Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Opłaty eksploatacyjne w świetle lustracji
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Opłaty eksploatacyjne w świetle lustracji
PostWysłany: Czw 16:03, 20 Paź 2011
Prascovia

 
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 347
Przeczytał: 0 tematówList po lustracyjny z 17.04.2008 r. zawiera 35 wniosków po lustracyjnych, z których w ostatnim lustratorzy wnioskują o podjęciu stosownych decyzji personalnych wobec członków zarządu. Niestety Rada Nadzorcza SM PAX nie zastosowała się do tego wymogu, wręcz przeciwnie, podjęła uchwalę nr.19/2008 r. odmawiającą przyjęcia i zatwierdzenia Protokołu Lustracji, oraz podważyła lustrację w piśmie do Związku Rewizyjnego z 20.06.2008 r. w związku z czym SM PAX nie zapłaciła za lustrację, co skutkowało wniesieniem sprawy sądowej przez Związek Rewizyjny o zapłatę za wykonaną lustrację, którą Związek Rewizyjny wygrał.

SM PAX niestety nie wypełnia wymogów po lustracyjnych i nadal łamie prawo w tym między innymi zasady rozliczania kosztów zasobami mieszkaniowymi (tzw.koszty GZM), oraz zasady wewnętrznych regulaminów określających sposoby rozliczania tych kosztów z użytkownikami lokali w zasobach SMPAX.

Cyt. z ostatniego Protokołu Lustracji z 2008 r.str.174
„Księgowanie operacji gospodarczych związanych z gospodarką zasobami przebiegają w sposób odmienny od założeń ZPK( zakładowy plan kont), zasad określonych w wewnętrznych regulaminach, są sprzeczne z treścią planów gospodarczo finansowych.”
Cyt. z w/w Protokołu Lustracji Str.174
„ Ominięcie zasad określonych w ZPK ( zakładowy plan kont) i wyniesienie z kosztów i przychodów spółdzielni istotnych wydatków i wpływów związanych z zarządzaniem nieruchomościami wspólnymi, stanowi naruszenie cytowanych wyżej ustaw, wpływa na nieuzasadnione zaniżenie wysokości rzeczywistych kosztów gospodarki zasobami i rzeczywistych wpływów od użytkowników lokali.”

[b]Lustratorzy ustalili, że wielokrotnie występowała nadwyżka przychodów w rozliczeniu mediów, której to nadwyżki nie rozliczano z użytkownikami mieszkań w roku następnym[/b] cyt. z w/w Protokołu Lustracji str.175:
„Nadwyżki przychodów nad sumą zaewidencjonowanych kosztów w poszczególnych budynkach nie są kompleksowo uwzględniane w rozliczeniach z członkami w następnym okresie obrachunkowym. Spółdzielnia traktuje niektóre z nich jako dochody własne i przenosi do pozostałych przychodów operacyjnych.”
Szczegółowe informacje na temat wykazanych rocznych nadwyżek z przychodów są omówione w Protokole Lustracji z 2008 r. w dziale dot. kosztów GZM.
Zobacz profil autora
Opłaty eksploatacyjne w świetle lustracji
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin