Autor Wiadomość
Zigi
PostWysłany: Śro 15:55, 07 Mar 2012    Temat postu:

najszybciej, zamiast zaglebiac sie w zawilosci prawne, wziac maly srubokret lub nóż, i delikatnie odkrecic zaworek sluzacu do odpowietrzenia grzejnika. znajduje sie on po przeciwnej stronie grzejnika w odniesisieniu do regulatora temperatury. Takie biale okragle cos ze srubką w srodku. Na krawedzi tego bialego czegos znajduje sie maly otworek, trzeba ustawic go do dolu i podstawic jakies naczynie. po czym odkrecic delikatnie srubke. jesli grzejnik jest zapowietrzony, powinno byc slyuchac ulatniajace sie powietrze. Gdy zacznie leciec woda, srubke nalezy zakrecic. I to cala operacja.
gość z klatki B
PostWysłany: Pon 19:57, 05 Mar 2012    Temat postu:

Anonymous napisał:
A w czyjej jest?

Kto zajmuje się konserwacją CO?



Moim zdaniem grzejniki wewnątrz lokalu należą do części wspólnych, gdyż z definicji stanowią elementy centralnego ogrzewania>

Podobną wykładnię stosuje Sąd Najwyższy:

Uchwała Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 28 sierpnia 1997 r. III CZP 36/97

"(...) Podstawowe zagadnienie, jakie powstaje w takim stanie prawnym, to określenie, jakie elementy nieruchomości objęte są współwłasnością właścicieli wyodrębnionych lokali, czyli tzw. współwłasnością przymusową. Ustawa o własności lokali w sposób wyraźny reguluje to zagadnienie jedynie w odniesieniu do gruntu. Z art. 3 ust. 1 w zw. z art. 5 cyt. ustawy wynika, że współwłasnością przymusową objęty jest grunt niezbędny do korzystania z budynku. Co do pozostałych elementów art. 3 ust. 1 cyt. ustawy określa je jako „wszelkie części budynku i inne urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali lub dotychczasowego właściciela nieruchomości ze względu na należące do niego nie wyodrębnione lokale”. W budynku wielomieszkaniowym, a o taki chodzi w rozpoznawanej sprawie, tzw. współwłasnością przymusową objęte będą zatem z całą pewnością takie jego części, jak klatki schodowe czy windy. Powszechnie przyjmuje się także, że współwłasnością objęte są ściany zewnętrzne, dachy oraz fundamenty. Nasuwa się natomiast pytanie, czy współwłasnością tą objęte są urządzenia służące do ogrzewania poszczególnych lokali oraz całego budynku, jeżeli budynek wyposażony jest w jednolity system ogrzewania.

Na pytanie to należy odpowiedzieć twierdząco. Instalacja grzewcza (w konkretnym stanie faktycznym instalacja c.o.) jest urządzeniem nie służącym wyłącznie do użytku właścicieli lokali. Z urządzeń takich korzystają wszyscy właściciele lokali zarówno w ten sposób, że ciepło doprowadzane jest do przedmiotu ich własności, jak i w ten sposób, że ogrzewane są wspólne części budynku. Składnikiem tzw. współwłasności przymusowej są zarówno elementy instalacji znajdujące się poza poszczególnymi lokalami, jak i elementy znajdujące się w wydzielonych lokalach. (...)"
Gość
PostWysłany: Pon 15:16, 05 Mar 2012    Temat postu:

A w czyjej jest?

Kto zajmuje się konserwacją CO?
Gość
PostWysłany: Pon 12:48, 05 Mar 2012    Temat postu: Re: Pytanko Ktoś mi podpowie z kim mam się kontaktować??

Anonymous napisał:
W sprawie nie aktywnego kaloryfera ??
Pisałam do naszego administratora, ale ten Pan mi nie odpisuje.
Bo rozumiem, że naprawa kaloryfera (może jest zapowietrzony) leży w kompetencjach spółdzielni, prawda??

Proszę o jakieś informację...
Przepraszam, może w nieodpowiednim miejscu umieściłam ten post.

Z poważaniem
Katarzynafbn3sk


To może spróbować zadzwonić do niego, ale moim zdaniem zapowietrzony kaloryfer nie jest w gestii administracji.
Gość
PostWysłany: Nie 22:28, 04 Mar 2012    Temat postu: Pytanko Ktoś mi podpowie z kim mam się kontaktować??

W sprawie nie aktywnego kaloryfera ??
Pisałam do naszego administratora, ale ten Pan mi nie odpisuje.
Bo rozumiem, że naprawa kaloryfera (może jest zapowietrzony) leży w kompetencjach spółdzielni, prawda??

Proszę o jakieś informację...
Przepraszam, może w nieodpowiednim miejscu umieściłam ten post.

Z poważaniem
Katarzynafbn3sk

Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
phpBB Style by Vjacheslav Trushkin