Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Regulowanie indywidualnych zobowiązań z dostawcą.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Regulowanie indywidualnych zobowiązań z dostawcą.
PostWysłany: Czw 9:24, 25 Sie 2011
Prascovia

 
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 347
Przeczytał: 0 tematów



Rozliczamy się indywidualnie ze STOEN - em,
dlaczego nie skorzystać z możliwości rozliczania indywidualnego z MPWIK? Jest przecież taka możliwość.


Na stronie MPWIK znalazłam:

"Istnieje możliwość podpisania umów indywidualnych i wprowadzenia indywidualnego rozliczania przez MPWiK w m st. Warszawie S.A. z właścicielami/użytkownikami lokali w budynkach wielolokalowych za świadczone na ich rzecz usługi wod.-kan. Sytuacja taka nastąpi po spełnieniu warunków określonych w art. 6 ust. 6 i 6a ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, który stanowi: „Na wniosek właściciela lub zarządcy budynku wielolokalowego lub budynków wielolokalowych przedsiębiorstwo wodociągowo - kanalizacyjne zawiera umowę, o której mowa w ust. 1, także z osobą korzystającą z lokalu wskazaną we wniosku, jeżeli:

1. instalacja wodociągowa w budynku jest wyposażona w wodomierze, zainstalowane zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, przy wszystkich punktach czerpalnych,

2. jest możliwy odczyt wskazań wodomierzy w terminie uzgodnionym przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne z właścicielem lub zarządcą,

3. właściciel lub zarządca rozlicza, zgodnie z art. 26 ust. 3, różnicę wskazań między wodomierzem głównym a sumą wskazań wodomierzy zainstalowanych przy punktach czerpalnych wody,

4. właściciel lub zarządca na podstawie umowy, o której mowa w ust. 1, reguluje należności wynikające z różnicy wskazań między wodomierzem głównym a sumą wskazań wodomierzy zainstalowanych przy punktach czerpalnych wody,

5. właściciel lub zarządca określa warunki utrzymania wodomierzy zainstalowanych przy punktach czerpalnych oraz warunki pobierania wody z punktów czerpalnych znajdujących się poza lokalami,

6. został uzgodniony z właścicielem lub zarządcą sposób przerwania dostarczania wody do lokalu bez zakłócania dostaw wody do pozostałych lokali; w szczególności przez możliwość przerwania dostarczania wody do lokalu rozumie się założenie plomb na zamkniętych zaworach odcinających dostarczanie wody do lokalu,

7. został uzgodniony z właścicielem lub zarządcą sposób przerywania dostarczania wody z punktów czerpalnych znajdujących się poza lokalami, bez zakłócania dostaw wody do lokali.”

Do wniosku o zawarcie umowy należy dołączyć dokumenty potwierdzające prawo do korzystania z lokalu przez wszystkich użytkowników przyłącza wodociągowego.
Ze Wspólnotą w takim przypadku zostanie zawarta odrębna umowa dotycząca m.in. rozliczania różnicy powstałej pomiędzy wskazaniami wodomierza głównego, a sumą wskazań wodomierzy odliczających zainstalowanych w poszczególnych lokalach. Ponadto zawierać będzie obowiązki związane z zapewnieniem służbom Spółki dostępu do wodomierza głównego w celu kontroli wskazań lub wymiany, jego zabezpieczeniem przed możliwością mechanicznego uszkodzenia, zamarznięcia lub kradzieży, obowiązek utrzymywania studzienki wodomierzowej lub pomieszczenia, w którym zainstalowany jest wodomierz główny w należytym stanie i czystości, zabezpieczenia tego miejsca przed ingerencją osób nieuprawnionych, przed napływem wody opadowej i gruntowej.
Obowiązki te wynikają z § 10 ww. Regulaminu.

UWAGA: Spod zakresu pojęcia „budynku wielolokalowego” wyłączone są jednorodzinne budynki mieszkalne w zabudowie szeregowej, grupowej czy też bliźniaczej, gdyż każdy z tych budynków stanowi konstrukcyjnie samodzielną całość."


"W takim przypadku należy zwrócić uwagę na sposób zainstalowania wodomierzy odliczających, który powinien być zgodny z obowiązującymi warunkami technicznymi. Wszystkie lokale muszą posiadać zalegalizowane wodomierze odliczające tego samego typu, tej samej klasy, z ważną cechą legalizacyjną, zabudowane w formie zestawu wodomierzowego, zgodnie z obowiązującymi normami.
Po zgłoszeniu zainstalowania wodomierzy odliczających oraz przekazaniu Spółce dokumentów niezbędnych do zawarcia umowy ze Wspólnotą Mieszkaniową i poszczególnymi właścicielami/użytkownikami lokali pracownicy MPWiK w m. st. Warszawie S.A., po uprzednim uzgodnieniu terminu, przeprowadzą kontrolę sposobu zamontowania wodomierzy odliczających w lokalach. Po potwierdzeniu cech legalizacyjnych oraz prawidłowego zainstalowania wodomierzy odliczających, Spółka przygotuje indywidualne umowy dla właścicieli/użytkowników poszczególnych lokali i po ich podpisaniu przez obie strony przystąpi do dokonywania indywidualnych rozliczeń.


Ostatnio zmieniony przez Prascovia dnia Czw 9:29, 25 Sie 2011, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 19:51, 29 Sie 2011
Gość

 


witam,

myślę, że pomysł na indywidualne podłączenie wody jest ok. spółdzielnia bierz od Nas kosmiczne zaliczki na wodę moim zdanie z kosmosu zresztą jak te czynsze też z kosmosu są.Popieram osobę która tak bardzo napiera i opisuje te wszystkie złe rzeczy które się dzieją w spółdzielni pax naprawdę można coś w końcu z tym zrobić bo wszyscy niedługo z torbami pójdziemy Sad
pozdrawiam
PostWysłany: Śro 8:40, 07 Wrz 2011
Marta_H

 
Dołączył: 07 Lis 2010
Posty: 39
Przeczytał: 0 tematów



IGNACY5000 napisał:
witam,

myślę, że pomysł na indywidualne podłączenie wody jest ok. spółdzielnia bierz od Nas kosmiczne zaliczki na wodę moim zdanie z kosmosu zresztą jak te czynsze też z kosmosu są.Popieram osobę która tak bardzo napiera i opisuje te wszystkie złe rzeczy które się dzieją w spółdzielni pax naprawdę można coś w końcu z tym zrobić bo wszyscy niedługo z torbami pójdziemy Sad
pozdrawiam


Ja tez sie z tym zgadzam - stawka za wode w stolicy to okolo 5PLN a my placimy prawie 10, a woda ledwo leci.
Widac spoldzielnia sadzi ze mieszkancom Ursynowa pieniadze na drzewach rosna. Zeby nam ulatwic kontakty to sie przeniesli na drugi koniec miasta. Tak szanuja Ursynow.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 12:44, 19 Wrz 2011
Prascovia

 
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 347
Przeczytał: 0 tematów



Proszę abyście Państwo naciskali sp-nię w kwestii wyjawienia jakie są obecnie zadłużenia wobec dostawców mediów, żeby nie było potem niespodzianek jak nam zabraknie w zimie ogrzewania.

Niestety sp-nia nie chce udzielić informacji w tej sprawie.

W kwestii dostaw energii elektrycznej do naszych mieszkań to jesteśmy niezależni, ale ogrzewanie, dostawa wody? dlatego proponowałam abyśmy się rozliczali indywidualnie z WPWK.

Oczywiście wiadomo, że sp-nia nie zgodzi się na zmianę umowy , ale możemy podjąć uchwałę na Walnym i zarząd będzie musiał to wykonać w stosunku do osób, które będą się chciały rozliczać indywidualnie.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 12:57, 19 Wrz 2011
Gość

 


Prascovia napisał:
W kwestii dostaw energii elektrycznej do naszych mieszkań to jesteśmy niezależni,


Do mieszkań tak, ale oświetlenie korytarzy, patio, windy, pompownia - za to płaci spółdzielnia. Poza tym nie wiem jak to jest, bo się nie znam, ale jeżeli RWE dostarcza jednym kablem prąd do osiedla i dopiero potem to leci na liczniki i do mieszkań, to mogą odciąć nas na "wejściu" i mimo opłaconych rachunków zostaniemy przy świeczkach. Ktoś wie, czy taki czarny scenariusz jest możliwy, czy to jakoś inaczej działa?
PostWysłany: Wto 14:41, 27 Wrz 2011
Prascovia

 
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 347
Przeczytał: 0 tematów



Ciekawa informacja pojawiła się na forum Wiatraczna.

Oto ona:

Analizując dane z kilku miast wychodzi, że przeciętny koszt utrzymania mieszkania w Warszawie to 8,58 zł/m2, średnia w kraju to 6,89 zł/m2, a w spółdzielniach mieszkaniowych to w Warszawie 7,24 zł/m2, a średnia krajowa spółdzielni to 6,02 zł/m2.

Ja po ostatnich regulacjach opłat będę płacił 12,26 zł/m2 czyli ponad dwa razy więcej niż średnia krajowa opłaty w spółdzielniach mieszkaniowych, a przecież po uwłaszczeniu sam muszę uiszczać dodatkowo podatek od nieruchomości i użytkowanie wieczyste, które to opłaty podwyższają jeszcze tę kwotę o 0,54 zł/m2.

Czyli moja rzeczywista opłata z metra kwadratowego wynosi 12,80 zł.

Porównajcie jak wygląda to u Was.

Dane te pokazują nieprawdziwość wyliczeń zarządu SM PAX oraz osób, które blokują powołanie w zasobach SM PAX wspólnot. Opłaty po przekształceniach i utworzeniu wspólnoty nie wzrosną.

MOGĄ TYLKO SPAŚĆ.

Średnia pensja w 2010r w spółce Administrator PAX Sp. z o.o. to ok. 5000 zł/miesiąc, (średnia krajowa to 3.366 zł/miesiąc w II kw. 2011r), a w SM PAX pewnie jeszcze jest wyższa bo prezesa to chyba 8x średnia krajowa + dodatki (niestety nie ma jawności tych danych Crying or Very sad ).

Tak dzieje się w sytuacji, gdy bezczelnie drenuje się nasze kieszenie zmuszając do płacenia za innych, zamiast obniżyć koszty działalności SM PAX.
Zobacz profil autora
Regulowanie indywidualnych zobowiązań z dostawcą.
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin