Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Rada Osiedla » odp. na odmowę zarządu w spr. powołania czł. komisji
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
odp. na odmowę zarządu w spr. powołania czł. komisji
PostWysłany: Pią 11:58, 09 Mar 2012
Prascovia

 
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 347
Przeczytał: 0 tematówSpółdzielnia Mieszkaniowa „PAX”
Do Zarządu i Rady Nadzorczej
Al. St. Zjednoczonych 72 lok. 32
04-036 Warszawa

Odpowiedź R.O. w związku z odmową Zarządu, w kwestii powołania przedstawiciela ze strony SM „ PAX” do prac komisji p - poż utworzonej przez R.O. na Stryjeńskich 19, a przedstawioną za pośrednictwem Administratora w poniższym mailu:
 
----- Original Message -----
From: Administracja
To: 'Krystyna Kuźma'
Sent: Friday, February 24, 2012 10:56 AM
Subject: RE: RO- Sryjeńskich 19 - pismo

W odpowiedzi na poniższy wniosek dotyczący udziału przedstawiciela administracji ze strony SM „PAX” w zebraniu komisji ppoż. powołanej przez R.O. informuję, że zostałem upoważniony przez Zarząd do przekazania informacji o podtrzymaniu stanowiska przekazanego w piśmie do Rady Osiedla z dnia 6 lutego 2012 roku.
Aleksander Żylonis
MW Administrator Spółka z o.o.W odpowiedzi z 06 lutego, na którą zarząd powołuje się w powyższej odpowiedzi,  jest napisane, że Wnioski dotyczące komisyjnego sprawdzenia funkcjonowania 6 istniejących przeciwpożarowych wyłączników prądu i dołączenie do komisji kompetentnego członka administracji ze strony SM PAX, zarząd pozostawia bez biegu do czasu wykazania, ze R.O.  posiada uprawnienia PSP, w zakresie bezp. p-poż. W zakresie  bezpieczeństwa p-poż zarząd opiera się wyłącznie na ocenach i decyzjach odpowiednich komórek PSP.
 
W związku z powyższym R.O. przypomina, iż przesłała jako załączniki do pisma z dnia 21.02. br. odpowiednie certyfikaty wskazujące na pełne kompetencje  przewodniczącego Komisji  pana Marka Okraja do oceny stanu bezpieczeństwa p-poż osiedla, oraz kwestii  przeciwpożarowych wyłączników prądu p- poż.  Poza tym w ostatnim piśmie R.O. z dnia 21.02.2012 r. zostało napisane
„W kwestii powołania komisji do spraw p-poż, zawartej we wniosku nr 8 to Rada Osiedla nie uzurpuje sobie uprawnień PSP co do przeprowadzania czynności kontrolno-rozpoznawczych i na ich podstawie wydawania decyzji administracyjnych administratorowi budynku, poza tym takie działania kontrolne podjęła Komenda Straży Pożarnej w styczniu br., dlatego w związku z tym domagamy się protokołu z tej kontroli.
Natomiast Rada jako organ opiniotwórczy chce posiadać widzę co do aktualnego stanu urządzeń i instalacji funkcjonujących w naszym budynku, oraz które i w jakim zakresie mają być instalowane, a konkretnie chodzi o wyłączniki prądu, które spółdzielnia zamierza realizować za kwotę 200 tyś.
O ile sprawa dotyczy przeciwpożarowych wyłączników prądu to Rada Osiedla Stryjeńskich 19 przypomina Zarządowi SM PAX , że wyłączniki te zostały ustawowo wprowadzone do stosowania w kwietniu 2002 r przez rozporządzenie Ministra Infrastruktury  (Dz.U. z 2002 r. nr 75 poz.690) a nasz budynek w tym czasie był jeszcze budowany i dopiero w styczniu 2007 r został dopuszczony do eksploatacji. Te wyłączniki powinny być zamontowane od początku eksploatacji garażu, a nie wykonywane po latach z funduszu remontowego, poza tym trzeba je wykonać a nie wyremontować-naprawić.
Jeżeli chodzi o uprawnienia do przeprowadzania kontroli pożarowej , to w załączeniu członek komisji pan Marek Okraj przesyła dyplomy ukończenia szkół pożarniczych i stosowne  świadectwo uprawniające do wykonywania czynności kontrolno – rozpoznawczych w zakresie ochrony p-poż. Wobec powyższego prosimy o powołanie ze strony SM PAX swego przedstawiciela do udziału w pracach przedmiotowej komisji."

Ponownie apeluję do zarządu i administracji o uważne czytanie pism i odnoszenie się do meritum sprawy, dlatego proszę jeszcze raz przemyśleć swoje stanowisko w tej sprawie, gdyż R.O. wykazała się stosownymi certyfikatami, a więc spełniła warunek zarządu,  a poza tym celem komisji nie jest wydawanie decyzji administracyjnych.

A w kwestii wypowiedzi zarządu cyt "W zakresie  bezpieczeństwa p-poż zarząd opiera się wyłącznie na ocenach i decyzjach odpowiednich komórek PSP."prosimy więc o Protokół z działań kontrolnych Komendy Straży Pożarnej  na os. Stryjeńskich 19 ze stycznia br.
Tym bardziej wyniki przeprowadzonej kontroli przez PSP, Komisja R.O. zamierza przedyskutować z administracją os. Stryjeńskich w kontekście zapowiedzi w planie remontów na 2012 r. montażu wyłączników prądu p-poż na kwotę 200 tyś.
Poza tym w ostatniej rozmowie w siedzibie spółdzielni z prezesem Ślązakiem, obiecał on mi przy świadkach rozmowy, że udostępni R.O.( „nawet jutro”) opinię pana Wysokińskiego. W związku z tym czekamy na przekazanie jej do R.O, czyli do rąk przewodniczącej R.O. ( adres znany)za pośrednictwem dozorcy.

Krystyna Kuźma - Kabza
przewodnicząca RO
Zobacz profil autora
odp. na odmowę zarządu w spr. powołania czł. komisji
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Rada Osiedla
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin