Rejestracja FAQ Użytkownicy Szukaj Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna

Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne » 16.03.2012 r. - problemy z prądem.
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
16.03.2012 r. - problemy z prądem.
PostWysłany: Sob 0:14, 17 Mar 2012
T.Sobieraj
Gość

 


Szanowni Państwo - Mieszkańcy Osiedla Stryjeńskich,
Według informacji uzyskanych od Ochrony w dniu 16.03.2012 r. miały miejsce kilkakrotne problemy z prądem. Dotyczyły one nie tylko naszego budynku ale również Osiedla Pileckich. Prawdopodobnie są to problemy z energią, które zdarzały się już na Ursynowie m.in. latem. Być może były one jakoś związane z awarią magistrali ciepłowniczej na skrzyżowaniu Sikorskiego i Sobieskiego (np. większe zapotrzebowanie dzielnicy na energię elektryczną z braku c.o.?) W każdym razie, według aktualnej wiedzy, nie jest to problem budynku ale jego zasilania z zewnątrz. Z w/w powodu Ochrona budynku musiała wielokrotnie przywracać zasilanie elektryczne, wodne i cieplne w budynku oraz odwoływać niepotrzebne wezwania straży pożarnej. Będę rozmawiał o tym z Panem Administratorem i dam znać czego się dowiedziałem, gdyż braki zasilania mogą być niebezpieczne dla naszych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.
Z poważaniem,
Tomasz Sobieraj

Od administratora forum:
wszystkie wpisy w tym wątku, nie związane z tematem, wylądowały w
koszu
PostWysłany: Wto 0:22, 20 Mar 2012
T.Sobieraj
Gość

 


Szanowni Państwo - Mieszkańcy Osiedla Stryjeńskich 19
Według informacji uzyskanych od Pana Administratora przerwy w dostawie prądu w piątek 16.03.2012 r. były związane z awarią magistrali cieplnej na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Sobieskiego (wyłączano przebiegające w pobliżu linie elektryczne zasilające m.in. Ursynów).
Jednak z tego co pamiętam przerwy w zasilaniu w prąd elektryczny zdarzały się już wcześniej np. latem 2011 roku. Przerwy w zasilaniu lub zmiany napięcia mogą spowodować uszkodzenia urządzeń elektrycznych i elektronicznych w naszych mieszkaniach. Stąd było moje pytanie do Pana Administratora czy w razie uszkodzenia urządzeń można uzyskać od Spółdzielni potwierdzenie wystąpienia awarii.
Uzyskałem zapewnienie, że tego typu informacje mogą być dostępne na wniosek ubezpieczyciela (żeby przy dochodzeniu odszkodowania dopełnić wszelkich formalności). Oczywistym warunkiem jest, że problem z prądem musi być na tyle poważny, by wymagał interwencji Ochrony (restart urządzeń budynku np. hydrofornia, windy, alarm ppoż),co jest odnotowywane w ich dzienniku.
Z poważaniem,
Tomasz Sobieraj
PostWysłany: Wto 20:03, 20 Mar 2012
GZKB
Gość

 


Wydaje mi się, że współczesne urządzenia elektryczne są odporne na ubytki prądu. Chyba, że ktoś używa PECETA, to jak na twardym dysku igła nie zaparkuje do bazy tylko porysuje boot sektory to mogiła. Najlepiej kupić podtrzymywacz napięcia, albo wymienić peceta na laptopa. Do reszty kupić listwy przepięciowe na 10 gniazd po 40 zeta. Jak kogoś stać na HD, HD Ready, HDMI i high lajf to pewnie znajdzie jeszcze 40 zeta na tę listwę, Chyba, że mu szkoda tej co kupił kiedyś za 8 zeta, nie przepięciowej, co kiedys była biała a teraz poprzepalana jest. Ale na takie sentymenty nie ma rady. Wtedy będzie potrzebne zaświadczenie ze spółdzielni jakby co. A ubezpieczyciel może nie refundować szkody, bo klient niewłaściwie zabezpieczył sprzęt.

Więc nie ma lekko. 40 zeta trzeba wydać.
16.03.2012 r. - problemy z prądem.
  Forum Forum mieszkańców osiedla przy ul. Stryjeńskich 19 (Warszawa Ursynów) Strona Główna » Forum ogólne
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © phpBB Group
Theme designed for Trushkin.net | Themes Database.
Regulamin