Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Czw 22:44, 07 Maj 2015    Temat postu:

D O K Ł A D N I E !!!!!
Gość
PostWysłany: Czw 21:48, 07 Maj 2015    Temat postu:

Anonymous napisał:
Walne zwołane w trybie podziału na grupy jest nieważne. W związku z wyrokiem TK o nieistnieniu tzw członków oczekujących Rada Nadzorcza zgodnie ze Statutem Spółdzielni powinna dokonać nowego podziału w SM Pax. Ale Rada Nadzorcza nie istnieje, wobec tego nie ma podziału zgodnego z prawem. Tzw zarząd jak zawsze bije pianę i robi smród udając, że wszystko jest w porządku. Ale nie jest. Jedynym rozwiązaniem byłoby zwołanie Walnego w jednej części. I wtedy, gdyby zrobił to tzw zarząd to pewnie nikt by nie protestował. Byłoby to proste, skuteczne i tanie rozwiązanie.

Dlatego w tej sytuacji nie ma co nawet przychodzić. Quorum 20% i tak nie będzie. Szkoda tracić czas na udawanie.
Gość
PostWysłany: Czw 20:25, 07 Maj 2015    Temat postu:

Anonymous napisał:
Dobre pytanie, ale jakiej informacji oczekujesz ku oświeceniu ? Tak na szybko to liczyli, że sąd machnie wpis z automatu. Świadczy o tym ich argumentacja w zażaleniu na postanowienie o odrzuceniu, że "sąd nie bada zawartości merytorycznej wniosku". A tu zrobił psikusa i odrzucił wniosek.


Czyli należy rozumieć, że zarząd złożył wniosek do KRS a on go odrzucił?
To by tłumaczyło czemu rozpisali majowo - czerwcowe wybory do RN

Nasza grupa ma już 18 maja więc warto przyjść, tylko na kogo głosować?
Gość
PostWysłany: Czw 19:03, 07 Maj 2015    Temat postu:

Po prostu łżą jak psy i tracą kontrolę.
Gość
PostWysłany: Czw 19:01, 07 Maj 2015    Temat postu:

Dobre pytanie, ale jakiej informacji oczekujesz ku oświeceniu ? Tak na szybko to liczyli, że sąd machnie wpis z automatu. Świadczy o tym ich argumentacja w zażaleniu na postanowienie o odrzuceniu, że "sąd nie bada zawartości merytorycznej wniosku". A tu zrobił psikusa i odrzucił wniosek.
Gość
PostWysłany: Czw 18:37, 07 Maj 2015    Temat postu:

Niech mnie ktoś oświeci.
Skoro zarząd złożył wniosek do KRS o wpisanie nowej RN - wybranej bez kworum na grudniowym WZ, to czemu spółdizelnia na czerwcowe WZ rozpisała wybory do RN?
Gość
PostWysłany: Czw 17:49, 07 Maj 2015    Temat postu:

mieszkaniec napisał:
nie wszyscy tu mieszkający to wynajmujący od właścicieli. Właściciele też tu mieszkają i są chętni do założenia wspólnoty aby przejąć odpowiedzialność za swoje, za swoje mieszkania i swój dom z możliwością decydowania .


ale to jest mniejszość. Byłam kiedyś na takim spotkaniu w sprawie zakładania wspólnoty i większość była nastawiona sceptycznie. To jest za duże osiedle i może o to chodzi. To zawsze będzie wypożyczalnia a nie wspólnota zamieszkałych właścicieli, którym by się chciało angażować w dobro osiedla, z tym, ze "dobro" dla każdego co innego znaczy.
mieszkaniec
PostWysłany: Czw 17:05, 07 Maj 2015    Temat postu:

nie wszyscy tu mieszkający to wynajmujący od właścicieli. Właściciele też tu mieszkają i są chętni do założenia wspólnoty aby przejąć odpowiedzialność za swoje, za swoje mieszkania i swój dom z możliwością decydowania .
Gość
PostWysłany: Czw 16:31, 07 Maj 2015    Temat postu:

Niepotrzebnie się trudzicie, nikogo to ie obchodzi a na Stryjeńskich większość i tak nie chce zakładać wspólnoty, nawet jakby się przewłaszczyli.
Kogo miałoby zresztą interesować jej powstanie, tych wszystkich wynajmujących, przecież oni nie mają żadnych uprawnień do decydowania, a właściciele tych mieszkań? a co ich obchodzi i tak czynsz płacą wynajmujący i wynajmujący mieszkają w na tak a nie inaczej zarządzanym osiedlu. Wymagań nie mają, to i właścicieli to nie rusza i tak swoje wezmą za lokal.
Gość
PostWysłany: Śro 22:24, 06 Maj 2015    Temat postu:

Trzeba sięgnąć do sprawozdania z WZ (albo ZP) ew. do KRS
Gość
PostWysłany: Śro 21:58, 06 Maj 2015    Temat postu: Jan Labu członek RN SM PAX wpisany przez Zarząd w 2011

Kto wybrał Jana Labuta do Rady w 2011 roku,czy było to 30.06.2011r. czy może później Zarząd to zrobił bezprawnie?Może ktoś wie....
A to info o aresztowaniu,mafia?
pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=kraj&idNewsComp=&filename=&idnews=207502&data=&status=biezace&_CheckSum=1533510542
Gość
PostWysłany: Wto 13:16, 05 Maj 2015    Temat postu:

Pani Łętowska będąc świadomą i wyedukowaną osobą, mogła przecież wcześniej uświadamiać nieświadomych posłów legislatorów, o koniecznych zmianach w przepisach.
Gość
PostWysłany: Wto 12:23, 05 Maj 2015    Temat postu:

Oto mechanizm rugowania nas z naszych mieszkań; boję się że nie zdążymy utworzyć wspólnoty.....
Ewa Łętowska ostrzega :
Wyprowadzanie majątku umożliwialy dęte uchwaly rady nadzorczej, dające zarządowi wolną rękę w nabywaniu i wyzbywaniu się majątku oraz ustanawianiu obciążeń - hipoteki.
Zainteresowany rugami skupuje długi spóldzielni. Zarząd następnie te dlugi uznaje (bez jakiegokolwiek sporu czy szukania innych rozwiązań, np spłacenie renegocjacyjne bankowi w naszym przypadku),
poddaje się egzekucji poprzez akt notarialny (bez sądu)
i iednocześnie zgadza się na zabezpieczenie tych dlugów hipotekami.
Windykator zainteresowany rugami tworzy sobie w ten spos6b portfel, skupując roszczenia wobec sp6ldzielni. I czeka wpisując hipotekę
Iub egzekucję w księdze wieczystej oczywiście bez zgody mieszkarlc6w
(choć prawo tego wymaga).

I teraz dochodzimy do mechanizmu umożliwiającego przerzucenie dlugów
spóldzielni na spóldzielców. Jest to operacja sprzeczna z podstawową zasadą prawa spóldzielczego - że SPÓŁDZIELCA za dlugi spóldzielni nie odpowiada. Co gorsza, poprzez wpis zagrożone są prawa spóldzielców mających nieprzeksztalcone we wlasność prawo do lokalu, aż do utraty mieszkania wlącznie!!!!!!! czy to rozumiecie??????

Znów zatem mechanizm: gdy na udziale spóldzielni ciąży hipoteka, wówczas w momencie przeksztalcenia we wlasność spóldzielca także zostanie tym wpisem obciążony. Jego spóldzielcze prawo do lokalu, którego zlicytować za dlugi spóldzielni nie można, staje się prawem otwartym na taką licytację.
Powstająca tu hipoteka łączna dziala jak odpowiedzialność solidarna. Wlaściciel mieszkania odpowiada nim zatem za cały wpisany dlug spóldzielni, I od wyboru wierzyciela zależy, od kt6órego z wierzycieli objętych lączną hipoteką będzie żądał zaplaty - niech się potem sądzą między sobą o zwrot swych części), I podkreślam: tu nie chodzi o dlugi zabezpieczone hipoteką, wzięte z kredytu na dane mieszkanie. To dlug powstaly z wyprowadzenia pieniędzy i majątku spóldzielni w wyniku naruszającej prawo dzialalności zarządu!
Jeszcze gorzej, w 2014 r. uksztaltowala się w orzecznictwie Sądu Najwyższego interpretacja, że także przy przeksztalceniu wlasności z mocy prawa (np, na skutek zakończenia upadlości spóldzielni), taki świeżo upieczony wlaściciel mieszkania ląduje z hipoteką łączną z tytulu dlugu spóldzielni.
Prawnikom do glowy nie przychodzi, że
przepisy o hipotece łącznej mogą być
wykorzystane do zabezpieczenia ukartowanych
zobowiązań i obejścia zasady ochrony
mieszkania i spółdzielczego prawa do lokalu.

To oznacza, że opisany proceder przerzucania skutków przestępstwa na
spóldzielców przyniósl skutki: takiego wpisu z mocy prawa nie można zaskarżyć ani oprotestować. Brak jest bowiem jakichkolwiek instrumentów odwó6cenia zaistnialej sytuacji.
Tak więc, zainwestowawszy w portfel dlugów spóldzielni wraz ze zgodq na ich zabezpieczenie, rugujący osacza poszczególne osiedla spóldzielni i czeka na moment, gdy będzie mógl wszcząć egzekucję już nie z malo atrakcyjnego udzialu spóldzielni w użytkowaniu wieczystym, ale z latwo poddających się egzekucji poszczeg6lnych mieszkań przeksztalconych we wlasnść.
W tej chwili centrum Warszawy jest (w różnych spóldzielniach) obiektem
takiego osaczania.
Za kilka lat będzie widać tego skutki.
Przeksztalcający się nie sprawdzają, czy spóldzielnia nie ma hipotecznie zabezpieczanych dlugów.
Prawnikom do glowy nie przychodzi, że przepisy o hipotece lącznej mogą być wykorzystane do zabezpieczenia dętych zobowiązań i obejścia zasady ochrony mieszkania i spóldzielczego prawa do lokalu.
A mnie nie przyszlo do glowy, jak latwo jest legalizować skutki przestępczej grabieży spóldzielni
mieszkaniowych, Więc ostrzegam. Póki czas.

Ewa Łętowska
Gość
PostWysłany: Śro 13:53, 29 Kwi 2015    Temat postu:

patrząc na wielkość kworum z poprzednich Walnych , które nie przekracza 150 osób łącznie z grupą VI której ma nie być po wyroku TK,
zarząd musiałby zjechać z ilością wszystkich członków do 750;
dopiero ta ilość członków gwarantowałaby, że zarządowi uda się zebrać ważne 20% kworum - jest to n i e r e a l n e;
Gość
PostWysłany: Śro 13:06, 29 Kwi 2015    Temat postu:

Gość napisał:
Na dzisiaj w KRS figuruje "stara" 7-osobowa RN.


Zarząd trzyma się tego jak pijany płota ale 7 osób nie stanowi Rady Nadzorczej.

§ 68 ust 4 Statutu SM Pax stanowi, że:

"Rada Nadzorcza składa się z 12 członków. W okresie pomiędzy kolejnymi Walnymi Zgromadzeniami Rada Nadzorcza może skutecznie funkcjonować w składzie zmniejszonym do 9 osób. W każdej sytuacji quorum stanowi 7 osób".

Zapis ten jest jasny, prosty i ... nie dla wszystkich zrozumiały. Zarząd opiera się na cyfrze 7 i próbuje udowadniać, że te 7 osób to jest istniejąca Rada Nadzorcza - bo tak jest napisane. Otóż wiele osób daje się nabrać na ten chamski trik. Wszystkie trzy zdania należy czytać łącznie. 7osób stanowi oczywiście quorum ale pod warunkiem, że w Radzie Nadzorczej jest od 9 do 12 osób.

Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
phpBB Style by Vjacheslav Trushkin