Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » odpowiedź zarządu Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
odpowiedź zarządu
PostWysłany: Śro 14:59, 08 Lut 2012
Prascovia

 
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 347
Przeczytał: 0 tematów[link widoczny dla zalogowanych]
Zobacz profil autora
PostWysłany: Śro 15:41, 08 Lut 2012
AH
Gość

 


Chamstwo i bezczelnośc tych dwóch niezna granic
PostWysłany: Śro 15:48, 08 Lut 2012
nowi
Gość

 


Takie działnie zarządu jest wbrew prawu, nizaleznie gdzie i kto wywiesił jaką infirmacje, kazdy członek spółdzielni ma prawo do wgladu w każdej chwili i zarząd nie może blokowac dostępu do tych dokumentów
Kolejny przykład jak na straktuja członków spółdzielni, a są naszymi pracownikami, brak szacunku dla członka spóldzielni i pracodawcy, mojemu pracownkowi nawet przez myśl nie przejdzie nie zrobic tego co mu powiem.
PostWysłany: Śro 16:13, 08 Lut 2012
Gość

 


DO wglądów dla członków w sm pax i o co chodzi ide i oglądam ludzie nie siejcie zamentu
PostWysłany: Śro 16:28, 08 Lut 2012
Gość

 


Wywiesili na drzwiach kiedyś tam rozliczenie funduszu, ale do pisma rady osiedla już nie dołączyli..
.arogancja zwykła i wszystko pisane na zasadzie:

- odwal się od nas
- miałeś, widziałeś, już było mówione,
- to twoja wina, my jesteśmy ok, ty za to jesteś agresywnym chamem obrażającym nas i pracowników.
- na niczym się nie znasz
PostWysłany: Śro 16:32, 08 Lut 2012
Gość

 


To była odpowiedź na poniższe wnioski RO ściągniete z sub forum RO:

Wniosek nr 1
Rady Osiedla na Stryjeńskich 19


Rada Osiedla Stryjeńskich 19 na posiedzeniu w dniu 16 stycznia 2012 r. na podstawie art. 81. 1. ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, oraz § 9 pkt.7 i 10 Statutu w związku z § 89 pkt.3 i 6 Statutu SM PAX, wnosi do Zarządu Spółdzielni PAX o:1. aktualny, podpisany przez Radę Nadzorczą regulamin Rad Osiedli SMPAX.

2. W związku z niewywiązywaniem się SMPAX z ustawowego obowiązku umieszczania uchwał sp-ni na stronie internetowej SMPAX - art 8.1 ust.3, RO na podstawie art 81. 1. usm. oraz § 9 Statutu SM PAX wnosi o przekazanie przewodniczącej Rady Osiedla na Stryjeńskich 19 wszystkich uchwał Rady Nadzorczej i Zarządu SMPAX podjętych po Walnym w czerwcu 2011 r. do chwili obecnej, oraz przekazywanie na bieżąco podejmowanych uchwał tych organów.Wniosek nr 2
Rady Osiedla na Stryjeńskich 19

Rada Osiedla Stryjeńskich19 na posiedzeniu 16 stycznia 2012 r. na podstawie § 9 pkt.10 Statutu, a także art.4 ust. 41. Ustawy o Spółdzielniach Mieszkaniowych w związku z § 89 pkt.3 i 6 oraz § 74 ust. 7 Statutu, a także na podstawie Regulaminu GZM pkt.2.3.5. występuje do SMPAX z wnioskiem o:

Przedstawienie rozliczenia funduszu remontowego, oraz konserwacji bieżącej za rok 2010, oraz 2011, wraz z wyjaśnieniem w jaki sposób została rozliczona różnica wynikająca z planowanych odpisów i poniesionych nakładów.

Ustawa o Spółdzielniach Mieszkaniowych art.4 ust. 41.
„Zarząd spółdzielni prowadzi odrębnie dla każdej nieruchomości:
1) ewidencję i rozliczenie przychodów i kosztów, o których mowa w ust. 1-2 i 4,
2) ewidencję wpływów i wydatków funduszu remontowego zgodnie z art. 6 ust. 3; ewidencja wpływów i wydatków funduszu remontowego na poszczególne nieruchomości powinna uwzględniać wszystkie wpływy i wydatki funduszu remontowego tych nieruchomości.”
Analogiczna zasada występuje w Regulaminie GZM pkt.2.3.5.
„Po rozliczeniu wyniku finansowego za dany rok sporządza się dla każdej nieruchomości rozliczenie obejmujące:
3) kwotę naliczonych odpisów na fundusz remontowy zasobów mieszkaniowych,
4) kwotę poniesionych przez Spółdzielnię nakładów na remonty danej nieruchomości,
sposób rozliczenia różnicy między poz.l a poz.2”


Wniosek nr 3
Rady Osiedla na Stryjeńskich 19


Rada Osiedla Stryjeńskich19 na na posiedzeniu w dniu 16 stycznia 2012 r. na podstawie art. 81. 1. usm oraz § 9 pkt.7 i 10 oraz § 74 ust. 7 Statutu SMPAX w związku z § 89 pkt.3 i 6 Statutu SMPAX, wnosi do Zarządu Spółdzielni PAX o:

1. Pisemne wyjaśnienie struktury zadłużenia w opłatach eksploatacyjnych na osiedlu Stryjeńskich 19, w tym zestawienie zadłużenia krótkookresowego - do 3 miesięcy, do 6 miesięcy i powyżej 6 miesięcy, z podziałem na poszczególne budynki oraz z liczbą zadłużonych lokali

2. Pisemne zestawienie zadłużonych lokali mieszkalnych i użytkowych znajdujących się na terenie osiedla na Stryjeńskich 19 wraz z w/w strukturą zadłużenia.

3. Pisemne przedstawienie zadłużenia SM PAX wobec podmiotów zewnętrznych tj. dostawcy wody, ciepła, odbiorcy śmieci, a także Miasta st. Warszawy z tytułu opłat .

4. Pisemne wyjaśnienie jak rozliczane będą należności w opłatach eksploatacyjnych osób które zostały wskazane przez SM jako dłużnicy do Urzędu Skarbowego.


Wniosek nr 4
Rady Osiedla na Stryjeńskich 19


Rada Osiedla Stryjeńskich 19, na posiedzeniu w dniu 16 stycznia 2012 r. na podstawie art. 81. 1. usm i § 9 pkt.7 i 10 oraz § 74 ust. 7 Statutu SMPAX w związku z § 3 pkt.3 i 6 Regulaminu RO, wnosi do Zarządu Spółdzielni PAX o:

1. Przekazanie RO Protokołu z ostatniego przeglądu technicznego na Stryjeńskich 19, gdyż między innymi na jego podstawie plan remontów na każdy nowy okres roczny, powinien być opiniowany przez RO.
2. Przekazanie aktualnej propozycji planów remontów przewidzianych na rok 2012 przez administrację SM PAX, oraz pismo z opinią w sprawie remontów na 2012 przedniej RO.
3. Przekazanie opinii pana Wysocińskiego w sprawie przecieków i nieszczelności od strony patio w garażu na Stryjeńskich.

Ponadto domagamy się odgrzybienia budynku, co szczególnie widoczne jest na II a także na I poziomie klatek schodowych przy wejściach do garażu w całym budynku,w przeciwnym wypadku będzie konieczne zgłoszenie tej sprawy do Sanepidu, a także Nadzoru Budowlanego, gdyż zagrzybienie oprócz poważnych skutków zdrowotnych, powoduje niszczenie struktury fundamentów i substancji budynku.


Wniosek nr 5
Rady Osiedla na Stryjeńskich 19Rada Osiedla Stryjeńskich19 na na posiedzeniu w dniu 16 stycznia 2012 r. na podstawie art. 81. 1. usm oraz § 9 pkt.7 i 10 i § 74 ust. 7Statutu SM PAX. w związku z § 89 pkt.3 i 6 Statutu SMPAX, wnosi do Zarządu Spółdzielni PAX do wglądu o :


1/ książkę obiektu,
2/ protokóły ostatnich badań:
a. instalacji elektroenergetycznych,
b. instalacji piorunochronnej,
4/ karty/książki eksploatacji urządzeń pożarowych:
a. instalacji sygnalizacji alarmu pożaru,
b. instalacji monitoringu pożarowego,
c. instalacji monitoringu elektronicznego i kamer telewizyjnych,
d. instalacji kontroli dostępu,
e. instalacji hydrantów wewnętrznych i zewnętrznych,
f. wodnej instalacji tryskaczowej,
g. bram i kurtyn pożarowych,
h. drzwi ppoż i drzwi dymoszczelnych,
i. gaśnic, hydrantów wewnętrznych i zaworów hydrantowych,
k. klap dymowych i central sterujących tymi klapami,
l. wentylacji mechanicznej (bytowej i oddymiającej),
m. oświetlenia awaryjnego-ewakuacyjnego,
n. bram żaluzjowych do garażu,
o. dźwigów dla ekip ratunkowych.
5/ faktur za konserwację w/w instalacji i urządzeń.

Dokumenty te potrzebne są do wydania opinii w sprawie remontów i konserwacji dot. 2012 roku, oraz skontrolowania pracy wykonywanej przez administratora budynku.


Wniosek nr 6
Rady Osiedla na Stryjeńskich 19


Rada Osiedla Stryjeńskich 19 na posiedzeniu w dniu 16 stycznia 2012 r. na podstawie art. 81. 1. oraz art 4 ust 64.ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, oraz § 9 pkt.7 i 10 Statutu w związku z § 89 pkt.3 i 6 Statutu SM PAX, wnosi do Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej PAX o pisemne przedstawienie przyczyn podwyżki opłat eksploatacyjnych obowiązujących od 1 stycznia 2012 r. oraz o wyjaśnienie wysokości tej podwyżki:
dlaczego opłata za konserwację bieżącą wzrasta z 0,30 zł do 0,45 zł na m2 (wzrost o 50%),
dlaczego opłata za fundusz remontowy wzrasta z 0,80 zł do 1,07 zł na m2 (wzrost o ponad 33%),
dlaczego opłata za garaż wzrasta z 3,83 zł do 4,23 zł na m2 (wzrost o ponad 10%).

Jednocześnie Rada Osiedla zwraca uwagę na fakt, iż, według art. 4 ust 7 ustawy
o spółdzielniach mieszkaniowych, obowiązkiem Spółdzielni jest przedstawienie na piśmie przyczyn każdej podwyżki opłat eksploatacyjnych i kalkulacji ich wysokości.

Wniosek nr 7
Rady Osiedla Stryjeńskich 19

Na posiedzeniu w dniu 16 stycznia 2012 r. na podstawie § 74 ust. 7 Statutu w celu możliwości realizacji § 3 pkt. 6 Regulaminu Rad Osiedli, Rada Osiedla Stryjeńskich 19 wnosi do Zarządu Spółdzielni PAX o:


1. Niezwłoczne wykonanie naprawy odpadniętych tynków sufitowych (kl. G,H,E) ,oraz dylatacji na korytarzach w klatkach schodowych : G, H, J oraz innych uszkodzeń tynków i cokolików przypodłogowych na wszystkich klatkach, a także naprawy płytek terakotowych w klatce H na poziomie minus 2 w przedsionku windy przewidzianej dla ekip ratowniczych, oraz odmalowanie klatek A,B,C ( klatki te nie były odmalowane od 10 lat).
2. Wyjaśnienie konieczności oświetlania skarpy od strony ul. Jaworowej, co generuje dodatkowe koszty.
3. Naprawę skrzydła drzwiowego w oknie balkonowym na klatce H na trzecim piętrze w obrębie dźwigu osobowo-towarowego.
4. Regulację oświetlenia korytarzy i klatek schodowych (skrócenie czasu działania z 9 min 15 sek. do 4 min.) oraz naprawę wyłącznika oświetlenia klatki D – światło na klatce pali się przez 24 godziny.


Wniosek nr 8
Rady Osiedla na Stryjeńskich 19Rada Osiedla Stryjeńskich 19 wnosi do Zarządu Spółdzielni PAX o:


komisyjne ( z udziałem jako członka komisji – mieszkańca naszego osiedla płk w stanie spoczynku mgr inż. pożarnictwa Marka Okraj) sprawdzenie funkcjonowania 6 (sześciu ) istniejących przeciwpożarowych wyłączników prądu w strefach pożarowych garażu podziemnego w naszym budynku. Według informacji Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy, niektóre z zamontowanych przeciwpożarowych wyłączników prądu nie zapewnia całkowitego zdjęcia napięcia prądu elektrycznego w obsługiwanych przez nie strefach, zostało to stwierdzone podczas ostatniej kontroli i potwierdzone decyzją administracyjną z terminem realizacji do 15.04.2010 r.
Wynik przeprowadzonych prób ma wpływ na ewentualną korektę planu finansowego remontów w 2012 r. na naszym osiedlu.
Sprawę prosimy potraktować jako pilną.
PostWysłany: Pią 0:30, 02 Mar 2012
T.Sobieraj
Gość

 


Szanowni Państwo - Mieszkańcy Osiedla Stryjeńskich 19,
Kwestia rozliczenia funduszu remontowego i konserwacji bieżącej za rok 2010 i 2011 oraz rozliczenia różnicy pomiędzy planowanymi odpisami a poniesionymi nakładami:
poniedziałek, 20.02.2012 r.
godz. 12:00 - telefon do Sp-ni z pytaniem o możliwość uzyskania dokumentu w/s rozliczenia remontów naszego budynku za rok 2010,
godz. 17:30 - wizyta w Sp-ni, kopia w/w dokumentu wywieszonego wiosną 2010 r. na klatkach w ręku,
godz. 17:45 - rozmowa w Administracji, wyjaśnienie odnośnie dokumentu w tym m.in. rozliczenia różnicy między planowanymi odpisami a poniesionymi nakładami "w głowie".
(w/w dokument wraz z uzyskanym wyjaśnieniem przekazałem RO)
Meritum sprawy: różnica między planowanymi odpisami na fundusz remontowy a poniesionymi nakładami została rozliczona poprzez przeniesienie na rok 2011; dotyczyła remontów, które trzeba było przełożyć z powodu braku środków; właściciele lokali nie wnieśli opłat w pełnej planowanej wysokości.
(Sp-nia w pierwszej kolejności zabezpiecza funkcjonowanie budynków a następie w miarę możliwości finansowych realizuje remonty).
Na tym etapie można uznać poruszoną kwestię za wystarczająco wyjaśnioną.
Temat niedługo wróci, gdy z końcem I kw. 2012 r, pojawi się rozliczenie za rok 2011. Zapewne również i tym razem będzie wiele remontów przesuniętych na rok następny. Przyczyna - powszechnie znany brak w roku 2011 wystarczającej dyscypliny wśród właścicieli lokali odnośnie uiszczania opłat. Pojedyncze przypadki zaległości można wytłumaczyć przyczynami losowymi. Jednak w całej masie Członków Sp-ni nie można przekraczać pewnej granicy. W przeciwnym razie skończymy jak Grecja z 40% ściągalnością podatków.
Na marginesie tematu pojawia się kwestia do rozważenia: czy zadawanie pisemnych pytań odnośnie każdego szczegółu rozliczenia remontów to najlepszy sposób? Może lepiej usiąść z Administratorem i tego typu sprawy omówić "z ołówkiem w ręku"? I dopiero gdy będzie coś istotnego występować pisemnie?
(celowo pominąłem kwoty chcąc zwrócić uwagę na mechanizmy działania)
Z poważaniem,
Tomasz Sobieraj
PostWysłany: Pią 9:01, 02 Mar 2012
Prascovia

 
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 347
Przeczytał: 0 tematówSzkoda, że jak tak dobrze szło nie upomniał się Pan o to o co się RO od dłuższego czasu nie może doprosić:

- kwotę zadłużenia wobec dostawców mediów.

- książkę obiektu

- Kopię opinii Wysokińskiego w spr. stanu budynku w związku z nieszczelnościami i przeciekami.

- powołanie ze strony SM PAX przedstawiciela do udziału w pracach komisji p-poż powołanej przez RO w celu m.in. wyjaśnienia sprawy montażu wyłączników p-poż na kwote 200 tyś, które sp-nia zamierza realizować z fumduszu rem.

- protokół z kontroli PSP.


i czemu nie mogę uzyskać ciągle od Pana opinii poprzedniej R.O. w spr. remontów na 2012 r.


Ostatnio zmieniony przez Prascovia dnia Pią 9:05, 02 Mar 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 12:05, 02 Mar 2012
Gość

 


Prascovia napisał:
Szkoda, że jak tak dobrze szło nie upomniał się Pan o to o co się RO od dłuższego czasu nie może doprosić.


Może wystarczyłoby zastosować podobny schemat działań, jak Pan Sobieraj? Very Happy
PostWysłany: Pią 12:17, 02 Mar 2012
Gość

 


Panie Sobieraj,
Prosze nie powtarzac jak w transie, mieszkańcy nie płaca to sa bzdury i niczym nie potwierdzone wymysły spoldzielni mysle ze na tym osiedlu placa bezwzgledna wiekszoscia. Jeszcze nigdy nie podano rzetelnych informacji na ten temat tylko ogolniki a Pan powinien sie wstydzic wypisujac takie bzdury i impertynecje. Lepiej bedzie bedzie jak w ogole nie bedzie sie udzielał pisemnie i tak Pan praktycznie nic nie robi. Poza tym ja absolutnie nic nie rozumiem o czym Pan pisze prosze pisac ze zrozumieniem, poniewaz Pana wypowiedzi przypominaja pewien film pt ;poszukiwany poszukiwana; gdzie pewien osobnik ktorego zawódem był dyrektor tez tak się wypowiadał ze nic z tego nie wynikało ale to była satyra, czarna komedia, czy podobnie nalezy traktowac Pana wypowiedzi jesli tak to proponuje zeby Pan pisał na oddzielnym forum pt Forum Fun
PostWysłany: Pią 13:04, 02 Mar 2012
Gość

 


Anonymous napisał:


Może wystarczyłoby zastosować podobny schemat działań, jak Pan Sobieraj? Very Happy


Czyli nic nie robić poza wypisywaniem bezsensownych zdań?
Moje gratulacje, bezmyślności - bezcenne.
PostWysłany: Pią 13:16, 02 Mar 2012
Gość

 


Anonymous napisał:
Anonymous napisał:


Może wystarczyłoby zastosować podobny schemat działań, jak Pan Sobieraj? Very Happy


Czyli nic nie robić poza wypisywaniem bezsensownych zdań?


Nie, pójść do spółdzielni i dowiedzieć się wszystkiego na miejscu zamiast przerzucać się bezsensownymi pisemkami.
PostWysłany: Pią 13:37, 02 Mar 2012
Gość

 


A potem opowiedzieć o tym mieszkańcze w formie baśni, lub podania ludowego.
Cytat:
godz. 17:45 - rozmowa w Administracji, wyjaśnienie odnośnie dokumentu w tym m.in. rozliczenia różnicy między planowanymi odpisami a poniesionymi nakładami "w głowie".


wszystko zgodnie z Vademecum prezesa
Cytat:
Informacja

Udzielanie frajerowi informacji na piśmie jest OSTATECZNOŚCIĄ. Dopóki się daje, wszelkich informacji należy udzielać wyłącznie ustnie.
Frajerowi nigdy nie należy przedstawiać całej prawdy. Dobrze jest mówić o tej samej sprawie raz tak, za drugim razem przeciwnie. Frajer się dziwi i głupieje, bo nie wie, jak jest naprawdę, a przekazując taką informację innym frajerom, wychodzi na oszołoma, bo kto uwierzy w TAK-NIE.
Nigdy nie należy podawać frajerom dokładnych danych, będą się później czepiać każdego szczegółu. Trzeba zawsze zostawiać sobie pole do manewru. Jeśli frajer przypiera cię do muru, powiedz, że nie znasz dokładnych danych i sprawdzisz jutro, a podasz je przy następnej okazji, ewentualnie możesz powiedzieć, że musisz się skonsultować z prawnikiem. Frajerzy nie znają prawa, więc odpuszczą. Jeśli nie odpuszczą, to powiedz, żeby napisali pismo, to udzielisz stosownej odpowiedzi. Raczej nie napiszą, a jeśli nawet, to trudno, sprawa się przeciągnie, aż frajer się zmęczy i odpuści.
PostWysłany: Pią 14:10, 02 Mar 2012
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematówcałość wademekum można przeczytać na forum smpax.fora.pl


Ostatnio zmieniony przez Marek_ dnia Pią 14:22, 02 Mar 2012, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 15:12, 02 Mar 2012
ciekawy poradnik
Gość

 


Poradnik jaknajbardziej zgodny z linia zarzadu PAX, jakby Ślązak ze Szklarskim go pisali.
odpowiedź zarządu
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin