Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » wolny TYBET
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
wolny TYBET
PostWysłany: Pią 13:23, 09 Mar 2007
Jotka
Gość

 


10 marca w wielu miejscach na świecie obchodzone będzie święto narodowe Tybetańczyków w rocznicę krwawo stłumionego powstania narodowego w Lhasie, 1959.

POLSKA: Warszawa
10 Marca (sobota)

* godz. 14:00
Demonstracja przed Ambasadą Chin, ul. Bonifraterska1


* godz. 17:00
Prezentacja multimedialna Ratuj Tybet
* godz. 18:00
Pudża w intencji uwolnienia z więzienia Tulku Tenzina Deleka. Po pudży wykład na temat działalności Tulku Tenzina.
Tibet House Acala, Al. Promistych 8, [link widoczny dla zalogowanych]

Pomóż: [link widoczny dla zalogowanych]

Podczas akcji będziemy zbierać podpisy pod międzynarodową petycją w sprawie Olimpiady. Osoby z innych miast zachęcamy do włączenia się tego dnia do akcji poprzez zbieranie podpisów wśród znajomych: olimpiada_petycja [pdf]

Ubiegły rok okazał się dla Tybetańczyków równie tragiczny jak lata wcześniejsze. Przede wszystkim zapisze się pod znakiem tragicznych wydarzeń na przełęczy Nangpa La, kiedy chińska straż graniczna otworzyła ogień do bezbronnych uchodźców, zginęły wtedy dwie osoby a kilkadziesiąt zostało aresztowanych i torturowanych w więzieniu. Chiny uroczyście otworzyły linię kolejową do Tybetu, która jak mówi sam Dalajlama, jest prawdziwym zagrożeniem dla tybetańskiej kultury i środowiska naturalnego. Jednocześnie rząd Chin kontynuował kampanię wymierzoną w osobę Dalajlamy, aresztował osoby odwołujące się do jego pokojowej filozofii i podejmujące działania na rzecz ochrony dzikiej przyrody.

Pomimo międzynarodowych apeli m.in. Parlamentu Europejskiego, nie widać żadnych efektów rozmów między przedstawicielami Pekinu i Dalajlamy. Jednak Tybetańczycy wciąż podejmują walkę o wolność.

CANADA: Victoria, Vancouver, Calgary, Toronto, Ottawa, FRANCE: Paris, Marseille, Strasbourg, Chartres, Toulouse, Clermond-Ferrand, Bergerac, Arras, GERMANY: Munich. INDIA, ITALY, POLAND: Warsaw, UNITED KINGDOM: London, UNITED STATES: New York City, San Francisco, Berkeley, Washington, DC, Denver, Chicago, Minnesota, Santa Fe, Houston… (www.March10.org )

Najbliższa okazja by działać – 10 marca. Sprawmy, by głos z Polski w sprawie Tybetu też był słyszany!onet.pl: Tybet się topi - 2007-03-05

Miliony Chińczyków mogą już niedługo zostać pozbawione wody pitnej z powodu topnienia lodowców tybetańskich. To nie jedyny skutek globalnego ocieplenia w Chinach. Wzrost temperatur może w drugiej połowie XXI w. obniżyć o ponad 1/3 plony ryżu, pszenicy i kukurydzy. Mimo to władze w Pekinie nie dbają o ograniczenie emisji gazów cieplarnianych.
Eksperci uważają topnienie lodowców za jeden z najpoważniejszych problemów wywołanych zmianami klimatycznymi w Chinach. Możliwe, że z tego powodu wyleją rzeki zasilane przez śniegi z wielkiego płaskowyżu tybetańskiego.
więcej: [link widoczny dla zalogowanych]
PostWysłany: Wto 14:47, 20 Mar 2007
klatek H
Gość

 


Ciekawe czy w Tybecie możemy liczyć na poparcie i demonstrację "Wolna klatka H"
PostWysłany: Wto 16:10, 20 Mar 2007
Gość

 


klatek H napisał:
Ciekawe czy w Tybecie możemy liczyć na poparcie i demonstrację "Wolna klatka H"


Buddyści w Tybecie modlą się za wolność umysłów wszystkich czujących istot na całym świecie.
Dalaj Lama mówił kiedyś, ze Polska jest mu bliska właśnie z powodu naszej walki o wolność i wyzwolenie z Komunizmu. To co oni tam do tej pory przeżywają w Tybecie to jest koszmar.
Widzę, ze również chyba buddyści zen ostro działają na naszym osiedlu. Wink
Akurat bardzo mi się podoba ten nick, który się pojawił a propos tworzenia wspólnoty wolnych i niezależnych mieszkańców.
Nie można jednak identyfikować buddyzmu tylko z walką o niepodległosć, bo w tej religii chodzi o wolność duchową, a to już o wiele trudniejsze niż zwykła społeczna niepodległość.
PostWysłany: Wto 23:16, 20 Mar 2007
wolna klatka H
Gość

 


w lokalu ochrony rozpoczęto zbieranie podpisów pod międzynarodową petycją dla tybetańczyków popierających naszą walkę o wolność dla klatki H.

oddzielna lista wyłożona została dla obywateli ChRL.

Sprawmy, by głos z Tybetu w sprawie klatki H też był słyszany
klatka H i mieszkańcy
PostWysłany: Śro 0:10, 21 Mar 2007
Gość

 


Witam

a może Sąsiad zbierając podpisy za wolnością dla klatki H przyłączyłby się do inicjatywy wolnościowej dla całego budynku?
akurat w klatce H nie ma komu roznieść ulotek...

jakby co to: [link widoczny dla zalogowanych]
zen (zbieżność z buddyzmem przypadkowa)
PostWysłany: Śro 0:12, 21 Mar 2007
Gość

 


Ej sąsiedzie z kl H, zostawmy Tybet w spokoju, bo za daleko zabrniemy i zrobi sie niesmacznie, a temat reżimu w tym kraju jest zbyt poważny by sobie tak żartować,
podobno poszukują na nowym forum mailowym kogoś z klatki H do wrzucania informacji o tworzeniu wspólnoty, wiec może by tak sąsiad..........?
wolny TYBET
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin