Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Przed Walnym Zgromadzeniem Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Czw 23:43, 07 Cze 2012
jankazik

 
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematówCzytaj ze zrozumieniem, przestań bić pianę i jątrzyć.
My mieszkańcy i członkowie SM Pax nie musimy mieć żadnego biznesplanu.
My wiemy, że dotychczasowy tzw prezes i tzw rada nadzorcza nie zapewniają bezpieczeństwa spółdzielni, okłamują i lekceważą nas w każdej możliwej sprawie. Działają na naszą szkodę. I dlatego muszą odejść.
Biznes plan ma przygotować nowy Prezes.


Ostatnio zmieniony przez jankazik dnia Czw 23:55, 07 Cze 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 8:31, 08 Cze 2012
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematówAnonymous napisał:


Nawet po pisowni widać, że to pisały różne osoby. Więc na dobry początek, spróbuj nie przypisywać mi nie moich słów.


Dla mnie nie jest to oczywiste.
Jesteś anonimowy i wszystkie posty mogą być twoje lub żaden.Anonymous napisał:


Nie bez powodu obawiam się tego nowego. Obserwuję tu ludzi, którzy to nowe mieliby tworzyć. A jednocześnie wiem, z jakimi, wcale nie mniejszymi niż my w PAXie, problemami ludzie się potrafią borykać we wspólnotach, w których po fakcie okazało się, że nowowybrani ludzie po otrzymaniu realnej władzy wcale nie byli tacy prospołecznościowi, jak się wydawało wcześniej. A problemy narastają... Dlatego właśnie mam bardzo ostrożny stosunek do zastępowania starego nowym. Bo jak to w mądrym ludowym powiedzeniu stoi "lepsze jest wrogiem dobrego". Zwłaszcza gdy to nowe tworzy się z niewłaściwymi ludźmi. Dlatego z uporem wracam do pytania "co dalej". I pewnie znowu przeczytam, że jestem Ślązakiem...

Mamy zupełnie inne doświadczenia, ja wierze w ludzi, ty wierzysz w klikę sprawująca władzę.
Uważasz że stare nieważne jak zdeprawowane jest leprze niż nowe.
Należysz do niedowiarków co to nie uwierzą zanim nie dotkną palcem.

Takich ludzi jak ty nie da się przekonać. Nie ukrywamy że nie ma biznesplanu, bo go być nie może i mowa o nim była by mamieniem ludzi. Nie można stworzyć czegoś bez podstawowych danych a tych ze spółdzielni nie sposób uzyskać. Nie sposób uzyskać żadnej rzeczowej informacji , a jak coś już napiszą to jest to zlepek nic nie znaczących słów.

Ogólnie panuje bajzel o czym świadczy choćby ogłoszenie o walnym z błędami w datach. Ostatni numer "Naszych Spraw" z piękną kolorowa tabelką w której 80% danych jest z sufitu.
Przykłady można wymieniać do bólu palców.

A zarząd i pracownicy SM PAX popisują się swoją arogancją.
Jedna z członkiń spółdzielni na swoje pytanie w księgowości otrzymała odpowiedz: jak się pani nie podoba to proszę się wynieść ze spółdzielni.
Mi osobiście kiedyś administrator na uwagę że jst brudno na klatce odpowiedział: "daj pan sobie siana".

Nie ma sensu dalej wymieniać, i tak Cie nie przekonam. Przecież:
Cytat:
Ślązak i spółka są jacy są, "bo" i "ale" siedzą w tym od lat, umieją się znaleźć, umieją lawirować, umieją zawierać umowy, umieją odciągać w czasie większe i mniejsze katastrofy.

i
Cytat:
Każdy "wchodząc" w spółdzielnię wiedział, jakimi prawami spółdzielczość się w Polsce rządzi. Skoro w to wszedł, to znaczy, że uznał, że korzyści z mieszkania w bloku spółdzielczym przewyższają koszty takiego rozwiązania.


Widać uznajesz że płacenia za nieudolność jest OK. Ja zostałem niestety wychowany inaczej, jak pracuje to chcę żeby było to zrobione jak najlepiej, a jak płace to wymagam tego samego.

Przeczytaj umowę z PAX Administrator zobaczysz jak panowie umieją pisać umowy (zawierali je w swoim 3 osobowym gronie).

Ślązak i spółka kombinują , ale robią to dla siebie, nie dla spółdzielni, ta ich interesuje tylko jako dojna krowa. Mieszkańcy są tolerowani , bo płacą. Prawo jest przestrzegane tylko w niewielkim wymaganym stopniu, a jak się nie podoba to idźcie do sądu, tam sprawa potrwa kilka lat ( duża szansa że się wam nie będzie chciało). To właśnie ich sposoby powstrzymywania katastrofy. Za nasze pieniądze.

Ja takim standardom obsługi mówię stanowczo NIE!


Ostatnio zmieniony przez Marek_ dnia Pią 8:39, 08 Cze 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 9:58, 08 Cze 2012
Gość

 


Otóż Gościu Prascovia nie dlatego odeszła, że strzeliła focha, ale to zarząd i wspierający go członek rady skutecznie uniemożłiwili jej działanie. Otrzymywała od decydentów jedynie chamskie odpowiedzi i figę z makiem.

Zarząd torpedował składne wnioski i odmówił, przy dzielnym i niezawodnym wsparciu pana TS z rady powołania komisji, która miała wyjaśnić sprawę zakładania wyłączników przeciwpożarowych na kwotę 200 tyś, podczas gdy koszt realny ich zamontowania wynosił około 30 tyś. Ona starała sie wyjaśnić tę sprawę i wiele innych spraw dla dobra nas wszystkich mieszkańców, a kostka pod jej klatką to po prostu naprawienie rozpadającego się murku, który psuł estetyke całego osiedla i dot. też wszystkich mieszkanców.

Czy naprawiając ten murek coś sobie osobiście załatwiła????Pisanie takich bzdur o załatwianiu sobie czegoś przez Prascovię jest po prostu paskudnym oszczerstwem i podłością. Ciekawe czego Tobie nie załatwiła, że tak się tym oburzyłeś, ale może nie musiała niczego załatwiać, bo przecież Ty jesteś zadowolony z działania administracji i stanu naszego osiedla.

Widocznie wobec takiej postawy zarządu i pana TS, a także takich osób jak TY Gościu, nie sposób było Prascovii dalej sensownie działać. Teraz masz Gościu mową przewodniczacą, tylko jakoś nikt się jej nie czepia, a dlaczego???? bo pewnie Prascovia była zawsze solą w oku i widać z tego nawet gdy odeszła, dalej jest opłuwana.
PostWysłany: Pią 10:54, 08 Cze 2012
Gość

 


Może i dobrze że komisja nie powstała, tylko napsuła by sobie krwi i niczego nie wyjaśniła. Ta spółdzielnia to bagno celowo stworzone by niczego nie można było wyjaśnić i udowodnić.
Widać tow protokole lustracyjnym, widać w niemożności przeprowadzenia nowej lustracji.
PostWysłany: Pią 15:48, 08 Cze 2012
Gość

 


Jedno pytanie panie Marku sąd ani prokuratura ani jne tam organy nie stwierdziły żadnych uchybień a pan jako szara mysz stwierdziła że iest zle bo panu sie tak wydaje a my musimy za to płacic za jakiegos biegłego i.t.d prowadzi pan prywatna woine z prezesem i wciaga pan w to ludzi
PostWysłany: Pią 16:41, 08 Cze 2012
jankazik

 
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematówAnonymous napisał:
...sąd ani prokuratura ani jne tam organy nie stwierdziły żadnych uchybień...


jeszcze nie stwierdziły bo nie zakończyło się żadne z istotnych postępowań, ale w trakcie zaczynają się pokazywać bardzo duże nieprawidłowości.


Ostatnio zmieniony przez jankazik dnia Pią 16:43, 08 Cze 2012, w całości zmieniany 3 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 16:56, 08 Cze 2012
Gość

 


Anonymous napisał:
Jedno pytanie panie Marku sąd ani prokuratura ani jne tam organy nie stwierdziły żadnych uchybień a pan jako szara mysz stwierdziła że iest zle bo panu sie tak wydaje a my musimy za to płacic za jakiegos biegłego i.t.d prowadzi pan prywatna woine z prezesem i wciaga pan w to ludzi


No to poczytaj sobie Gościu ostatni protokół lustracji, to się sam przekonasz, natomiast prokuratura nie zawiesiła sprawy, jest ona nadal w toku. Zakres materiału jest olbrzymi, dlatego to tak długo trwa, ale trwa. Poza tym dla oceny kwestii złotówki od metra - czy potrzebny jest fachowiec, żeby stwierdzić, iż obarczenie nas długami innych, było kompletnym bezprawiem. Zresztą każdy prawnik to powie, a pytanych w tej materii było kilku, Związek Rewizyjny również.

Co do kwestii: " ...a my musimy za to płacić..." informuję, iż zapłaciliśmy - owszem, ale za wszystkie przegrane sprawy, a było ich kilkanaście, z tytułu ostatecznego rozliczenia, a wytoczone były one przez samą spółdzielnię właśnie. Tu jest ewidentna niegospodarność i nie tylko, lecz to bada fachowo prokuratura, a nie pan Marek, ale skoro bada, to jednak chyba było coś na rzeczy.
PostWysłany: Pią 18:19, 08 Cze 2012
Gość

 


Jeżeli kogoś nie przekonuje prosty fakt, że spółdzielnia planuje wydać 200 tyś na montaż przeciwpożarowych wyłączników prądu, podczas gdy tak naprawdę koszty tego przedsięwzięcia nie powinny przekraczać 30 tyś. i dalej twierdzi, że władze spóldzielni są o.k. to może świadczyć tylko o tym, ze sam tą władzą jest.

Nie powinniśmy zapłacić za te wyłączniki ani grosza, gdyż powinny one być wykonane w ramach budowy - takie były wymogi prawa. Niestety spółdzielnia tego nie dopełniła, stąd kary i wymogi od straży pożarnej o niezwłoczne zamontowanie takowych, ale na boga - NIE ZA TAKĄ CENĘ!!!
komentarz
PostWysłany: Pią 20:37, 08 Cze 2012
zbro
Gość

 


Zarząd od wielu lat, punktowo, pracuje jedynie nad umacnianiem swojej władzy. Gdyby pokazali spółdzielnię od środka to balon zwany spółdzielnią by nie pękł. Z mniej niz zero to i Salomon nie naleje. I wg mnie tyle ile spółdzielnia w tym momenciw jest wart obecny zarząd. Kazdej osobie której ta sytuacja odpowiada przypominam, że koszt tego dryfu poniesiemy my wszyscy. Zdecydowanie wolę wiedzieć dokąd mnie wiozą. Ale co za różnica wiedzieć teraz czy już będąc na miejscu.
PostWysłany: Pią 22:04, 08 Cze 2012
Gość

 


ha ha ha Grupa j.to tylko pare osub kture maio prywatną wojne z prezesem a my za to płacimy
PostWysłany: Pią 22:11, 08 Cze 2012
Gość

 


Anonymous napisał:
ha ha ha Grupa j.to tylko pare osub kture maio prywatną wojne z prezesem a my za to płacimy

Misiu kup sobie słownik ortograficzny
PostWysłany: Sob 9:26, 09 Cze 2012
Gość

 


Anonymous napisał:
Każdy "wchodząc" w spółdzielnię wiedział, jakimi prawami spółdzielczość się w Polsce rządzi. Skoro w to wszedł, to znaczy, że uznał, że korzyści z mieszkania w bloku spółdzielczym przewyższają koszty takiego rozwiązania. Dlatego teraz nie bulwersuję się stanem faktycznym. Owszem, jeżeli pojawi się realna szansa, żeby ten stan zmienić, a koszty zmniejszyć, to się zaangażuję. Ale to nie znaczy, że muszę wychwalać dowolne inicjatywy, choćby najbardziej nieudane i ewidentnie nie przynoszące pożytku, a tylko zaogniające sytuację.


A tymczasem cichutko, bez fajewerków inne osiedla zamieniają się we wspólnoty. Dwa miesiące temu kolejne chyba już piąte z kolei, po Rzymowskiego, tym razem na Żeromskiego.

A my kłóćmy się dalej, to pozostaniemy jedynym osiedlem do spłacania długu.
PostWysłany: Pon 14:10, 11 Cze 2012
Gość

 


Anonymous napisał:
Osoba, która wnosiła i której powództwo sąd oddalił, zrobiła to we własnym zakresie, bez pomocy prawnika. Chciała to wniosła, co Was to obchodzi. Ewentualna wygrana czy przegrana w sprawie złotówki i tak dotyczy tylko danej osoby i nie ma wpływu na to, czy reszta ma płacić, czy nie. Kazdy w tym wypadku musi w sądzie walczyć o swoje, więc sie nie oglądajcie na innych i innymi nie zajmujcie.


W jednych postach namawia się nas, żebyśmy przychodzili na procesy jako gapie i grupa nacisku, w innych "co was to obchodzi". Jak się nie obrócić, zawsze z tyłu d*pa...
PostWysłany: Pon 14:44, 11 Cze 2012
Gość

 


A na te sprawę ktoś zapraszał?
PostWysłany: Pon 14:47, 11 Cze 2012
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematówCzy wywieszono u was nowy porządek obrad walnego zgromadzenie zgodnie z:§6 ust. 6 Regulaminu Obrad Walnego Zgromadzenia SM PAX: „Uzupełniony porządek obrad Walnego Zgromadzenia Zarząd wywiesza w siedzibie Spółdzielni oraz na klatkach schodowych budynków, w których prawa do lokali posiadają członkowie Spółdzielni.” ?????
Zobacz profil autora
Przed Walnym Zgromadzeniem
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 4 z 5  
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin