Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Przed Walnym
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Czw 9:29, 24 Lis 2011
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematówUchwała nr 6 walnego zgromadzenia zezwala zarządowi na sprzedaż działki w Pruszkowie.
[link widoczny dla zalogowanych]

Proszę się nie dać mamić zarządowi. Skoro długi mieszkańców są na prawie na stałym poziomie, a do tej pory były pokrywane ze sprzedażny nieruchomości to znaczy że zostały w dużej części pokryte. Poza tym Zarząd ma inne źródła finansowania typu reklamy, wynajem powierzchni użytkowych itp.
Nie wspomnę o odsetkach od środków zgromadzonych od mieszkańców np. fundusz remontowy, czy eksploatacyjny, które nie są wydawane na bieżąco tylko składane. w skali całej SM to nie sa małe pieniądze.
np. moje osiedle rzymowskiego-jadzwingów na funduszu remontowym mamy zgromadzone 278 725,42. [link widoczny dla zalogowanych]
Poza tym ta uchwała jest niezgodna z prawem - Opinia Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP na temat uchwały nr 4/2011
Jakoś nie słychać by rada nadzorcza z powodu trudnej sytuacji ograniczyła pobory Zarządowi czy wprowadzała oszczędności w samej spółdzielni.

Pod wnioskiem o zwołanie Walnego Zgromadzenia podpiło się ponad 500 osób.
Odnoszę wrażenie że zarząd sugerował że to sami dłużnicy.
Nie wiem czy zarząd przedstawił Państwu strukturę długów na Państwa osiedlu.
Na moim większość długu to kilka bardzo zadłużonych mieszkań dla których prowadzone są sprawy sądowe. Reszta to opóźnienia 2-3 miesięczne.
Taki bufor zarząd SM dawno powinien stworzyć ( i musiał stworzyć) ze środków jakie pozyskuje z innej działalności (wynajem, reklamy, sprzedaż nieruchomości, odsetki od zgromadzonych środków).

Takie opóźnienia są normalną sprawa przy takiej działalności. Nie jest to coś nowego co spadło na spółdzielnie teraz. tak się dzieje od lat i sprawny zarząd i rada nadzorcza powinny to przewidzieć już dawno temu.
A podwyżka o 1 PLN dal tych którzy notorycznie nie płacą jest nieistotna. Uderza ona tylko w płacących regularnie.


Ostatnio zmieniony przez Marek_ dnia Czw 9:49, 24 Lis 2011, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
sprzedaż działki w Pruszkowie
PostWysłany: Czw 13:48, 24 Lis 2011
Pruszków
Gość

 


Tak dla ścisłości Spółdzielnia nic w Pruszkowie nie sprzedaje. Działka będąca przedmiotem cytowanej Uchwały jest od sierpnia 2011 przedmiotem egzekucji komorniczej na rzecz M. Wójcickiego i w związku z tym nie jest już w mocy władz spółdzielni. M. Wójcicki podobno się nie zgodził na sprzedaż przez spółdzielnię i przekazanie pieniędzy. Ponadto przedmiotem egzekucji jest jeszcze jedna działka na naszym osiedlu. Pieniądze, które te nieruchomości przyniosą nie trafią już do Spółdzielni i nie poprawią specjalnie bieżącej sytuacji finansowej. My za to zostaniemy przez te operacje częściowo odcięci od świata terenem nie należącym do PAX i bez miejsc parkingowych na ok. 20 samochodów, które do tej pory znajdowały się w garażach na jednej z windykowanych działek. Zostaliśmy kompletnie ograbieni z terenu, granica działki z cytowanej Uchwały Walnego zabiera nawet część drogi pożarowej przed klatkami budynku Cegielniana 15. Zarząd pokroił całe osiedle według wyłącznie własnych interesów, zupełnie nie konsultując tych posunięć z nami. Kiedy padały jakieś pytania z naszej strony mówiono nam, że szykowana jest inwestycja - budowa budynku mieszkalnego. To jest kompletne zaprzeczenie idei działania Spółdzielni i trudno powiedzieć jaka misję Zarząd obecnie wykonuje, bo to co robi u nas nie ma większego związku z paragrafem 2 naszego Statutu. Zakup terenu osiedla został rozliczony w kosztach budowy naszych mieszkań.
I tak zostajemy bez terenu, ze spłatą kredytu na budowę naszych budynków, dodatkowo z wpisem M. Wójcickiego na wszystkie hipoteki i brakiem perspektyw na normalne życie.
Zarząd pokazał na co go stać i trudno nie odnieść wrażenia, że dostaliśmy po łapach za inicjatywę wydzielenia z PAX, która od kilku lat grzęźnie w sądzie.
Bywa i tak w naszej Spółdzielni.

Pozdrowienia.
PostWysłany: Czw 13:55, 24 Lis 2011
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematówNo to czas zmienić to na Walnym.
Serdecznie zapraszam do głosowania nad odwołaniem Rady Nadzorczej i zrobieniem porządku z Uchwałą 1zł/m2.

Tylko zmieniając rade nadzorczą możemy powstrzymać takie działania zarządu w przyszłości. A także przyspieszyć przewłaszczenia.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 14:10, 24 Lis 2011
Pruszków
Gość

 


Póki co wydzielić się możemy tylko przez podział Spółdzielni. Mamy pod budynkiem działki, które nie są własnością PAX (ciekawe jak to się budowało). W tym przypadku Zarząd podejmuje "intensywne działania", których efektów dotąd nie widać. Dużo lepiej wychodzi mu krojenie nieruchomości na sprzedaż. No ale to jest wygodna sytuacja, szybko się nie uwolnimy, a jeśli już to w samych skarpetkach.
Na Walnym oczywiście się zjawimy i poprzemy wszelkie zmiany. Szkoda tylko, że tego co się dzieje na naszym osiedlu nie da się już zatrzymać. Dzisiaj mamy zebranie z Zarządem i wybory Rady Osiedla oraz smutną okazję do rozmowy o naszej sytuacji, która nie ma dla nich żadnego znaczenia.
PostWysłany: Czw 15:17, 24 Lis 2011
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematówTutaj są gotowe wnioski z zapytaniem o zarobki. Wystarczy wypełnić i dostarczyć do spółdzielni. Koniecznie za pokwitowaniem.

Niestety nawet spółdzielca nie ma dostępu do danych Pax administrator.

To jest osobny podmiot gospodarczy.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 22:24, 24 Lis 2011
Gość

 


Szanowni Państwo - Mieszkańcy Osiedla Stryjeńskich,
Powyżej pojawiła się cenną inicjatywa i interesujące nowiny.
Wróćmy jednak na chwilę do jutrzejszego WZCz.
Wniosek o odwołanie RN i "Uchwały o 1 PLN" (Eksploatacja-zaliczka) jest zasadny ponieważ Uchwała jest niesprawiedliwa (obciąża osoby uczciwie płacące a nie karze nieuczciwych) i wadliwa (nie ma jasności jak pobrana kwota zostanie rozliczona).
Z drugiej strony, jeżeli latem groziła nam utrata płynności w sezonie grzewczym, to może dobrze, że RN podjęła działania wyprzedzające i nie ukrywała tej podwyżki wśród poszczególnych pozycji eksploatacji.
Tymczasem w sprawie odwołania RN i podwyżki o 1 PLN złożono 66 kart z podpisami, przy czym na 20 kartach wśród pierwszych 5 nazwisk znajdują się osoby o zaległościach powyżej 1000 PLN (razem jest 47 osób o zaległościach powyżej 1000 PLN na łączną kwotę 167 tys PLN).
O ile kwotę zaległości można uznać za mało istotną wobec ogółu zaległości to jednak należy docenić wkład osób zadłużonych powyżej 1000 PLN w akcję zbierania podpisów.
Jak więc głosować - tak abyśmy działając w dobrej wierze nie zostali wykorzystani przez różnych cwaniaków?
Z poważaniem,
Tomasz Sobieraj
PostWysłany: Pią 0:18, 25 Lis 2011
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematówJeśli jest to słuszna inicjatywa w obu punktach to po ci Pan to wypisuje?
Cwany to Pan nie jest, zbyt grubo to szyte.
Niby ci co nie płaca są przeciwko podwyżce której i tak nie chcą płacić ( bo wiadomo że zapłacą ci sumienni).

Ja bym się proszę Państwa zastanowił czemu nagle objawił się pan Tomasz i czemu mimo że zastrzega ze postulaty są słuszne, próbuje w taki sposób je zdyskredytować.

I proszę nie wyzywać ludzi od cwaniaków, ci domniemani dłużnicy to tylko 10 % podpisanych pod wnioskiem. Reszta to uczciwi ludzie którzy dość mają strzyżenia na każdym kroku.

Proszę napisać jaki Pan ma interes w dyskredytowaniu zasadnych według Pana wniosków na walne.
To taka wewnętrzna sprzeczność? Walczy w Panu dobre ze złem?
I proszę o wyjaśnienie jak to latem groziła nam utrata płynności w sezonie grzewczym?

Przypominam o czym Pan z pewnością wie że płacimy za ogrzewanie 3% ponad podwyżkę, z tytułu jakiś niedopłat.

A eksploatacja-zaliczka, nie zostanie nigdy zwrócona. Na wyborach do RO Rzymowskiego-Jadźwingów powiedział to pan Tarnowski, a na sali było około 80 osób.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 12:02, 25 Lis 2011
Gość

 


Anonymous napisał:
znajdują się osoby o zaległościach powyżej 1000 PLN


1000 zł to jest jednomiesięczny czynsz w większym mieszkaniu i pewnie 2-3 miesięczny w mniejszym. Takie opóźnienia, chociaż nie powinny się pojawiać w ogóle, nie powinny rozkładać finansów spółdzielni do tego stopnia, żeby groziło nam odcięcie mediów. No chyba żeby wszyscy mieli takie opóźnienia, ale to jest raptem kilka procent mieszkań.
PostWysłany: Pią 12:20, 25 Lis 2011
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematówCiekawe czy jak pan Tomasz Sobieraj był w radzie Nadzorczej tez były takie długi mieszkańców?
Jakie środki zaradcze wtedy powzięła Rada Nadzorcza oraz Zarząd.
Przecież taki dług nie powstał w tym momencie.


Ostatnio zmieniony przez Marek_ dnia Pią 12:27, 25 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 16:04, 25 Lis 2011
T.Sobieraj
Gość

 


Szanowni Państwo - Mieszkańcy Osiedla Stryjeńskich 19
Na wstępie przyznaję cwany nie jestem bo gdybym był to miałby "uzasadnione wątpliwości" co do rozliczenia budowy i eksploatacji. A jak bym był bardzo cwany to bym jeszcze krzyczał - łapaj złodzieja!
Oczywiście rozumiem zdenerwowanie osób uczciwie płacących bo to one (i moja rodzina także) ponoszą koszty cwaniactwa ale dylemat pozostaje ten sam - jak głosować?
Uchwała jest niesprawiedliwa (obciąża osoby uczciwie płacące a nie karze nieuczciwych) i wadliwa (nie ma jasności jak pobrana kwota zostanie rozliczona).
Z drugiej strony, jeżeli latem groziła nam utrata płynności w sezonie grzewczym to może dobrze, że RN podjęła działania wyprzedzające i nie ukrywała tej podwyżki wśród poszczególnych pozycji eksploatacji.
Chodzi więc o to abyśmy działając w dobrej wierze nie dali się podpuścić różnym cwaniakom

Zaś co do problemu zaległości i działania Spółdzielni w latach ubiegłych to polecam lekturę materiałów z ostatniego Walnego i wcześniejszych Zebrań Przedstawicieli. Można tam też znaleźć informację o zbyciu nieruchomości i restrukturyzacji zadłużenia. Niestety nie czas i nie miejsce aby opisywać to wszystko raz jeszcze.
Z poważaniem,
Tomasz Sobieraj
PostWysłany: Pią 16:43, 25 Lis 2011
Prascovia

 
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 347
Przeczytał: 0 tematówZapraszam wszystkich na WALNE!
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pią 17:23, 25 Lis 2011
Marek_

 
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 162
Przeczytał: 0 tematówA czas i miejsce przyklejania tego samego kilka razy?
To ma być argument w dyskusji?
A możne nauczył się Pan tego na pamięć i więcej ni be ni me nie kukuryku.Miał Pan przeprosić za cwaniaków, jakoś nie może to słowo przejść przez Pana usta.
Jeśli uchwała jest wadliwa, niesprawiedliwa, i niezgodna z prawem ( patrz opinia KZSM RP) to nad czym się zastanawiać?

Jeśli Pan łaskaw i ma dobre chęci proszę ze szczegółami opisać co Rada Nadzorcza i Zarząd zrobił dotychczas by uniknąć " niesprawiedliwej" i "wadliwej" uchwały.

To jest najlepszy czas i miejsce by się wykazać z własnej pracy w RN i RO.

I dalej oczekuje przeprosin za cwaniaków.
I do tego czasu jest Pan u mnie na skreślony w dyskusji.


Ostatnio zmieniony przez Marek_ dnia Pią 17:29, 25 Lis 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Przed Walnym
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin