Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW (Zebranie Grupy Członkowskiej) Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW (Zebranie Grupy Członkowskiej)
PostWysłany: Czw 10:36, 01 Cze 2006
xyz
Gość

 


W budynku Stryjeńskich 19 jest około 550 mieszkań. Wczoraj odbyło się Zebranie Grupy Członkowskiej. Obecnych było około 30 osób. Daję to pod rozwagę Czytelnikom forum.
PostWysłany: Czw 13:20, 01 Cze 2006
Karol
Administrator Forum

 
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 81
Przeczytał: 4 tematyZapewne większość mieszkańców wychodzi z założenia, że z tych zebrań i tak nic nie wynika - ani budowa nie zakończy się czybciej, ani nie powstanie ostateczne rozliczenie, które zadowoliłoby wszystkich (to chyba wogóle nie możliwe), ani spółdzielnia nie zacznie się liczyć bardziej z opiniami mieszkańców. Ja chodziłem na poprzednie zebrania, ale tym razem machnąłem ręką.

Czy osoby, które były na Zebraniu mogłyby w skrócie napisać, co się działo?
Zobacz profil autora
obecnosc
PostWysłany: Czw 16:12, 01 Cze 2006
gosc1
Gość

 


zebrania są po to zeby wyrazac opinie osiedla w róznych sprawach nie tylko rozliczenia i zeby coś ugrać

jezeli czytajacy zna historie walki o nasze mieszkania to beezie wiedzial ze bez naszego zorganizowania pewnie bysmy byli w o wiele gorszej sytuacji...

tak naprawde oby wczorajsza obecnosc była odebrana przez PAX jako fakt pozytywny a nie pretekst do olania osiedla
PostWysłany: Czw 20:11, 01 Cze 2006
Gość

 


Baaaaaaaaaaardzo mnie cieszą te pustki na sali na wczorajszym zebraniu. Decydenci rozmawiają sobie już tylko z ze swoimi fanami, no może z wyjątkiem kilku osób - żeby nie urazić nikogo.
Teraz decydenci utracą możliwość kontrolowania sytuacji na osiedlu, ponieważ stracili kontakt ze "swoim" ludem, który działa już w różnych gronach a takze indywidualnie w sposób trudny do przewidzenia, albowiem nie dzieli się juz swoimi wątpliwościami na zebraniach ( oczywiście mam na myśli poważne sprawy a nie pierdoły)i coraz mniej spraw jest ujawnianych na forum, a przecież dzieje się sporo ciekawych rzeczy.
Na następnym zebraniu grupy, o ile do niego dojdzie, decydenci, mam taką nadzieję, będą mówić już tylko do ściany.
Acha, i jeszcze dodam, że podobno prawnik spóldzielni stwierdził na zebraniu, ze nie ma w spólzielni takiego organu jak rada osieda. Zastanawiam się w takim razie dlaczego wczoraj odbyły się wybory do nieistniejącego organu.
Ciekawe jak nazwie się nowo powołana grupa, niby to do reprezentowania naszych interesów, skoro nie może być radą osiedla.
Może klub sympatyków zarzadu, albo siedmiu wspaniałych, czy może grupa specjalnej troski.
kończąc - cieszę się, z wczorajszej, wymownej frekwencji.
Jest takie mądre podejście wschodnich mędrców, którzy uważają, ze czasami brak działania jest najlepszym działaniem.
PostWysłany: Czw 22:17, 01 Cze 2006
Gość

 


Też zwróciłem uwagę na ten szczegół o Radach Osiedla. Mecenas powołał się na art. 35 Prawa Spółdzielczego, który zacytuję:

Cytat:
Art. 35.
§ 1. Organami spółdzielni są:
1.walne zgromadzenie;
2.rada nadzorcza, zwana dalej "radą";
3.zarząd;
4.w spółdzielniach, w których walne zgromadzenie jest zastąpione przez zebranie przedstawicieli - zebrania grup członkowskich (art. 59).


Natomiast statut SM PAX w § 56 dodaje do wyżej wymienionych organów Rady Osiedli i Zebrania Grup Członkowskich. Przynajmniej tak jest w projekcie Statutu, w wersji z 2005, którą dostaliśmy do skrzynek pocztowych.

Co do radości czy wręcz satysfakcji przedmówcy z braku zainteresowania mieszkańców zebraniem, to nie podzielam tego stanu. Brak naturalnej krytyki zarządu na tym zebraniu mógł utwierdzić prezesów w przekonaniu, że na osiedlu nie ma problemów.

Z drugiej strony ta garstka ludzi, którzy jednak przyszli mogłaby przegłosować wnioski niewygodne dla większości (nieobecnych) sąsiadów.

Pozdrawiam wszystkich zwolenników demokracji.
PostWysłany: Pią 9:50, 02 Cze 2006
Gość

 


Podobno na zebraniu nie były zgłaszane żadne wnioski, a tak naprawdę to one nic nie zanaczą, bo żadne uchwały grupy członkowskiej nie są wiążące, ponieważ dopiero głosowanie tych wniosków na Z.P ma jakieś znaczenie a tam to już odpowiednie osoby, odpowiednio głosują.
Wniosek w sprawie monitoringu nie był na przykład głosowany wogóle na zebraniu przedstawicieli, a jednak monitoring został wprowadzony, więc i tak robią co chcą. Poza tym nawet głosowanie na Z.P. w takiej sprawie nie jest wystarczające, bo potrzebna jest umowa między członkiem a spólz.
Cała rzecz polega na tym, ze grupy członkowskie nie mają żadnej mocy decyzyjnej, mogą zgłaszać tylko wnioski, które inni przegłosowują na Z.P.
Grupy członkowskie również wybierają sobie ludzi do nie istniejącego organu jakim jest rada osiedla i wybierają też kilku przedstawicieli na Z.P. którzy potem w naszym imieniu robią co chcą.
Na zebraniu grupy członkowskiej można się także dowiedzieć od zarzadu i r.n. różnych ciekawych nowinek, np. że modernizacją jest to co sobie spóldzielnia sama ustali a nie to co reguluje prawo..., i takie inne kwiatki. Takie wypowiedzi zarzadu nadają się jako ciekawostki w teleexpresie, dlatego myślę, ze poważni ludzie, kiedy słyszą takie rzeczy poprostu z szacunku do własnej osoby na następne takie spotkanie już nie przyjdą, bo nawet dyskusja na ten temat już nie ma sensu.
Wobec powyższego o demokracji w spólzielni nie może byc mowy, poniewaz jest ona możliwa tylko na Walnym, które akurat ustawowo jest nam zagwarantowane, ale niestety zastąpione zostało przez jakies zebranie przedstawicieli, niszcząc w ten sposób zasady demokracji bezpośredniej wśród wszystkich członków tej spólzielni. Praktycznie jesteśmy pozbawieni prawa głosu i decydowania w swoich sprawach.
Ja myślę, ze w ogółe najsensowniejsze jest tylko zebranie wspólnoty mieszkanców i ich decydujący głos, ale niestety funkcjonujemy w jakiś archaicznych strukturach spólzielczych rodem z komuny.
Widział ktoś zeby w normalnej korporacji udziałowiec nie miał prawa głosu? To jest tylko możliwe w spólzielniach mieszkaniowych.
Teraz oczywiście na najbliższym zebraniu przedstawicieli zostanie przegłosowany nowy statut, który utrwali tą patologię na następne lata.
Jest w tym statucie nawet powiedziane, że nie- przedstawiciel na Z.P. nie moze nawet zabrac głosu. Prof. Pietrzykowski- znawca prawa spóldzielczego uważa, że z ustawy wynika, iz nie- przedstawiciel nie ma prawa w głosowaniu, natomist ma prawo zabrać głos w dyskusji.
Nawet tego chciał nas pozbawić obecny zarzad i r.n. Tak się boi demokracji, że na kazdym kroku ją ukręci.
Dlatego jedyną formą dochodzenia swoich praw tam gdzie ktoś uważa, ze nastąpiło naruszenie jego praw materialnych jest sąd.
Jedynie sądownie możemy wygrać sprawę nie chcianego monitoringu.
PostWysłany: Pią 9:12, 16 Cze 2006
miki
Gość

 


Dołoże swoja skromna opinie , że spóldzielnia i tak zrobi wszystko po swojemu. Mieszkańcy i ich opinia jest najmniej ważna. Wysmiewane przez nas i krytykowane budki, postawiono w dużej ilośc na naszym pieknym podwórku- kwiatki wsadzono w jakiś koszmarne asfaltowe rabatki. Pani od zieleni ( z firmy zewn.) - wydała dyspozycje pracownikom sadzącym krzaczki - "tak tam jakos wymieszajcie ... "
Ciekawe za czyje pieniadze beda kupowane folie do przykrycia tych niby"szybów wentylacyjnych" na zimę - bo juz tej zimy śnieg padał do garażu.. Trzeba byc slepcem ,żeby nie widziec jak sa wykończone te nowe.
Tak sobie myslę ,że nasi decydenci powini zobaczyc inne podwórka - na Kabatach gdzie mniej zapłacono za 1m 2 mieszaknia-tam sa pięknie pomyslane i wykończone porządnie podwórka - u nas dramatyczna prowizorka i naprawianie byle by było - spójrzcie jak poprawiono wejście do klatki J - wymienioni jeden kafel.
No i co da chodzenie na zebrania ? Przecież jak się dzwoni do spóldzielni to nonszalancja z jaką się do nas mieszkańców odnosza jest gorsza od tych czasów komunistycznych - kiedy człowiek nie miał nic do powiedzenia.
Jaką sprawę załatwiono zgodnie z naszym życzeniem ?
Prosze choćby o jeden przykład.
PostWysłany: Wto 12:32, 24 Paź 2006
k.k.
Gość

 


Proszę Panstwa

Czy nie było by dobrze zwołać Zebranie Grupy Członkowskiej?

Tam podjęlibyśmy uchwałę, która określiłaby przy użyciu jakich systemów mamy wchodzić na nasze osiedle.
Jest poza tym jeszcze wiele innych ważnych spraw, które powinniśmy omówić i podjąć w tych sprawach uchwały.
Jeżeli mieszkancy będą tylko biernie się wszystkiemu przyglądać i tylko krytykować , to do niczego nas to nie doprowadzi. Trzeba się spotkać i podjąć uchwały, bo zarzad i RO mają obowiązek je realizować.
Tylko w ten sposób możemy zmusić organy sp-ni do działania zgodnie z naszą wolą, przynajmniej w zakresie spraw dotyczących naszego osiedla.
PostWysłany: Wto 13:44, 24 Paź 2006
Gość

 


Cytat:
Jaką sprawę załatwiono zgodnie z naszym życzeniem ?
Prosze choćby o jeden przykład.


Jeżeli chodzi o zrobienie czegoś to się nie zgadzam - bo coś tam sie dzieje i w sumie od 4 lat to o wiele rzeczy prosiliśmy które się pojawiały (chociażby to że II etap zamieszkał)... ale jakość tych prac pozostawia wiele do życzenia..
PostWysłany: Wto 19:49, 24 Paź 2006
bbs
Gość

 


Kto powinien zwołać ??
PostWysłany: Śro 9:41, 25 Paź 2006
gość
Gość

 


zgodnie ze statutem moze zwołać RO - ma mieć wkrótce spotkanie moze zrobią niespodziankę...
PostWysłany: Śro 14:15, 25 Paź 2006
k.k.
Gość

 


k.k. napisał:
Proszę Panstwa

Czy nie było by dobrze zwołać Zebranie Grupy Członkowskiej?

Tam podjęlibyśmy uchwałę, która określiłaby przy użyciu jakich systemów mamy wchodzić na nasze osiedle.
Jest poza tym jeszcze wiele innych ważnych spraw, które powinniśmy omówić i podjąć w tych sprawach uchwały.
Jeżeli mieszkancy będą tylko biernie się wszystkiemu przyglądać i tylko krytykować , to do niczego nas to nie doprowadzi.
Trzeba się spotkać i podjąć uchwały, bo zarzad i RO mają obowiązek je realizować.
Tylko w ten sposób możemy zmusić organy sp-ni do działania zgodnie z naszą wolą, przynajmniej w zakresie spraw dotyczących naszego osiedla.


Ponawiam powyższy wniosek o zwołanie Zebrania Grupy Członkowskiej, co Państwo na to?
PostWysłany: Śro 14:35, 25 Paź 2006
gosc
Gość

 


Cytat:
Ponawiam powyższy wniosek o zwołanie Zebrania Grupy Członkowskiej, co Państwo na to?


a jak to sie robi?
PostWysłany: Śro 14:56, 25 Paź 2006
Gość

 


gosc napisał:
Cytat:
Ponawiam powyższy wniosek o zwołanie Zebrania Grupy Członkowskiej, co Państwo na to?


a jak to sie robi?


Zebranie Grupy członkowskiej Zarząd zobowiazany jest zwołać na żądanie Rady Nadzorczej, Rady Osiedla lub 1/10 członków Grupy Członkowskiej - czyli naszego osiedla
PostWysłany: Śro 16:05, 25 Paź 2006
Gość

 


Cytat:
zgodnie ze statutem moze zwołać RO - ma mieć wkrótce spotkanie moze zrobią niespodziankę...


to moze poczekać na to spotkanie i wtedy sie cos wyjasni?
INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW (Zebranie Grupy Członkowskiej)
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 2  
Idź do strony 1, 2  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin