Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » dyskusja Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Wto 17:10, 03 Paź 2006
gość
Gość

 


pisuj dalej na forum i nie chodź na zebrania to będziesz nadal tak świetnie zorientowana/y a na razie to właśnie dzięki tej ekipie masz w ogóle gdzie mieszkać
PostWysłany: Wto 17:34, 03 Paź 2006
Gość

 


gość napisał:
pisuj dalej na forum i nie chodź na zebrania to będziesz nadal tak świetnie zorientowana/y


po co mam chodzić i ciebie słuchać i oglądać?
Nie wierzę w żadne wasze słowo.
Re: brak kworum
PostWysłany: Wto 18:13, 03 Paź 2006
Gość

 


gosć napisał:
Cześć Goście


a i proszę spisujecie wszystkich AKTYWNYCH GOŚCI - żeby można było ich wybrać na przedstawicieli..... - wtedy zacznie być lepiej w PAX....


Ja nie chcę być żadnym przedstawicielem, tylko właścicielem swojego mieszkania i członkiem wspólnoty mieszkanców, który ma prawo głosu i decydowania w swoich sprawach, a nie jakimś niewolnikiem spółdzielni - molocha.
PostWysłany: Śro 10:57, 04 Paź 2006
gość
Gość

 


To po co kupiłeś/kupiłaś spółdzielcze własnościowe w "Paxie" a nie odrębną właśność u developera, przecież wiadomo było, że tak będzie jak w każdej dużej spółdzielni. I jaka wspólnota - 200 tys zadłużenia czynszowego, niemożna uzgodnić najprostrzej sprawy, łapanka na funkcje publiczne, wszyscy mądrzy tylko nikogo nie ma do roboty itd. Polecam raczej domek z ogródkiem, choć i tam trzeba płacić i są jacyś sąsiedzi.
PostWysłany: Śro 11:14, 04 Paź 2006
Gość

 


To zdłużenie to akurat nieudolnosć (żeby nie powiedzieć więcej) naszej Spółdzielni. Po to Spółdzielnia i jej władze są, żeby taki rzeczy egzekwować w intersie uczciwie płacących mieszkańców. Tu się chyba zgadzamy ,że płacić trzeba nawet jeśli są róznice zdań co do płacenia za "oststeczne rozliczenie".
Naprawdę są narzędzia do tego i tolerowanie takiego stanu (200 tys długu na Stryjeńskich a pewnie 2mln w skali całej Spółdzielni) świadczyć może nawet o działaniu na szkodę Spółdzielni przez jej władze i pracowników. W końcu za coś tym ludziom sie płaci...

Wygląda to tak jakby PAX opływał w bogactwa, aże tyłek jest goły to każdy widzi...
PostWysłany: Śro 12:11, 04 Paź 2006
Gość

 


gość napisał:
To po co kupiłeś/kupiłaś spółdzielcze własnościowe w "Paxie" a nie odrębną właśność u developera, przecież wiadomo było, że tak będzie jak w każdej dużej spółdzielni. I jaka wspólnota - 200 tys zadłużenia czynszowego, niemożna uzgodnić najprostrzej sprawy, łapanka na funkcje publiczne, wszyscy mądrzy tylko nikogo nie ma do roboty itd. Polecam raczej domek z ogródkiem, choć i tam trzeba płacić i są jacyś sąsiedzi.


Odrębna własność jak wiesz dobrze jest nie tylko u dewelopera, bo prawo po 2000 r. pozwoliło się przewłaszczyć na odrębną dla wszystkich spólzielców, tylko potem i do tej pory decydenci robią wszystko, żeby nie stracić swoich wpływów, więc utrudniają ten proces przekształcenia jak mogą. Przy naszym zadłuzeniu hipotecznym przekształcenie też jest nie możliwe, no chyba że ktoś sie już zdecydował przejąć hipotekę. Nie wspomnę o służebnosci zaistniałej jakimś prawem Kaduka.
...a jak jest potrzebna łapanka na przedstawicieli to najlepszy dowód, ze ludzie po prostu nie chcą funkcjonować w takiej strukturze, a tym bardziej, ze nie otrzymują za to ani grosza.
kazdego interesują tylko sprawy własnego osiedla a nie stu innych. Poza tym te zebrania to jest fikcja, gdzie wynik wszystkiego jest zawsze pewny.
Prace społeczne na rzecz narodu większosć członków wykonała juz w latach szkolnych na pracach społecznie - przymusowych, a o spontanicznym przedsięwzięciu naszego osiedla też nie zapominaj kiedy mieszkańcy nie mogąc juz patrzeć na te hałdy leżce od lat na patio, sami je splantowali dla dobra współnego. Jestem przekonany, że gdybyśmy mogli decydować tylko w sprawie własnego osiedla, naszej własnosci - naszej a nie spóldzielni to ludzie na pewno byli by aktywni i zainteresowani, a tak wszyscy się czujemy waszymi zakładnikami - decydencie.
A do roboty - używając twojego języka- to niech się biorą ci, którym się za to płaci i to taką kasę, że to oni mogą sobie kupić ten przywoływany tu ciągle - domek z ogródkiem.
PostWysłany: Śro 13:13, 04 Paź 2006
gość
Gość

 


Ciekawe więc jakim cudem Ci co się rozliczyli to się przewłaszczyli i to z czystą hipoteką a jest ich już niemało. Może Sąd nie wiedział co robi a może decydenci utrudniali żądając zapłaty za wybudowanie mieszkania. I proszę nie opowiadajmy sobie bajek jak to wszyscy będą aktywni jak się przewłaszczą, wydzielą, rozdzielą, przedzielą itd. Ludzie kupują mieszkania żeby mieszkać a nie działać w spółdzielni czy we wspólnocie i chcą żeby było tanio, tylko czasami potem budzą się z ręką w nocniku. Co do splantowania hałd to rzeczywiście chwała tym, którzy to zrobili ale to już inna historia. Natomiast nie zapominaj jak to wybierano przez rok miejsce na plac zabaw, najchętniej u sąsiada pod oknem. Polecam też historię z furtką od Jaworowej, monitoringiem, licznikami - jak ktoś coś wreszcie zdecydował to się znienacka pojawiali tacy co mieli odrębne zdanie. I tak to już niestety jest na tym świecie choć generalnie idzie ku lepszemu (ostatnio mieszkanie u nas ponoć poszło za 8 tys/m kw).
PostWysłany: Śro 15:26, 04 Paź 2006
gość
Gość

 


gość napisał:
Natomiast nie zapominaj jak to wybierano przez rok miejsce na plac zabaw, najchętniej u sąsiada pod oknem.


No nie ma co, wielkie osiągnięcie ten "plac zabaw" na naszym osiedlu. Dzieci wręcz nie wiedzą od czego zacząć zabawę - babki z mokrego piasku a może kawałek drewna na sprężynie.

Myślę że ta inwestycja spędza sen z powiek właścicielom paryskiego Eurodisneylandu bo im obroty spadły odkąd na stryjeńskich oddano ten wspaniały przybytek
PostWysłany: Śro 17:28, 04 Paź 2006
gość
Gość

 


Więc jednak ludzie dzielą się na takich którzy coś robią i takich co tylko marudzą na forum - do widzenia przy następnym temacie.
PostWysłany: Śro 20:33, 04 Paź 2006
Gość

 


gość napisał:
Ciekawe więc jakim cudem Ci co się rozliczyli to się przewłaszczyli i to z czystą hipoteką a jest ich już niemało. Może Sąd nie wiedział co robi a może decydenci utrudniali żądając zapłaty za wybudowanie mieszkania. .


i co z tego, ze mają czystą hipotekę, jak Trybunał orzekł o nie zgodności z konstytucją 44 artykułu usm, mówiącemgo o wygasaniu hipotek. W związku z zasadą ex tunc orzeczeń Trybunału, banki będą mogły sądownie domagać się spłaty hipoteki od tych, którzy mają już odrębną własność.
Najgorszym świństwem było jednak ze strony spólzielni to, że obciążono nam hipotekę bez naszej zgody, a kredyty nie zostały wykorzystane na naszą budowę, bo gdyby były, to wraz z naszymi wkładami osiedle już dawno było by skończone. Teraz każe się spłacać nam odsetki za to, że nasze pieniądze zasilały budowę innych osiedli.
PostWysłany: Czw 13:11, 05 Paź 2006
gość
Gość

 


A jak się ma do tego rozliczenie z Paxem wg Audytu ?
PostWysłany: Czw 15:13, 05 Paź 2006
Gość

 


gość napisał:
A jak się ma do tego rozliczenie z Paxem wg Audytu ?


a dlaczego ma się mieć???
PostWysłany: Czw 16:14, 05 Paź 2006
gość
Gość

 


no bo audyt określa kwotę kredytów wykorzystanych na naszą budowę które trzeba spłacić przy rozliczeniu
PostWysłany: Czw 18:12, 05 Paź 2006
Gość

 


gość napisał:
no bo audyt określa kwotę kredytów wykorzystanych na naszą budowę które trzeba spłacić przy rozliczeniu


Jeszcze raz powtórzę, ze nasze wkłady lub kredyty zasilały budowę innych osiedli, a my teraz mamy spłacać odsetki????
Niech płacą ci, którzy z naszych pieniędzy korzystali.

Dlaczego spóldzielnia płaciła wykonawcom naszej budowy mieszkaniami, skoro miała środki z kredytów i naszych wkładów?
Budowanie w spóldzielni polega widać na tym, że ostatnie budowy jak Stryjeńskich i Wiatraczna mają po wszystkich posprzątać, spłacić długi, hipoteki i kredyty oraz dopłacić do własnej budowy to co poszło na dokończenie innych inwestycji.
Tak naprawdę to nam powinni zwrócić pieniądze i jeszcze zapłacić odsetki za nie oddanie budowy w terminie.
Jesteśmy ofiarami działalności tej spóldzielni, a cały czas traktuje się nas tak jak to my bylibyśmy sprawcami całego tego bałaganu.
Ci, którzy kupili mieszkania niedawno nie wiedzą co myśmy tu przeżywali przez lata spotykając się budowie, przerażeni, że możemy stracić wszystkie pieniądze. Na własnej skórze przeżywaliśmy budowę od samych jej początków, końca jej w dalszym ciągu nie widząc.
PostWysłany: Pią 12:04, 06 Paź 2006
Gość

 


gość napisał:
I proszę nie opowiadajmy sobie bajek jak to wszyscy będą aktywni jak się przewłaszczą, wydzielą, rozdzielą, przedzielą itd. Ludzie kupują mieszkania żeby mieszkać a nie działać w spółdzielni czy we wspólnocie i chcą żeby było tanio, tylko czasami potem budzą się z ręką w nocniku. .


TO Gościa zdaniem mieszkać znaczy niczym się nie zajmować a inni zrobią to za niego nawet jak będzie mieszkał we wspólnocie?
To zwykła postawa roszczeniowa i brak odpowiedzialnosci za swoją własnosć.
Proszę w takim razie nie pisać, że ludzie to czy tamto, tylko wypowiadać się w swoim imieniu, że Gość kupił mieszkanie żeby mieszkać a nie działaćw spóldzielni czy współnocie. Ja mam inne zdanie i chciałabym aktywnie działać we spółnocie mieszkanców, ale we wspólnocie właścicieli a nie zakładników.

To, że mieszkańcy mają różne opinie w sprawach dot. ich osiedla to normalne ( pozorna jedność jest tylko w ustrojach totalitarnych), ale w tej dyskusji chodziło o Zebranie Przedstawicieli czyli o to, że na jakimś koszmarnym zebraniu ludzie z różnych osiedli w całej Warszawie muszą podejmowac decyzje i wysłuchiwać problemów dotyczących tych wszystkich osiedli a takze podejmować uchwały w sprawch na, których większosć po prostu się nie zna np. sprawozdania finansowego itd...
dyskusja
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin