Autor Wiadomość
Gość
PostWysłany: Pią 17:14, 20 Sty 2012    Temat postu:

wck napisał:
Skoro to walne jest niewazne to poprzednie rowniez, zatem rada nadzorcza nie zostala wybrana na poprzednim walnym wiec nie moze podejmowac zadnych uchwal, a dotychczas podjete sa niezgodne z prawem, zatem społdzielnia nie ma rady nadzorczej?


Jednak przy takim podejściu, że zarząd, a przede wszystkim obecna rada nadzorcza świadomie manipulują wynikami walnego, raz przy tych samych kryteriach uznając walne, a drugim razem nie uznając , moim zdaniem jest świadomym działaniem na naszą szkodę, świadomą manipulacją w celu osiągnięcia korzyści w postaci utrzymania się na stanowisku itd...
Fakt odsyłania nas do sądu, przy jednoczesnej świadomości łamania prawa. to jest działanie z premedytacją.
Trzeba to w każdym razie przekazać prokuraturze, już nawet w tej sprawie ktoś dziś rozmawiał.
Gość
PostWysłany: Pią 16:58, 20 Sty 2012    Temat postu:

Skoro to walne jest niewazne to poprzednie rowniez, zatem rada nadzorcza nie zostala wybrana na poprzednim walnym wiec nie moze podejmowac zadnych uchwal, a dotychczas podjete sa niezgodne z prawem, zatem społdzielnia nie ma rady nadzorczej?
Gość
PostWysłany: Pią 9:44, 20 Sty 2012    Temat postu:

Brawo panie Marku!!!
Marek_
PostWysłany: Pią 0:16, 20 Sty 2012    Temat postu:

Cóż za rzeczowa uwaga pana Sobieraja.
A jak tam wyjaśnienia SM w sprawie Pax Administrator Sp. z o.o.
O tym jakoś Pan milczy.

A w temacie proszę zajrzeć tu:http://www.sn.pl/orzecznictwo/uzasadnienia/ic/III-CZP-0111_10.pdf
tekst jest dość długi ale po wyszukaniu słowa kworum znajdziemy coś takiego:
Cytat:
W tej sytuacji, nie kwestionując krytycznych ocen, zwłaszcza wyrażanych w piśmiennictwie, w odniesieniu do przyjętego w 2007 r. przez ustawodawcę modelu funkcjonowania walnego zgromadzenia podzielonego na części, Sąd Najwyższy rozstrzygnął zagadnienie prawne przyjmując taką wykładnię art. 8^3 ust.
9 zdanie pierwsze u.s.m., której wynik pozwala zapewnić - do czasu nowelizacji - funkcjonowanie obu określonych w tym przepisie przesłanek uznania uchwały za podjętą przez walne zgromadzenie podzielone na części, a więc zarówno poddanie uchwały pod głosowanie wszystkich części walnego zgromadzenia, jak i opowiedzenie się za uchwałą, wymaganej w ustawie lub statucie, większości ogólnej liczby członków uczestniczących w walnym zgromadzeniu (a w niektórych sprawach określonych w ustawie - także spełnienie dalszego wymagania w postaci kworum wszystkich części walnego zgromadzenia - art. 8^3 ust. 9 u.s.m.).
Możliwość właściwej interpretacji stworzyły reguły wykładni funkcjonalnej i systemowej, których zastosowanie pozwoliło na przyjęcie, że przesłanka uznania uchwały za podjętą, a polegającą na poddaniu jej projektu pod głosowanie wszystkich części walnego zgromadzenia (art. 8^3 ust. 9 u.s.m.), jest spełniona także wówczas, jeżeli jej projekt objęty został porządkiem obrad walnego zgromadzenia. Innymi słowy, jeśli sprawa podjęcia uchwały została zamieszczona w porządku obrad walnego zgromadzenia, członkom wszystkich części walnego zgromadzenia przedstawiono projekt uchwały, a następnie z własnego wyboru zdecydowali oni, że nie będą nad projektem danej uchwały głosowali, to uzasadniony jest pogląd, iż uchwała została poddana pod głosowanie wszystkich części walnego zgromadzenia. O tym zaś, czy uchwałę można uważać za podjętą ostatecznie powinna oczywiście zdecydować liczba głosów „za" uchwałą, która w myśl art. 8^3 ust. 9 zd. pierwsze u.s.m. powinna być oddana przez większość z ogólnej liczby członków uczestniczących w walnym zgromadzeniu.
Z tych przyczyn Sąd Najwyższy podjął uchwałę, jak na wstępie.

Gość
PostWysłany: Pią 0:15, 20 Sty 2012    Temat postu:

T.Sobieraj napisał:
Uwaga "techniczna" do Administratora Forum lub jego uczestników:
Jest jakiś problem z zegarem wpisów - ostatni wpis "mieszkaniec30" ma i czas wysłania i datę Pią 0:15, 20 Sty 2012. Tymczasem jest ok. 23:30 19.01.2012 r. Może to problem z moim komputerem ale jego zegar pokazuje 23:33. Zobaczymy z jaką datą wejdzie mój wpis. I w związku z tym pytanie do Administratora Forum - czy czas dla forum ustawia się samemu?
Z góry dziękuję za pomoc.
Tomasz Sobieraj


Czas na forum "od zawsze" jest przesunięty o 1 godzinę do przodu. Można się przyzwyczaić Wink
T.Sobieraj
PostWysłany: Czw 23:33, 19 Sty 2012    Temat postu:

Uwaga "techniczna" do Administratora Forum lub jego uczestników:
Jest jakiś problem z zegarem wpisów - ostatni wpis "mieszkaniec30" ma i czas wysłania i datę Pią 0:15, 20 Sty 2012. Tymczasem jest ok. 23:30 19.01.2012 r. Może to problem z moim komputerem ale jego zegar pokazuje 23:33. Zobaczymy z jaką datą wejdzie mój wpis. I w związku z tym pytanie do Administratora Forum - czy czas dla forum ustawia się samemu?
Z góry dziękuję za pomoc.
Tomasz Sobieraj
Gość
PostWysłany: Czw 23:32, 19 Sty 2012    Temat postu:

powinnismy się wszyscy zrzucić na jakiegoś prawnika zasięgnąć opinii i zaskaryć ich do sądu
Gość
PostWysłany: Czw 23:15, 19 Sty 2012    Temat postu:

Z całą pewnością można. Podajmy do sądu tą kwestie i tyle.
Pomijając że cała uchwała nr 4 jest sprzeczna z prawem
Gość
PostWysłany: Czw 23:11, 19 Sty 2012    Temat postu:

Quorum 20% jest niezgodne z ustawą, więc należy zweryfikować statut czy również w innych miejscach łamie prawo. Czy można bezpośrednio zaskarżyć te kwestie do sądu aby zostały jak najszybciej wykreślone ze statutu? Jak to się stało, że sąd zatwierdził statut sprzeczny z ustawą????
Gość
PostWysłany: Czw 22:39, 19 Sty 2012    Temat postu:

Poniżej relacja z VI części Walnego Zgromadzenia. Dodam tylko, że gdyby nie bezprawna decyzja przewodniczącego VI części, Rada Nadzorcza zostałaby odwołana, nie mówiąc juz o unieważnieniu uchwały 4/2011 (o złotówce z metra).

Otóż przewodniczący VI częsci oglosil wyniki głosowania uchwal objętych porzadkiem obrad w sposób nastepujacy.
Za wszystkimi uchwalami za i przeciw uczestniczyło ponad szęśćset ileś osób, co stanowi 17, i ileś tam % wszystkich członków SM PAX,
nie było więc quorum 20% przewidzianego w statucie, zatem walne zgromadzenie uznać trzeba za nieistniejące, albo niebyłe, dokladnie nie pamiętam tego, co on przewodniczący odczytał z kartki papieru wypełninej pismem z komputera, a zatem wczesniej przygotowanym.
Bardzo prosze abyście państwo podali mi jego imię i nazwisko adres zamieszkania oraz ile oddano głosów na wszystkich częściach walnego za uchwałami na nich głosowanych.
A teraz krótki opis bezprawia jakie miało miejsce
I statut SM PAX - par.. 63 pkt. 4 uchwałę uważa się za podjetą, jeżeli poddana była pod głosowanie wszystkich części WZ, a za uchwałą opowiedziala się wymagana w ustawie lub w statutcie większość ogólnej liczby członkó uczestniczących w WZ. Jednakże w sprawaach likwidacji Spółdzielni, przeznaczenia majątku pozostałego po zaspokojeniu zobowiazań likwidowanej Spółdzielni, do podjęcia uchwały konieczne jest aby w posiedzeniu wszystkich części WZ, na których uchwala byla poddana pod glosowanie, uczestniczyła łącznie co najmniej połowa ogólnej liczby uprawnionych do głosowania. W POZOSTAŁYCH SPRAWACH UCHWALY ZAPADAJĄ WIĘKSZOŚCIĄ GŁOSÓW PRZY UDZIALE CO NAJMNIEJ 20% UPRAWNONYCH DO GLSOWANIA.
Przewodniczący powolał się na to ostatnie zaznaczone rpzeze mnie zdanie zawarte w statucie.
SM PAX jest społdzielnią a zatem podlega dwóm reżimom prawnym dwom ustawom.
Pierwszej ogolnej z dnia 16 września 1982 r. prawo spółdzielcze wielorotnie zmienianej, której art. 41 par. 2 stanowi: uchwały podejmowane są zwykłą większością głosów w obecności conajmniej polowy uprawnionych do glsowania, chyba że USTAWA lub statut stanowią inaczej. Z punktu wiedzenia tej ustawy zdarzenie z VI części WZ było by w porządku, ale zauważcie, że poza statutem przepis ten wskazuje, że inaczej może stanowić ustawa -- jakaś inna ustawa. Zatem Statut SM PAX wykożystał delegację zawartą w cytowanym wyżej przepisie i postanawia inaczej niż ujęto to w cytowanym przepsie, ustanawiając quora 50% i 20%.
Ale nie wystarczy tylko ograniczyć się w analizie do relacji prawnych między ustawą prawo spółdzielcze a statutem SM PAX, bo poza tym w cytoawnym przepisie jest też wzmianka o ustawie, a zatem nie tylko statut spółdzielni ale takze ustawa mogą stanowić inaczej. Czy jest taka ustawa, tak jest, jest ustawa z dnia 15 grudnia 2011 r. o spółdizelniach mieszkaniowych, także wielokrotnie zmieniana, jest ona ustawą specjalną, szczególną obowiazującą i stosowaną wyłącznie wobec spółdzielni meiszkaniowych, czyli takich jak SM PAX, zatem taka specjalna ustawa może stanowić inaczej, co potwierdza także cytowane wyżej brzmienie art. 41 par. 2.
A co jest w tej ustawie o spółdzielnaich mieszkaniowych, a są tam dwa bardzo interesujące przepisy, kóre moim zdaniem dyskwalifikują treść ogloszenia wyników wyborów dokonanego przez przewodniczącego VI części walnego zgromadzenia - oto te przepisy;
art. 8 (3) ze znakiem 3 ust. 8 stanowi; WALNE ZGROMADzENIE JEST WAŻNE NIEZALEZNIE OD LICZBY OBECNYCH NA NIM CZŁONKÓW.
ORAZ DALEJ UST. 9 DOPRECYZOWUJE
1 ZDANIE - UCHWAŁĘ UWAŻA SIĘ ZA PODJĘTĄ, JEŻELI BYLA PODDANA POD GLOSOWANIE WSZYSTKICH CZĘŚCI WZ, A ZA UCHWAŁĄ OPOWIEDZIAŁA SIĘ WYMAGANA W USTAWIE LUB STATUCIE WIĘKSZOŚĆ OGÓLNEJ LICZBY CZŁONKÓW UCZESTNICZĄCYCH W WZ/
i to dokładnie nasza sytuacja WZ ważne bez względu na liczbę obecnych cłoników, a za uchwała opowiedziała się wymagana w ustawie lub statucie większość ogólnej liczby członków uczestniczącyhc w WZ i ten warunek też spełniliśmy. Nie ma zatem tutaj w reżimie ustawy o spółdielniach mieszkaniowych żadnego quorum. Poza jednym wyjatkiem ujętym w zdaniu drugim
2 ZDANIE - JEDNAKŻE W SPRAWACH LIKWIDACJI SPÓŁDZIELNI PRZEZNACZENIA MAJATKU POZOSTAŁEGO PO ZASPOKOJENIU ZOBOWIĄZAŃ LIKWIDOWANEJ SPÓŁDZIELNI ZBYCIA NEIRUCHOMOŚCI, ZBYCIA ZAKLADU LUB INNEJ WYODRĘBNIONEJ JEDNOSTKI ORGANIZACYJNEJ DO PODJĘCIA UCHWAŁY KONIECZNE JEST ABY W POSIEDZENIACH WSZYSTKICH CZĘSCI WZ, NA KTÓRYCH UCHWALA BYLA PODDANA POD GŁOSOWANIE, UCZESTNICZYŁA ŁĄCZNIE CO NAJMNIEJ POLOWA OGOLNEJ LICZBY UPRAWNIONYCH DO GLOSOWANIA, CHYBA ŻE STATUT STANOWI INACEJ. Ale nasze uchwały dotyczyły uchylenia uchwaly nr 4 RN i odwolania czlonków RN przed terminem ich kadencji, więc nie mieścily się hipotezie przepisu zawartego w zdaniu drugim ust. 9 my nie glsowaliśmy w sprawie likwidacji, czy przeznaczenia majątku, czy zbycia nieruchomości i zorganizowanych części Spółdzielni, więc do nas ten przepis nie ma zastosowania Zatem także do nas nie ma zastosowanie określenie, jeżeli statu stanowi inaczej, bo ono zawarte jest w zdaniu 2 i dlatego tylko przypadków w nim opisanych dotyczy.
I ostatnia już kwestia, ktoś może powiedzieć, że w zarejestrowanym statucie SM PAX jest inaczej i odpowiada to przepisowi ustawy Prawo spółdzielcze - przypominam art. 41, pkt. 2. Nie tak nie może powiedzieć a jak mówi to wypowiada sąd niezgodny z prawem.
Zobaczmy co mówi art. 54 ustawy prwo spółdzielcze, czyli tej ustawy szczególnej specjalnej tylko dla takich spółdzielni jak nasza bo mieszkaniowych. No co on w końcu mówi:
ust. 1 Spóldzienie istniejace w dniu wejścia ustawy w życie (np. SM PAX) dokonają zmian swoich statutów stosownie do wymagań niniejszej ustawy i w trybie przewidzianym w ustawie Prawo spółdzielcze. A zgłoszenie do rejestru tych zmian spółdzielnie dokonają nie później niż do dnia 31 grudnai 2002 r.
ust. 2 Do czasu zarejestrowania zmian statutów postanowiienia dotychczasowych statów pozostają w mocy. JEDNAKŻE W RAZIE SPRZECZNOŚCI MIĘDZY NIMI (STATUAMI) A PRZEPISAMI NINIEJSZEJ USTAWY (O SPÓŁDZIELNIACH MIESZKANIOWYCH) STOSUJE SIĘ PRZEPISY TEJ USTAWY.
Więc i w naszej sytuacji, w przypadku kolizji reguły statutowej z przepisem ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych stosuje się przepisy tej ustawy a nie statutu te właśnie o braku quorum. Z tej przyczyny przewodniczący VI części naruszyl prawo i podal niezgodny z prawem wynik głosowania stosując wymóg 20 % quorum, który ustawowo nie istniej, a także z mocy ustawy odmienne brzmienie statutu ustępuje brzmienu ustawy. To tyle na początku abyście się państwo oswoili z tymi troche trudnymi pojęciami prawniczymi i z ciężkim prawniczym stylem wnioskowania o prawie i rozstrzygania między różnobrzmiącymi przepisami, który z nich obowiązuje a który zastosowania nie ma.
Prascovia
PostWysłany: Śro 13:09, 18 Sty 2012    Temat postu:

iwbaro napisał:
18 stycznia tj sroda, zatem Walne jest w czwartek 19 stycznia czy we srode 18 stycznia


Oczywiście we czwartek 19 stycznia!
Gość
PostWysłany: Śro 10:51, 18 Sty 2012    Temat postu:

18 stycznia tj sroda, zatem Walne jest w czwartek 19 stycznia czy we srode 18 stycznia
Gość
PostWysłany: Śro 8:32, 18 Sty 2012    Temat postu: karczma u Dedka

wśród miejscowych bardzo dobrze znana karczma. Na bogato. Na okazjonalne piwo pewnie przyjdzie kilka osób. To ma też pewnie wywrzeć efekt edukacyjny, tzn z kim zadarliśmy kupując mieszkanie.
Prascovia
PostWysłany: Śro 8:31, 18 Sty 2012    Temat postu: Finał - ostatnia część Walnego

W ten czwartek tj.18 stycznia o godz. 18.00 odbędzie się ostatnia VI część Walnego, na której zostanie ogłoszony końcowy wynik głosowania.

Zebranie odbędzie się przy Zielenieckiej 6/8 w Karczmie "U Dedka" hucznie nazwanej przez sp-nię - centrum konferencyjnym, wszak to tylko zwykła, choć spora sala weselna.

Karczma położona jest w parku, a wjazd drogą odchodzącą od Zielenieckiej około 200 - 300 m jadąc od Teatru Powszechnego, w lewo, potem tą drogą znów w lewo i wjeżdża się pod samą karczmę i inne zabudowy typu dworek.
Gość
PostWysłany: Pon 13:49, 16 Sty 2012    Temat postu:

To dość proste, by odwołać RN potrzebne jest 2/3 głosujących za odwołaniem.

W 6 grupie jest ponad 1000 osób .

Poza tym jest to grupa zamykająca, zliczająca i wyciągająca wnioski.

I dlatego jest to bardzo ważna sprawa by nie było tam samych przyjaciół królika.

To nie koniec zagrożeń, ale odsyłam do statutu i regulaminu walnego.

Powered by phpBB © 2001-2004 phpBB Group
phpBB Style by Vjacheslav Trushkin