Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Bajka o Megaprzekręcie Rumcajsa
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Bajka o Megaprzekręcie Rumcajsa
PostWysłany: Sob 12:50, 21 Sty 2012
jankazik

 
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematówBajka o Megaprzekręcie Rumcajsa

w roli głównej Rumcajs - wiadomo, rozbójnik


Po tym jak zwołaliśmy NWZ w sprawie uchwały nr 4 i i odwołania RN SM Pax, Rumcajs zdał sobie sprawę, że długo się nie utrzyma na stołku rozbójnika a całe stado darmozjadów razem z nim. Nieuchronny koniec nastąpi za kilka miesięcy, może za rok. Wbrew wielu obiegowym opiniom nie jest to głupi człowiek a dodatkowo sprytny i cwany. Dlatego na ostatniej, VI części WZ a w sumie na całym WZ rozegrał nas jak dzieci. Uwierzyliśmy, że możemy coś zdziałać uczciwością bo Rumcajs też będzie grał uczciwie. Wszyscy albo prawie wszyscy wiemy jak to się zakończyło w czwartek 19 stycznia 2012. Jednym wielkim oszustwem. W zasadzie nie mogło być innego rozstrzygnięcia. Rumcajs doskonale zdaje sobie sprawę, że ewentualna nowa RN rozliczy go ze wszystkich przekrętów jakich dokonał i które się nie przedawniły. A jest tego dużo. Dużo za dużo licząc w latach odsiadki która jest pewna.

Jego zbójowanie w z pewnością zostanie objęte postępowaniem prokuratorskim i zakończy się niemałym wyrokiem. Dlatego musi on doprowadzić do jak najbardziej skutecznego ukrycia dotychczasowych przekrętów a jednocześnie zapewnić sobie jakieś środki finansowe, żeby do końca życia mógł chleb smarować masełkiem. Wiemy też, że Rumcajs zbył chyba już wszystkie składniki majątku SM Pax na rzecz WM.

Jak mówi art. 1 Ustawy o SM, celem spółdzielni mieszkaniowej jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych i innych potrzeb członków oraz ich rodzin, przez dostarczanie członkom samodzielnych lokali mieszkalnych (...). Spółdzielnia mieszkaniowa nie może odnosić korzyści majątkowych kosztem swoich członków (...)

Dlatego wszystkie możliwości zarabiania pieniędzy na spółdzielni zostały już u nas wyczerpane. Ale kilka tysięcy mieszkań to potencjalny dawca dużych pieniędzy. Bardzo dużych. Jeżeli w wyniku likwidacji, postępowania upadłościowego albo postępowania egzekucyjnego z nieruchomości spółdzielni nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa, spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego przekształca się w prawo najmu a spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu przekształca się w prawo odrębnej własności lokalu. Podkreślam: jeżeli nabywcą budynku albo udziału w budynku nie będzie spółdzielnia mieszkaniowa. Bo nabywcą będzie MW. Co to pociąga za sobą. Na pewno wszelkie możliwe działania zmierzające do odebrania pieniędzy lokatorom. MW jest wierzycielem SM Pax. Przecież nie oczyści całej substancji z długów. Powstaną różnego rodzaju opłaty, czynsze wzrosną i później będą regularnie podwyższane. Zadaniem przedsiębiorstwa jest przecież maksymalizacja zysku. A MW na razie ma straty. Cała procedura będzie rozłożona na parę lat i w ich trakcie będą realizowane różne pomysły "zarobkowe". Ponieważ społeczeństwo polskie będzie biedniało a nie bogaciło się to w ciągu najbliższych lat, kolejne podwyżki spowodują, że coraz więcej mieszkańców będzie zalegało z zapłatą zobowiązań do MW. W dogodnym momencie MW wyśle wezwania do zapłaty a następnie rozpocznie egzekucję mieszkań zadłużonych. I na pewno zrobi to szybciej i sprawniej niż teraz SM Pax. W wyniku egzekucji mieszkania zostaną przejęte przez oczywiście MW i po drobnym odświeżeniu pójdą do sprzedaży albo na wynajem. Oczywiście dla zachęty potencjalnego nabywcy czynsz zostanie promocyjnie znacznie obniżony. Samograj. Można nic nie robić do końca życia. A lokatorzy ? Nikt nie będzie się nimi przejmował.

A gdzie w tym wszystkim Rumcajs ?

Otóż ma do spełnienia bardzo ważną rolę, którą skwapliwie teraz, na naszych oczach już odgrywa. Jego i Rady Nadzorczej zadaniem jest doprowadzenie SM Pax na skraj upadłości a następnie w jej toku przekazanie masy upadłości za długi do MW. SM Pax przestanie istnieć a właścicielem całego zasobu będzie MW. Mieszkańcy nie będą mieli żadnego, najmniejszego nawet wpływu na to co będzie robił z nimi ich właściciel. Taka nowoczesna forma niewolnictwa. Osoby, które już się zdenerwowały proszę aby nie używały argumentów typu "są przecież jeszcze sądy ...". Wszyscy wiemy że są.

Oczywiście do prokuratury będą cały czas trafiały zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia takiego czy innego przestępstwa przez Rumcajsa.Dla prokuratora(ów) najważniejsze są dokumenty mogące to potwierdzić. Czyli trzeba zrobić coś aby dokumenty legalnie nie były dla niego(ich) dostępne. Ano po przejęciu zasobów SM Pax przez MW, na Rumcajsie, jako ostatnim rozbójniku, ciążył będzie obowiązek przekazania całej dokumentacji spółdzielni do archiwum. Jest tego tak dużo, że do zapakowania potrzebne będzie wielka ilość pudeł. Dokumenty zostaną tak sprytnie zapakowane, że te kompromitujące znajdą się w dwóch, trzech pudłach. Wszystko zapakowane komisyjnie. Na pewno będą to uchwały RN, umowy, rozliczenia, rachunki, jednym słowem te najbardziej wrażliwe - gdzie wrażliwość liczona jest w latach więzienia. Transport do archiwum będzie odbywał się partiami. I część jednej zniknie. Domyślacie się oczywiście której. Możliwości zniknięcia bez śladu jest wiele. Nieskomplikowane ale i mało pewne to np kradzież z jakiegoś magazynku lub z samochodu niefortunnie zaparkowanego na ulicy. Najpewniejszy sposób to pożar. Magazyn raczej odpada bo można łatwo znaleźć odpowiedzialnego albo pożar wymknie się spod kontroli. Odpowiednio przygotowany pożar samochodu w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej będzie najlepszy. Stary, używany samochód za 2 - 3 tys zł to drobiazg. Gdyby ogień nie strawił wszystkich papierów to i tak resztki zostaną zniszczone w trakcie akcji gaśniczej. Dla absolutnej pewności "tych" dokumentów oczywiście w nim nie będzie. Spłoną gdzie indziej. Jaki efekt wiadomo - nie ma dokumentów - nie ma dowodów - nie ma przekrętów. Jedyne co za to grozi to ewentualny mandat policji za 300 zł, a jak będą litościwi to i za stówkę. Gdyby jednak ktoś był wyjątkowo złośliwy i skierował sprawę pożaru do sądu to okaże się, że to nie był samochód Rumcajsa a ten kto wiózł dokumenty - być może nawet sam przewodniczący VI części WZ -oczywiście nie mógł przewidzieć, że samochód się zapali. Zdarzył się wypadek losowy jakich wiele. A Rumcajs - pisz pan na Nowy Jiczin.

Jak zapewne zauważyłeś uważny Czytelniku, ta bajka nie ma zakończenia. Nie ma ponieważ jeszcze się nie zakończyła. A dopóki trwa to - jak to w bajkach - wszystko się może zdarzyć. Mam nadzieję jednak, że i ta zakończy się "i wszyscy żyli długo i szczęśliwie". No może prawie wszyscy.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 18:36, 21 Sty 2012
Gość

 


ale mega bajka!

Skoro z mocy prawa się przewłaszczają, to co do nich będzie miał MWF, założą wspólnotę i już po bajce o Rumcajsie i jego innych rozbójnikach.

Dajcie ludzie spokój, szkoda czasu marnować na takie bajki, czy nie lepiej pójść na spacer.
PostWysłany: Sob 19:02, 21 Sty 2012
jankazik

 
Dołączył: 21 Sty 2012
Posty: 185
Przeczytał: 0 tematówZ mocy prawa tylko spółdzielcze własnościowe. Lokatorskie - w najem.
Tylko, że to nic nie zmienia.


Ostatnio zmieniony przez jankazik dnia Sob 19:19, 21 Sty 2012, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
PostWysłany: Sob 19:56, 21 Sty 2012
Gość

 


jankazik napisał:
Z mocy prawa tylko spółdzielcze własnościowe. Lokatorskie - w najem.
Tylko, że to nic nie zmienia.


Jak to nie zmienia? nie rozumiem.
PostWysłany: Nie 23:57, 22 Sty 2012
Gość

 


za korytarz windę i dojście do posesji chyba już zapłaciłem? ile razy trzeba płacić? max 2 chyba? 1. spółdzielcze 2. własnościowe. co materialnego moga przejac nna stryjenskich, ile % udziałów? NIC.
PostWysłany: Pon 20:01, 23 Sty 2012
Gosc123
Gość

 


No trzeba przyznac niezle to sobie wymyślili, można było się spodziewać że będa chcieli tak czy inaczej unieważnić Walne
Bajka o Megaprzekręcie Rumcajsa
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin