STAWKI NA PEWNO i już syndyk będzie się martwił jak zaspokoić wierzycieli.
Zarząd nie ma wyjścia i musi nam powiedzieć PRAWDĘ


Ostatnio zmieniony przez Prascovia dnia Śro 18:03, 30 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Moje osobiste wrażenia Z I części Walnego a reakcja Zarządu
PostWysłany: Śro 19:28, 30 Lis 2011
Gość

 


Poprzednie wątki bardzo ważne!
zwłaszcza o Administrator PAX Sp. zo.o.
(autor: ktos)

mój, to tylko wrażenia z I części Walnego a reakcja Zarządu

Po I części Walnego Zgromadzenia I grupy członkowskiej Stryjeńskich i Pileckiego, utwierdzam się w przekonaniu, że nie powinniśmy się bać apokaliptycznych wizji płynących z listu Zarządu
i nie dać się ciągle wodzić za nos i strzyc, strzyc aż do bólu.

Po pierwsze
WZ I grupy członkowskiej przebiegło wyjątkowo szybko i w miarę sprawnie mimo podejmowania (przez te same osoby w kółko w kółko i na okrągło ) wielu prób mających na celu przedłużenie i pewnie najchętniej unieważnienie WZ. Wsród nich, członka Rady Nadzorczej, który według mnie nie obrażając tego Pana dawno powinien być na emeryturze i podśpiewywać pod nosem „wesołe jest życie staruszka” a nie nadzorować prace Zarządu i spółdzielni, która ledwo zipie i potrzebuje do zarządzania i nadzorowania ludzi w sile wieku, którzy za rzetelną pracę będą rzetelnie opłacani (pod kontrolą członków spóldzielni, bo to przecież nasze ciężko zarobione pieniądze).
Myślę, że Panowie i Panie z Rady Nadzorczej procedury Walnych Zebrań mają w małym palcu i to jak skutecznie je przeciągać i przedłużać w nieskończoność aż do zamęczenia zebranych tam osób w ważnym celu aby celu tego nie osiągnęli.

Po drugie
Zarząd obezwładnił mnie wynajęciem tzw. osiłków do wypraszania nieproszonych (według Zarządu) gośći Walnego (np. mieszkańców naszego osiedla, którzy członkami nie są ale mają prawo wiedzieć co ważnego dzieje się w ich miejscu zamieszkania lub mieszkańców innych osiedli PAX-u, ktorzy też mają prawo być obserwatorami takiego zebrania bez ważnego głosu)
Nic o nas bez nas. To (jak ktoś bardzo słusznie w innym poście napisał ) ZARZĄD jest dla NAS a nie my dla niego.


Po trzecie
niech Zarząd nie będzie oburzony (zwłaszcza p. Szklarski, który lubi gromić Członków groźnym głosem i marsową miną, oj nieładnie, nieładnie) tym sprzeciwem na WZ ale sam sobie Zarzad jest winny.
Od początku miał w głębokim poważaniu Członków Spółdzielni.Nie grał z nami w otwarte karty.
Dlatego zasłużył sobie na kompletny brak zaufania z naszej strony. Robił co chciał z naszymi pieniędzmi, zaciągał kredyty i miał się dobrze.
My jako Członkowie Spółdzielni domagamy się tylko swoich praw. Mamy prawo wiedzieć o najważniejszych decyzjach podejmowanych przez Zarząd czy RN mających wpływ na nasze osiedla i ich sytuacje finansową. Mamy prawo wiedzieć w jakiej wysokości i za jaką pracę są wynagradzani Prezes, Zastępca, RN i każdy pracownik PAX-u.
Dlaczego mamy pozwalać na rujnowanie i degradację naszych osiedli do tego stopnia, że nikt nie chce kupować tu mieszkań no chyba, że jest spoza Warszawy i nic jeszcze nie słyszał o PAX-e i może uda się go wkręcić w to zgniłe jajo.
Ale nie trudno się nie dowiedzieć, bo huczy na forach że hej.

Takie hece PAX-u jak pomysł na którymś z osiedli, żeby za wymianę liczników liczyć sobie nie od sztuki danego licznika ale od wielkości mieszkania, albo słynna afera wyciekowa wody i jej rozliczenie czyli opłata pobierana nie od lokalu tylko ilości lokatorów w danym mieszkaniu, nie wspomnę o ostatecznym rozliczeniu, czy pomyśle rozliczania CO, nie wg wskazań licznika tylko wg wymyślonej na prędce zasady mało grzejesz więcej płacisz. (Tak mocno forsowana przez „zasłużonego” przewodniczącego rady osiedla Stryjeńskich T. Sobieraj.
W swojej pazerności tylko patrzeć jak Zarząd jakąś chytrą sztuczką i prawnym fortelem zmusi Nas do zapłacenia po raz drugi wkładu budowlanego bo źródełko wyschło a Sezam się zaciął. Tym wszystkim Zarząd zapracował sobie na kompletny BRAK ZAUFANIA z naszej strony (a na pewno ja go nie mam).

Po czwarte

Dziwią mnie słowa kilku osób z Pileckiego, które po zakończonym WZ I grupy członkowskiej skwitowały je słowami „na Stryjeńskich mieszkają jacyś straszni ludzie, którzy gdyby mogli to pozagryzaliby się nawzajem” Nie miałam takiego wrażenia, wręcz przeciwnie, wszyscy chcieli żeby WZ przebiegło jak najszybciej i w spokoju zostały przeprowadzone głosowania, po to tam przyszliśmy. Nikt oprócz trzech nader aktywnych panów nie chciał przeciągać WZ jak to było ostanio w zwyczaju. Wszyscy wiedzieli po co się tam zebrali i czego chcą (no prawie wszyscy a na pewno ok. 68 osób z około 90 obecnych). I nikt nikomu nie rzucał się do gardła. Przyszli domagać się swoich należnych im praw i kontroli nad pracownikiem czytaj Zarządem.

To by było na tyle nie wiem czy to ktoś przeczyta bo długie.....
ale trzeba pamiętać, że jesteśmy pracodawcą dla Zarządu czy tego chce czy nie......
i zawsze można pracownika zwolnić i zatrudnić inne osoby w sposób świadomy.

pozdr.
i przepraszam za błędy


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia Śro 20:29, 30 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
odsetki
PostWysłany: Śro 19:39, 30 Lis 2011
Gość

 


... z tego wyłania się ciężki obraz. Bo z perspektywy wierzycieli spółdzielni, wehikułów funduszy sekurytyzacyjnych czy banków najlepszą taktyką przy ściągalnym długu z wysokimi odsetkami jest czekać do ostatniego dnia spokojnie żeby zaspakajać się z jak największej części. Czekanie to woda na młyn dla tych interesariuszy SM PAX którzy obstawiają nie rozwój ale upadek. Nie widać konkurencyjnych działań w spółdzielni, jedynie doraźne gaszenie pożarów. Prawidłowa polityka w sytuacji kryzysowej polega na wiarygodnym informowaniu o sytuacji i postępach. Dodatkowo pojawia się wtedy możliwość restrukturyzacji i negocjacji wysokości zadłużenia. Pora postawić na klarowne kroki prowadzące do poinformowania właścicieli spółdzielni i pracodawców pracowników PAX.

Po co zdrowy organizm utrzymywać na granicy życia i śmierci? Odpowiedź wydaje sie jednoznaczna -> bo taka taktyka jest najlepsza dla osób decyzyjnych i zatwierdzających decyzje. Bo w jakim innym celu?
Reakcja Zarzadu po waszej części walnego.
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin