Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Ulotka (długie)
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Ulotka (długie)
PostWysłany: Pią 23:04, 23 Wrz 2011
z innego osiedla
Gość

 


Wchodzę na klatkę schodowa a tu, na drzwiach naklejone pisemko ze znanym symbolem zamkniętych drzwi PAX-u.
Ciekawe co to za kolejna dobra nowina , myślę, zważywszy że ostatnio były same podwyżki.
Czytam , gęba mi się uśmiecha, więc czytam jeszcze raz wolniej by nie psuć sobie dobrej zabawy.
Na tyle mnie to ubawiło że postanowiłem przeanalizować treść i podzielić się tym z wami.
I tak czytam że Pan Julian ( niżej zamieszczam oryginalny tekst kartki) domaga się zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia „w celu udzielenia dopowiedzi Zarządu na zadane w jego apelu pytania.„
To mnie zmroziło, myślę szaleniec zwoływać taką spółdzielnie żeby zadać jakieś pytania.
Ale dalej czytam (i to mnie rozbawiło): „Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „PAX" pragnie Państwa poinformować, że na swoje pytania i wątpliwości Pan M. uzyskałby odpowiedzi podczas Walnego Zgromadzenia w dniu 15.06.2011 - gdyby w nim uczestniczył. Z nieznanych nam powodów P. Julian M. nie wziął udziału w obradach III części Walnego Zgromadzenia.”
Jakże to pan Julian mógł tak nie przybyć na Walne nie podając przyczyny swej nieobecności Zarządowi. Przecież ponad 80% spółdzielców uprzedziło Zarząd o swej nieobecności ( pamiętajmy że w ostatnim walnym frekwencja była poniżej 20%), a także podała powody tych nieobecności.
Panie Julianie wstyd! Jak Pan mógł tak bez uprzedzenia, bez wytłumaczenia nie przybyć. Pewnie Zarząd przez Pana pół nocy nie spał ze zmartwienia.
No ale fakt mógł się wtedy pytać, a nie tu zwołuje następne Walne i zmusza ludzi do kolejnych usprawiedliwień.
Zaraz, zaraz , diabełek jakiś mi szepcze do ucha żeby sprawdzić , poszperać chwile w Internecie … i już wiem co mi tu nie gra. Przecież walne było 15.06.2011.a uchwała nr. 4/2011 o którą pyta została podjęta 25 lipca 2011r.
Zalatuje mi tu Procesem Kafki. Miał pytać miesiąc wcześniej niż sam się dowiedział?
I to niby wszystko ale poszukałem z ciekawości dalej i znalazłem odezwę pana Juliana .
Pisemko na końcu sugeruje że pan Julian domaga się uchwalenia stawki opłat eksploatacyjnych przez Walne Zgromadzenie.
On wcale się tego nie domaga .
On domaga się anulowania tej uchwały.
Co więcej domaga się wotum nieufności dla Rady Nadzorczej (chce ją odwołać?)
Może się tego domagać?
Popatrzmy co na to Statut .
Szukamy (długie to ) i jest część V. A Walne Zgromadzenie ( wytłuszczone). Szukam dalej , jest § 59. punkt 9 ) rozpatrywanie w postępowaniu wewnątrzspółdzielczym odwołań od uchwał Rady Nadzorczej podjętych w pierwszej instancji,
I dalej:

§ 63, punkt 2) zmiany statutu, połączenia się z inną spółdzielnią, zbycia nieruchomości, zbycia zakładu lub innej wyodrębnionej jednostki organizacyjnej oraz odwołania członka Rady Nadzorczej przed upływem kadencji – podejmowane są większością 2/3 głosów,

I kurde może.

Czyżby szanowny Zarząd nie przeczytał pisma pana Juliana?

Podsumowanie
Po przeczytaniu, przemyśleniu postanowiłam z małżonką zapytać o szczegóły tej podwyżko/pożyczki bo uzasadnienie do uchwały jest marne, a artykuły i wypowiedzi z forum raczej nie zachęcają do przyjęcia jej jako dobrodziejstwa, a nawet jako zła koniecznego ( tak jak w przypadku podwyżki mediów).
I jako że kto wiatr sieje burzę zbiera, jak tylko napiszę swoje pytania podzielę się wypocinami z tymi którzy dotrwali do końca tego tekstu.
Chwile. Koniec jest dopiero po tekście oryginalnym.

PS. Nie jestem z waszego osiedla, ale to jedno z dwóch forów dotyczących tej spółdzielni, a na tym drugim trzeba się zalogować. To za duży wysiłek jak na dzisiejszy wieczór.
Dobranoc.Warszawa, dn. 22. 09. 2011 r.
Szanowni Państwo
Przewodniczący Rady Osiedla Wyścigowa 18 i Wyścigowa 20 Pan Julian M. domaga się zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia w celu udzielenia odpowiedzi Zarządu na zadane w Jego apelu pytania.
Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „PAX" pragnie Państwa poinformować, że na swoje pytania i wątpliwości Pan M. uzyskałby odpowiedzi podczas Walnego Zgromadzenia w dniu 15.06.2011 - gdyby w nim uczestniczył. Z nieznanych nam powodów P. Julian M. nie wziął udziału w obradach III części Walnego Zgromadzenia.
Jednocześnie uprzejmie informujemy, że każdej osobie użytkującej lokal w zasobach zarządzanych przez SM „PAX" udzielamy (nawet pisemnie) szczegółowych odpowiedzi na pytania i wątpliwości związane z wprowadzeniem czasowo w opłacie eksploatacyjnej stawki „eksploatacja zaliczka" w kwocie l zł (jeden złoty).
Jednocześnie uprzejmie informujemy, że zgodnie ze statutem naszej Spółdzielni uchwalenie stawki opłat eksploatacyjnych jest kompetencją Rady Nadzorczej, a nie Walnego Zgromadzenia.
*Celowo usunąłem nazwisko pana Juliana.
Ulotka (długie)
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin