Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » Pomiary instalacji elektrycznej Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
PostWysłany: Czw 16:31, 05 Kwi 2012
Gość

 


Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
To może tylko na kl. C, bo na II etapie nie było nic wywieszane.


Nie wydaje mi się, żeby klatka C była jakoś szczególnie inaczej traktowana niż pozostałe Wink


No to tak się Gościowi właśnie wydaje.


A coś na poparcie? Z jakiego powodu niby klatka C jest traktowana inaczej niż pozostałe?


bo na niej jest ponoć ogłoszenie o przeglądzie, a na innych nie ma.


Już nie ma, bo terminy minęły i informacja została zdjęta. Może na innych klatkach też były i zostały już zdjęte? BTW, takie informacje wywieszane na klatkach często umykają osobom, które mają samochody w garażach, tacy ludzie zjeżdżają bezpośrednio do garażu i rzadko bywają na parterze, mi już kilka razy zdarzało się uświadamiać zmotoryzowanych sąsiadów, że cośtam wisi na tablicy ogłoszeń.
PostWysłany: Czw 21:47, 05 Kwi 2012
Marek O
Gość

 


Drodzy Mieszkańcy.
Rada Osiedla nie została poinformowana o tych badaniach, może Pan Administrator rozmawiał z niektórymi członkami RO ale oficjalnie pozostała część nic niewie, poza tym w planie zamierzeń remontowych na 2012r nie było to wyszczególnione i nikt z RO nie brał udziału w wyborze firmy wykonującej badania. Chciałbym przypomnieć , że budynek nasz funkcjonuje etap I od 2002r a etap II od 2004r. Do tej pory nie były wykonywane żadne pomiary.
Zgodnie z art.62 Ustawy prawo budowlane istnieje obowiązek wykonywania badań kontrolnych instalacji użytkowych w budynkach, odpowiedzialni są za to właściciele budynku, lokalu, mieszkania, pomieszczenia. Z tego wynika, że administracja naszego budynku musi wykonywać te badania instalacji elektroenergetycznej, która jest częścią wspólną budynku i tylko do liczników. Licznik i dalsza instalacja elektryczna należy do właściciela lokalu, który powinien przestrzegać postanowień cytowanego przepisu. Za badanie tej instalacji każdy z nas powinien dostać rachunek i protokół z tych badań dla okazania się gdyby np. przyszedł do nas NADZÓR BUDOWLANY.Jak dalej pójdzie z tą nadopieką SM PAX to zachwilę ktoś przyjdzie nam posprzątać mieszkanie, wyniesie śmieci, pomaluje pokoje według bliżej nie określonego wzoru doboru kolorystyki itd
PostWysłany: Pią 10:55, 06 Kwi 2012
Gość

 


zgadza sie nie widzialam zadnych ogloszen w tej sprawie, bylo w zeszlym roku o spradzaniu wentylacji, natomiast sprawdzanie gniazdek faktycznie jest konieczne, ale to dotyczy wg przepisow glownie lazienki i kuchni (tam gdzie uziemnienie jest niezbedne)
PostWysłany: Pią 17:36, 06 Kwi 2012
Gość

 


ogłoszenia są wywieszane nawet wisza jeszcze na klatce e panowie od pomiarów wywieszają Question
PostWysłany: Pią 20:43, 06 Kwi 2012
Gość

 


Anonymous napisał:
ogłoszenia są wywieszane nawet wisza jeszcze na klatce e panowie od pomiarów wywieszają Question


Na której klatce, bo nie na mojej.
PostWysłany: Sob 11:23, 07 Kwi 2012
Gość

 


OGŁOSZENIA potwierdzam wisza nawet dostałem protokuł z takiego przeglądu kl A pewnie panowie rozwieszają etapami a jak nie zastaną to zostawiaią karteczkie w dzwiach tak jak u mnie zadzwoniłem i przyszli bez problemu.Każda spułdzielnia czy wspulnota musi zrobic przegląd
PostWysłany: Czw 16:55, 12 Kwi 2012
Gość

 


Czy ktoś z Państwa jest w stanie dodzwonic sie do tego czlowieka ktory zostawia nam kartki w drzwiach do kontaktu w sprawie kontroli instalacji, ja dzwonie codzinie od tygodnia nie odbiera albo ma wylaczony na sms rowiez nie odpowiada
badania instalacji elektrycznej
PostWysłany: Śro 19:18, 16 Maj 2012
lokator
Gość

 


Drodzy lokatorzy, proszę przeczytać dokładnie umowę, którą Państwo podpisaliście z RWE na dostarczanie energii elektrycznej (Ogólne warunki sprzedarzy energii elektrycznej i świadczenia usług dystrybucji paragraf 4.7) to każdy z nas odpowiada za licznik i dalszą elektryczną instalację odbiorczą w lokalu/mieszkaniu i zgodnie z art.62 Ustawy prawo budowlane odpowiada za właściwą jej eksploatacjię i konserwację. Pan Sobieraj gorąco namawiając do udostępnienia mieszkania bliżej nieokreślonej firmie i niewiadomo jak wybranej przez administratora, bo z poprzednich wpisów wynika, że RO nic niewie, zapewne liczy na udział w prowizji przewidzianej dla administratora. Administrator budynku ma obowiązek utrzymanina i konserwacji instalacji od głównego przyłącza do indywidualnych liczników mieszkaniowych (klatki schodowe, korytarze, garaż, oświetlenie zewnętrzne i wewnętrzne budynku), bo on zawarł umowę z RWE na dostarczanie energi do tych instalacji. Nadzór budowlany i inne organy państwowe jak: sanepid, straż pożarna itd.nigdy
nie kontrolują lokali mieszkalnych. SM PAX jak już wcześniej robiła np. z wyciekiem wody z jakiejś instalacji ppoż szuka dodatkowych pieniędzy i liczy, że damy się z nowu oszukać. Moim zdaniem nie mamy ustawowego obowiązku wpuszczać do mieszkania osób trzecich działających na czyjeś życzenie lub w jego imieniu.
Lokator 19
PostWysłany: Czw 20:18, 17 Maj 2012
Gość

 


W klatce H ogłoszenia były włożone w drzwi każdego mieszkania
Pomiary instalacji elektrycznej
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 2 z 2  
Idź do strony Poprzedni  1, 2
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  



fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin