Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » POŁACZYLI NAS Z PILECKIEGO?
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
POŁACZYLI NAS Z PILECKIEGO?
PostWysłany: Śro 10:45, 14 Lut 2007
JOTKA
Gość

 


Czy to prawda ,że połączyli nasza grupe mieszkańców razem z mieszkańcami ul.Pileckiego? Kto o tym wie i kto tak zdecydował?
Tam podobno tez jest niedokończona budowa.
Czemu to ma służyć?
Czy będziemy teraz dopłacać do ich dozorcy, ich domofonów i innych prac wykończeniowych nazywanych przez Spółdzielnię remontowymi tak jak u nas na podwórku?
Re: POŁACZYLI NAS Z PILECKIEGO?
PostWysłany: Śro 11:35, 14 Lut 2007
Gość

 


JOTKA napisał:
Czy to prawda ,że połączyli nasza grupe mieszkańców razem z mieszkańcami ul.Pileckiego? Kto o tym wie i kto tak zdecydował?
Tam podobno tez jest niedokończona budowa.
Czemu to ma służyć?
Czy będziemy teraz dopłacać do ich dozorcy, ich domofonów i innych prac wykończeniowych nazywanych przez Spółdzielnię remontowymi tak jak u nas na podwórku?


Ten podział dot. tylko ZGCz i ilości przedstawicieli na ZP.
Zkłóci to tez skutecznie przebieg obrad, bo wymieszaja sie problemy osidla Pileckiego z naszymi i bedzie kociokwik.
TE działania sp- ni pokazują tylko, jak oni się boją wszelkich zmian i odwołania ich ze stanowisk. Kombinują jak mogą, aby zmniejszyć ilość przedstawicieli na naszym osiedlu.
PostWysłany: Śro 11:45, 14 Lut 2007
Gość

 


W nowym projekcie ustawy nie będzie już możliwości zwoływania Zebrania Przedstawicieli, więc wszelkie kombinacje spółdzielni dot. ilości przedstawicieli nie bedą miały sensu.
PostWysłany: Śro 14:56, 14 Lut 2007
Gość
Gość

 


Co będzie w zamian za Zebranie Przedstawicieli??
Kto będzie "ważnym" przdstawicielem mieszkańców dla Zarządu S-ni?
PostWysłany: Śro 15:39, 14 Lut 2007
lkajf;a'
Gość

 


A komu wy zadajecie te pytania?!
Przenieście się na forum RO i tam zapytajcie Króla.
PostWysłany: Śro 18:31, 14 Lut 2007
Gość

 


Ta uchwała RN o połączeniu nas z Pileckiego nie ma zadnego uzasadnienia prócz tego, ze prezesom i przewoniczacym RN nie chce się biegać kilkadziesiąt razy po zebraniach po całej Warszawie.
Może być też argument o oszczędnościach przy wynajmie lokali do zorgnizowania zebrań, ale oni zamiast szukać oszczędności w innych sprawach tu wykazali dużą aktywnosć.
a generalnie ten podział znów nas marginalizuje, bo będziemy mogli wybrać mniej przedstawicieli na ZP niz dotychczas.
PostWysłany: Śro 19:03, 14 Lut 2007
gość
Gość

 


A może chodzi o to bysmy się nie wydzieli ze spóldzielni?
Czy jedno z osiedlli już się wydzieliło? Co im to daje?
PostWysłany: Śro 19:20, 14 Lut 2007
Gość

 


Proszę Państwa

Jeżeli już przystąpiliście do takiej korporacji jak spóldzielnia to wypadałaoby zaznajomić się z prawem spózielczym i ustawą o spóldzielniach mieszkaniowych.
Poziom wiedzy większości mieszkańców jest zerowa i stąd można sobie ze stadkiem robić co się chce. Tak tez spółdzielnia czyni.
Informuję, że podział spódzielni następuje z art. 108 u.s.m i nie ma nic wspólnego z podziałem na grupy członkowskie.
PostWysłany: Śro 20:01, 14 Lut 2007
gość
Gość

 


Dobrze.że ktoś zna tak świetnie przepisy!, dziękuję!!
PostWysłany: Śro 20:38, 14 Lut 2007
Gość

 


gość napisał:
Dobrze.że ktoś zna tak świetnie przepisy!, dziękuję!!


Proszę, ale naprawdę namawiam do zaznajamiania sie z nimi tez we własnym zakresie, a to również uchroni przed wmawianiem "kitów" przez spóldzielnię.
Przecież to my mamy decydować o naszych sprawach, a przy braku znajomosci prawa i regulaminów jak sobie poradzimy ze spóldzielnią w merytorycznej dyskusji na zebraniach i nie tylko.
Założę sie, ze większosć mieszkanców nie posiada nawet Statutu, a o ustawie o spóldielniach mieszkaniowych i na prawie spółdielczym kończąc nie wspomnę.
PostWysłany: Czw 19:34, 15 Lut 2007
Gośc
Gość

 


Statut posiadam w dwóch wersjach , ale to jeszcze propozycja??
Pojawiało sie pytanie czy juz obowiązuje na które nikt nie odpowidział.
Ciekawe czy spóldzielnia wydrukuje również obowiązujący statut.
PostWysłany: Czw 23:30, 15 Lut 2007
Gość

 


Gośc napisał:
Statut posiadam w dwóch wersjach , ale to jeszcze propozycja??
Pojawiało sie pytanie czy juz obowiązuje na które nikt nie odpowidział.
Ciekawe czy spóldzielnia wydrukuje również obowiązujący statut.


Obowiązuje stary statut, bo nowy nie jest jeszcze zatwierdzony przez sąd.
Wszystko jednak co jest w tym statucie niezgodne z ustawami jest nie ważne z mocy art. 58.k.c.
POŁACZYLI NAS Z PILECKIEGO?
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin